Problem z detektormi v supermarketoch

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
denydend
Příspěvky: 30
Registrován: 17 čer 2010, 02:00

Problem z detektormi v supermarketoch

#1 Příspěvek od denydend »

Zdravím vás. Mam problem pravdepodobne z vetrovkou. Ked ju mam na sebe tak sa občas stane že v supermarketoch pri odchode spustim alarm pri dverach. Potom musim ukazovať čo mam v taške a bločky. Je to trapne lebo sa citim jak zlodej. Jak to vlastne funguje? Viem že je to zrejme nejaky rezonančny obvod. kde hladat problem. čip na vetrovke nieje žiadny. Prezrel som ju. Vetrovka nebola kupovana ani v jednom zo supermarketov kde sa mi to stava.Dakujem.

Uživatelský avatar
ok1xgi
Příspěvky: 956
Registrován: 15 úno 2009, 01:00
Bydliště: Soběslav

#2 Příspěvek od ok1xgi »

Jednou jsme kolegovi v praci nalepili tuhle samolepku zevnitr kapsy u kalhot. To bylo srandy.......
Poslední slova před smrtí - Tam není víc jak 12 voltů.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#3 Příspěvek od dj_Paul »

V poslední době se ten rezonanční štítek všívá současně s štítkem udávající velikost,praní atd.Tento štítek odstřihni

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#4 Příspěvek od starecd »

Většinou se to lepí na kosmetiku, některé ddržší čokolády a pak třeba na oděvy.Měl jsem taky takový problém, ale mě nikdo neprohledával i když to pípalo.Pak jsem si nechal zavolat ochranku ke vstupu a maník hned věděl po čem má jít.Štítek byl na antiperspirantu pod samolepkou návodu, tudíž těžko se hledal :lol:

Uživatelský avatar
denydend
Příspěvky: 30
Registrován: 17 čer 2010, 02:00

#5 Příspěvek od denydend »

no poriadne som to všetko prehladal a nič. Vetrovka je z ciňaku kde na nej bol velky čierny okruhly "čip" ktory dali dole pri pokladni. Kedže mi to roby náhodne raz prejdem bez problemu a inokedy nie nemože to sposobovať ešte niečo ine čo je trebars na vetrovke? napriklad kovove pracky od zipsov apod. Skuste mi podrobnejšie vysvetliť princip. Možem vam povedať že som ju poriadne do detailu niekoľko krat prehľadal a dvakrat vypral. Nerad by som ju zahodil len koli tomu aj ked je z činaku.

Uživatelský avatar
ivan116
Příspěvky: 307
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava IV

#6 Příspěvek od ivan116 »

ja som dcére kupoval topánky a až doma sme si všimli ,že nám ich zabalili aj s tým plastovým "alarmom" a nikde som nepípal :lol:

Uživatelský avatar
ok1xgi
Příspěvky: 956
Registrován: 15 úno 2009, 01:00
Bydliště: Soběslav

#7 Příspěvek od ok1xgi »

Těch systémů je mraky. Stačí dát do gůglu "elektronická ochrana zboží"
Poslední slova před smrtí - Tam není víc jak 12 voltů.

Uživatelský avatar
Dratak
Příspěvky: 837
Registrován: 03 zář 2005, 02:00

#8 Příspěvek od Dratak »

Před pár lety, kdy se většina filmů vydávala jen na VHS kazetách, napadlo pracovníky jednoho obchoďáku nalepit tyhle nálepky přímo na obaly nahraných kazet. Po deaktivaci na pokladně silným magnetickým polem se člověk doma nestačil divit. Nahrávka byla skoro smazaná. Jednou mě to stálo dost dohadování, než mi uznali reklamaci.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od PavelFF »

Kamarád projektant si nesl do hypermarketu tašku s noutbůkem a delším LAN kabelem. Tahat ho sebou pochopitelně musí , neboť, jak říká PČR, "Vaše auto není trezor".
Taky se na něj spustilo houkání při vstupu na plac prodejny. Říkal, že se mu to stává častěji. Dělají to prý ty smotané LANkové kabely. Zkouška na místě to potvrdila. Nějak se občas trefí do rezonance.

S bundou to sice moc nesouvisí, ale jen tak pro informaci, že to nemusí být jen ochranná samolepka, ale i mnohem větší obvod.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#10 Příspěvek od Standa99 »

Me se hodne casto stava, ze pokud se mi synchronizuje telefon (email, pocasi atd.) treba u pokladny (Tesco, atd.), tak to zacne hucet.

Uživatelský avatar
8RAPrezent8
Příspěvky: 4
Registrován: 29 čer 2010, 02:00

#11 Příspěvek od 8RAPrezent8 »

nechod to tesca :D

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#12 Příspěvek od starecd »

Ten čip budeš hledat těžko, potřeboval bys nějak zkontrolovat bundu po částech nějakým ručním zařízením

Uživatelský avatar
denydend
Příspěvky: 30
Registrován: 17 čer 2010, 02:00

#13 Příspěvek od denydend »

Napríklad akým zariadením. Dá sa niečo jednoduché zhotoviť?

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#14 Příspěvek od frantajetel11 »

V každym tom blbym tescu, když už maj tohle zabezpečení, tak už by měli mít i ten ruční "vyhledávač". Až zas budeš pískat, tak důsledně trvej na tom, aby ti to našli. A buď na ně hodně zlej (jako že to je jejich vina :lol: ) a budeš mít pokoj.

Uživatelský avatar
medulin
Příspěvky: 471
Registrován: 10 črc 2009, 02:00
Bydliště: Evropská unie

#15 Příspěvek od medulin »

Jsou na ní nějaké kovové části? Dají se odstranit? Co to chvíli potočit v mikrovlnce? :twisted: Pokud tam je nějaký zašitý čip tak jej mikrolvlnka zničí. Dal bych tam i pohárek vody, není dobré když jde mikrovlnka naprázdno. Neručím, ale za přežití mikrovlnky ani bundy. :lol:

Odpovědět

Zpět na „Poradna“