Rada na přestavbu SPT16 SPT32 VXR50 VR5K

Rubrika uživatelů a opravářů NC strojů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
notnob22
Příspěvky: 3
Registrován: 29 zář 2008, 02:00

Rada na přestavbu SPT16 SPT32 VXR50 VR5K

#1 Příspěvek od notnob22 »

Dobrý den všem

Ve firmě máme stroje SPT16,32 N a NA dále pak vrtačku VR5K se souřadnicovým stolem a VXR 50 N též souřadnicová. Rád bych kdyby mi někdo napsal, jakým způsobem by (tedy pokud to vůbec půjde), bylo možné všechny tyto stroje přizpůsobit na práci přes počítač, nemyslím simulaci čtečky, k tomu používám Děrnou pásku a nebo systém Mefi trans, myslím celkovou náhradu pouze řídícího systému. Otec je vášnivý elektrikář a diagnostiku Systému Dapos a jeho opravy si provádí sám, jenže náhradní díly postupně dochází součástky se již nevyrábí a přestavba soustruhu na nový řídící systém se pohybuje v řádech set tisíc.Nemá někdo z vás zkušenosti s přestavbami těchto systémů, popřípadě známé kteří se touto problematikou zabívají? Shrnu tedy můj dotaz, potřebuji přestavět stroje tak abych nahradil jen řídicí systém bez větších zásahů do stroje a aby tyto stroje bylo za pomoci nějakého programu ovládat pomocí pc. Děkuji za vaše budoucí názory, rady i opovržení. Hlavně mě neukamenujte.

Díky Lukáš
Naposledy upravil(a) notnob22 dne 20 bře 2012, 16:56, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#2 Příspěvek od dj_Paul »

Obrať se na www.c-n-c.cz

Uživatelský avatar
mopadzi
Příspěvky: 198
Registrován: 16 čer 2006, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od mopadzi »

já jsem několik SPT a SPRY předělal na CNC systém od MEFI. Jinak mechanika OK ale pohony jsou brzdou takže pokud si chcete vydělat (konkurenceschopnost) pak raději prodat a koupit nové....
HESLO: kdo si hraje nezlobí....

Odpovědět

Zpět na „NC stroje“