Úprava videonahrávky

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
agnus
Příspěvky: 63
Registrován: 08 črc 2005, 02:00

Úprava videonahrávky

#1 Příspěvek od agnus »

Dotaz od známého:

Jsem majitel kamery od firmy Sony záznamem na malá DVD. Natočený film zpracovávám ve Pinacle9. Při posledním natáčení jsem narazil na tento problém: Pokusil jsem se ze sestříhaného filmu vytvořit výsledné DVD. Ačkoliv se zaznamenaný film ve všech přípravných souborech chová normálně, při konečném vytvoření VOB souborů došlo k tomu, že se v desetiminutovém úseku film rozsekal na snímky v ještě dost nepřirozené frekvenci, jinde je v pořádku. Úsek filmu, ve kterém k tomu došlo, se vyznačuje tím, že se přímo proti mně postavil fotograf se zřejmě dost výkonným bleskem a velmi intenzivně ho používal. Domnívám se, že k chybě dochází při konečné kompresi, vysvětluji si to jako laik tím, že počítač při konečné úpravě vidí bílá okna a ta se snaží upravit tak, že je doplňuje předchozími snímky. Nevím si rady s tím, jak bych se mohl pokusit film zpracovat jinak, aby si zachoval původní kvalitu a přitom ho byl schopný přehrát přehrávač DVD. Prosím o radu - jiný způsob zpracování pro DVD nebo lze chybu nějak upravit ? Případně bych ohledně příčiny potřeboval vyvést z omylu. Může být moje domněnka správná? Děkuji .

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od urbanek »

Na editaci videí ve formátu mpeg2, tedy těch co už byly vypáleny jako DVD video (kamerou, DVD rekordérem apod) se mi velmi osvědčil program Womble MPEG video wizard ( www.womble.com ), který má tu výhodu, že při exportu videa dělá rekompresi jenom v místech kde byly přidány nějeké efekty, titulky, přechody apod. a zbytek streamu zkopíruje bez rekomprese, což jednak ušetří hromadu času a hlavně to nezhorší kvalitu nahrávky.

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“