Hledám pomoc s úpravou DPS

Jestliže poptáváte nebo hledáte osobu(y) k vyřešení nějakého problému, popř. nabízíte SERIÓZNÍ zaměstnání související s elektronikou.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MrBiker61
Příspěvky: 3
Registrován: 02 led 2011, 01:00

Hledám pomoc s úpravou DPS

#1 Příspěvek od MrBiker61 »

Hledám pomoc s úpravou DPS. Jedná se o plošný spoj na Aktidamp Mk 4 u kterého bych pro některé součástky potřeboval upravit rozteč pájecích bodů a zvětšit šířku samotných spojů. Můžete mi pomoct?

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#2 Příspěvek od frantajetel11 »

Záleží v čem máš tu původní předlohu. Někdy to jde v pohodě upravit i v obyčejnym malíři...

Uživatelský avatar
MrBiker61
Příspěvky: 3
Registrován: 02 led 2011, 01:00

#3 Příspěvek od MrBiker61 »

Děkuji za reakci. Předlohu mám na papíru. Naivně jsem si myslel, že to zvládnu překreslit ručně. Leč ouha. Poznání je kruté. Nezvládnu to tak, aby to vypadalo aspoň trochu slušně. A pomoc hledám proto, že nemám a hlavně neumím ovládat program na kreslení plošných spojů :(

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#4 Příspěvek od frantajetel11 »

Hmm tak předloha na papíře je vždycky vopruz...
Naskenovat (pokud možno kvalitně), upravit (ještě kvalitněji) a vytisknout pro použití k osvitce...
A program na kreslení pl. spojů ti myslim stejně bude k h...u. Jedině to v něm vytvořit znova :lol:
P.S. teď jsem se teprve podíval o co přesně jde...
To chceš na tenhle tišťáčíček???
http://www.ebastlirna.cz/modules/Forums ... am_823.jpg
Edit II... tak sorry asi je to trochu větší...

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#5 Příspěvek od janousek »

Kdybys dal odkaz na DPS a co chceš změnit, tak by se třeba někdo našel a poradil. Takhle ani z křišťálové koule se to nedá uhodnout.

Uživatelský avatar
MrBiker61
Příspěvky: 3
Registrován: 02 led 2011, 01:00

#6 Příspěvek od MrBiker61 »

Především - proč tuto DPS potřebuju upravit: svitkové kondenzátory odpovidajících rozměrů (šířka 2,5mm) prostě neexistují, takže bych potřeboval upravit rozteč pájecích bodů u těchto kondíků. C1-4, C201-204, dále C7-207,C9-209, C10-210,C16-206 tak, aby se vešly (vedle sebe-C1-4,C201-204) a nebo mezi ostatní součástky. Kondenzátory mají rozměr 5x7mm s roztečí 5mm.
Dále bych chtěl, aby spoje byly silnější, na můj vkus jsou příliš tenké.
Tato deska je AR A6/96 na str.22.
Mám tuto desku od Bučka a ta je dobrá tak akorát na nic. Na jiných diskuzních fórech jsem tuto desku -upravenou-viděl, dělali ji na Slovensku, ale ten člověk, bohužel, zemřel.
http://forum.audioweb.cz/uploads/5883_mk4.jpg - takhle nějak bych si to představoval, ale bez té přidělané zdrojové části, která na originále není.
Takže kdyby jste si někdo chtěl něco vydělat, určitě se domluvíme

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

Actidamp Mk.IV v té slovanetové verzi je dělaný jako jednodeskový včetně zdroje schválně - včetně vedení spojů. Šířka spojů není potřebná, tam stejně jdou jen zlomky mA - dležité je vzájemné vedení vůči sobě a vůči zemi. Ty plošky by měly jít posunout poměrně jednoduše. Nákres v .jpg v poměrně solidním rozlišení bych někde mohl mít, pokud se ozveš SZ, kam to poslat, můžeme to prokomunikovat.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

Tak bohužel - mám jen osazovací stranu, stranu spojů jsem nenašel - leda pdf s původní deskou z Amára.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Poptávka služeb, nabídky zaměstnání“