16bitová aplikace pod W7

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

16bitová aplikace pod W7

#1 Příspěvek od Crifodo »

Potkala mě milá povinnost přesadit staré programy na nový ntb s W7 Home Premium 64bit. Nevíte někdo, jestli se na tom dají rozchodit v DOSovém okně staré dosové účetní programy?

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od rezis »

No to opravdu nezávidím. Mi se třeba věci ktéré chodily na XP na Vistách nepodařily...
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#3 Příspěvek od pocitujlasku »

Na taketo veci je dobry dosbox
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od forbidden »

Anebo VirtualPC a v něm W98. Tak jsem to řešil v práci, když bylo třeba provozovat starý aplikace pod Foxkou.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Crifodo »

Tak jsem si stáhl dosbox a vyzkoušel. Je to moc príma, že OS který má 15 giga na disku, ještě potřebuje externě třímegovej přílepek :twisted:
Jak nevychází fyzicky fullscreen na dvojnásobek rozlišení ale míň, tak je fullscreen hnusně rozmazanej, základní okno 640x480 zas je prťavý... inu pokrok nezastavíš. Teď ještě přepsat všechny cesty v .bat souborech, aby se to dalo spouštět kliknutím na zástupce :(

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#6 Příspěvek od pocitujlasku »

Cifrodo: na jednej strane je dobre, ked novy system nema v sebe stary balast. V tom dosboxe si mozes nastavit autoexec a program sa ti spusti zaroven so startom dosboxu.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Crifodo »

Jo, vypadá to, že s tím strávím hezké dopoledne :(
Dosbox se po zadání spustí do zadaného adresáře, ale na konfigurační soubor nereaguje, buď mám blbě syntaxi nebo je konfigurační soubor na špatném místě. Ve složce, kde je program dosbox exe, je i složka Conf, ale v okně konzole pod oknem dosboxu je nějaký blábol že se načetla výchozí konfigurace ze složky c:/user/Appldata/.../local/....

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#8 Příspěvek od pepik9 »

Pozor, dosbox nepodporuje tisk (zamerne).

Odpovědět

Zpět na „Software“