Fotoaparát HP Photosmart E 317

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

Fotoaparát HP Photosmart E 317

#1 Příspěvek od Kaca »

Zdravím Vás ! Nevím jestli má někdo s tímto fotoaparátem zkušenosti. Kdyby přece jen ano, chtěl bych ho poprosit o radu.
Fotoaparát funguje tak jak má ale nejde vypnout. Musí se z něho neustále vyndavat baterie neboť dochází k jejich vybíjení i v době kdy je přístroj zavřený.
Za případné rady předem děkuji ! Kaca :(

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Bude tam asi nejaky mechanicky spinac polohy krytu, takze ho treba najst a skontrolovat.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Kaca »

Děkuji ! Pokusím se o to. :? Dám vědět jak jsem dopadl.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#4 Příspěvek od Hill »

Měl jsem podobný problém s HP M525 - někdy se mi ho podařilo zapnout na druhý, pátý, osmý pokus, vypnout zrovna tak, pak už vůbec.
Je to tím, že mikrospínač je o kousek níže, než ovládací hmatník, dál pod bodu otáčení páky, na které je ten zmíněný hmatník tlačítka ON/OFF. Páka se rozpadla po asi třech tisícovkách snímků.
Tak jsem použil hmatník tlačítka z nějakého gameboye, udělal v krytu foťáku díru přímo proti mikrospínači, hmatník jsem pro jistotu zkrátil (proti neúmyslnému zapnutí přístroje, aby jako nečouhal z krytu), přilepil na zbytek páky (aby nevypadl ven), posadil proti tomu mikrospínači a fotí se dál - dnes jsem u stavu počítadla snímků 4798.
Myslím si, že podobné chyby se soudruzi u HP dopustili i u tvého přístroje. Patrně bude na krytu obroušený nějaký palec, který má při zakrytí objektivu přístroj vypnout.
Přílohy
jak_na_HP-M525.jpg
(109.76 KiB) Staženo 181 x

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Kaca »

No, Hille velice moc pěkně děkuji ! Doufám že se mě podaří fotoaparát rozebrat bez jiného poškození. Máme před sebou delší víkend tak se o to pokusím. Ještě jednou dík ! Kaca :D


Ještě maličkost : Tenhle vypínač já tam nemám ale je tam jiný. Budu hledat chybu tedy tam. Ještě prosím o jedno - až to otevřu, nerozsype se to natolik že už to nedám dohromady ? A není tam v tom rozebírání nějakej fígl, tak jak to většinou bývá ?
http://www.google.cz/images?hl=cs&q=hp+ ... CDwQsAQwAw

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Kaca »

Ahoj ! Tak na to došlo. Tento přístroj má vypínač pod zásuvnou clonou objektivu. Po vložení baterií při vypnutém stavu je na bateriích odběr asi 3 mA a postupně klesá, během dvou minut asi až na 1mA. Po odpojení malé paměťové baterie je při vypnutém stavu 162uA. Nevím jestli je to dobře, neznám zapojení zmiňovaného hlavního vypíénače a nevím jestli má nebo nemá nějaký svod. Jinak je funkční. Budu tedy vyndavat baterie a před použitím fotoaparátu je do něho opět vložím. V nedaleké budoucnosti plánuju zakoupení nového fotoaparátu a tenhle stávající půjde asi na zasloužený odpočinek.
Děkuji a zdravím ! Kaca :)

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#7 Příspěvek od Hill »

HP jsou všeobecně žrouti - po vypnutí mi zůstává také nějakou dobu zapnutý a pokles odběru není skokem, ale několika. Napřed si ukládá poslední snímek a pak ještě cosi. Pokud mezitím dojdou baterky, "pro jistotu" po výměně založí nový adresář, což se mi vymstilo, protože jsem stáhl fotky z dovolené do počítače a přeformátoval kartu. Jenže s ní i druhou půlku fotek.
Tak od té doby radši kontroluji, jestli na kartě není těch adresářů víc.
V návodu o tom totiž nebylo ani slovo.
Zrovna tak tam nebyla řeč o tom, že by na dvě nové alkalinky s bleskem šlo udělat nanejvýš 25 snímků, ať si pořídím akumulátory (na NiMH 2100mAh udělá ve smíšeném režimu přes 150 snímků na jedno nabití). Nebyla tam řeč o tom, že i v režimu nejvyšší kvality je mizerný postprocessing a stejně ukládá v režimu JPEG, i když v o chlup vyšší kvalitě, že tedy přístroj nezná formát RAW nebo 100%JPG.
Na druhou stranu - co bych nechtěl za soutěžní křížovku a pár korun za časopis, v němž byla?

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Kaca »

Děkuji Ti moc Hille ! Je to vyčerpávající odpověď. No baterie vložím a budu fotit a po skončení zas vyndám. Možná se ještě koupí nějaké silnější baterie ale co mě vyrazilo dech je těch 25 snímků na obyč baterie.
No, ještě jednou tedy děkuji a moc zdravím ! Kaca :D

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“