Cidlo pohybu

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Razor666

Cidlo pohybu

#1 Příspěvek od Razor666 »

Muzete mi prosim nekdo popsat funkci PIR cidel....? Potrebuji nutne sehnat nejake dokumenty u principu funkce techto cidel. Pokud mate nekdo nejake podklady ohledne pricipu funkce techto zarizeni poslete mi je prosim bud sem do fora nebo na email m_veselka@volny.cz
Za pomoc Vam predem velice dekuji!

Uživatelský avatar
alovka
Zakladatel fóra/superadmin
Zakladatel fóra/superadmin
Příspěvky: 286
Registrován: 29 črc 2002, 02:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od alovka »

Možná to nìjak tak bude.
PIR alias infra pasivní detektor pohybu. Ve pøedu èidla se nachází èoèka (Fresnelova èoèka), která promítá obraz v IR pásmu na PIR prvek uvnitø èidla v nìkolika zónách. Detektor snímá v urèitých intervalech tyto zóny alias parametry místnosti . Pøi pohybu tepelnì aktivního tìlesa v IR pásmu ( lidské tìlo )dojde ke zmìnì parametrù na hranì snímané zóny alias parametr místnosti, èímž detektor vyhodnotí zmìnu stavu. Pokud je zmìna stavu výrazná, tak detektor vyhodnotí poplach.

Razor666

#3 Příspěvek od Razor666 »

Dik moc...Aspon neco..ziskat nekde na interentu poradny informace nebo obrazky je skoro nemozny... :(

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#4 Příspěvek od Artaban001 »

Poslal jsem Ti schéma jednoho čidla z Bauhauzu. Snad se Ti bude hodit...

Uživatelský avatar
Raptor181
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1194
Registrován: 01 led 2004, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#5 Příspěvek od Raptor181 »

Tusim ze aj v AMARE bola schema na stavbu PIR cidla... :writer:
Èo neubrzdíš, to neukecáš..:pc:
:aplause::)
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpeèovacie a kamerové systémy

benny2

èidlo s PIR

#6 Příspěvek od benny2 »

nedávno jsem na pøání manželky pøedìlával osvìtlení kuchyòské linky na automatiku. Máme tam pìt bodovek napájených spínaným zdrojem 12V/40kHz. Použil jsem venkovní PIR èidlo (zakoupeno v Hornbachu za cca 400 Kè, bohužel teï nevím znaèku), které má jako výstupní prvek spínací relé, které umí spínat až 230V, výkony øádovì do 500W (v mém pøípadì). Toto èidlo má dosah cca 12m, má regulovatelnou dobu sepnutí (tzn. po zaznamenání pohybu sepne na dobu tøeba 5 minut - lze nastavit) a po uplynutí této doby opìt zaène testovat pøítomnost pohybu. Dále se dá nastavit, pøi jakém osvìtlení pozadí pøestane fungovat (tzn. napø. pøi dostatku denního svìtla nespíná). Napájení je 230V.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“