súčiastky z pp06

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
iginoiii
Příspěvky: 364
Registrován: 01 črc 2010, 02:00
Bydliště: Bratislava

súčiastky z pp06

#1 Příspěvek od iginoiii »

dobrý deň, poprosím Vás o pomoc, nejak sa ku mne dostala PP06tka, ten starý ČS počítač od tesly(alebo od koho, neni to podstatné). Možno aj funguje, ale fakt je že v zbierani haraburdia sa nevyžívam, takže sa to chystám vyhodiť, AKURÁT by ma zaujímalo, či má zmysel odtial povyberať rozne IO(hlavne obvodov od tesly 74... je tam mnoho), nejaké výkonové tranzistory, výkonové diódy, veľké kondenzátory(niektoré majú nominálnu kapacitu stále), transformátory, nejaké kruhové veci :D asi cievky?

Má to zmysel vykuchať, alebo to už je všetko zastaralé a je to zbytočná robota? (za 3/4 roka elektro experimentovania ešte nemám niečo ako šuflíkové zásoby, resp. veľmi obmedzené, tak či tieto veci by mi to mohli doplniť). Jasné, že tie veci nie je problém kúpiť, ale zas nechcem vyhadzovať fungujúce ČS súčiastky, aby som si potom podobné kúpil od čínancov. S pozdravom, i

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#2 Příspěvek od Yarda1 »

IMHO se brzy přihlásí někdo, kdo tyhle věci sbírá.

Uživatelský avatar
Hrnous
Příspěvky: 470
Registrován: 25 pro 2005, 01:00
Bydliště: Valašské Klobouky

#3 Příspěvek od Hrnous »

už se přihlásil.. :) jak jsem psal.. jediné co má "funkční" hodnotu je zdroj a ty dva mezaxiály, a takovou platonickou hodnotu na zeď mají IO desky

Uživatelský avatar
iginoiii
Příspěvky: 364
Registrován: 01 črc 2010, 02:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od iginoiii »

tjn, viac by ste ma ale potešil, keby ste bol z BA a zobral si ten krám celý, aj s tou stokilovou bedňou :D

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od sambiliong »

dej to na aukro

Uživatelský avatar
iginoiii
Příspěvky: 364
Registrován: 01 črc 2010, 02:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od iginoiii »

ok, takže to uzavreme, evidentne tie veci sú mi do šuflíkov nanič, tie dosky z toho pošlem uživatelovi hrnousovi, a ten zdroj rozkradnem a krabicu vyhodím.

inak vďaka za názor, ale na aukro to určite nebudem dávať, pretože to bolo darované mne, tak to ďalej posuniem jedine darovaním(max poštovné), a najradšej to posuniem tu na EB, pretože mi tu bolo už veľmi veľa krát poradené, a tiež nikto za to nič nechcel.

s pozdravom, i

ps. keby niekto niečo potrebuje z toho zdroja, alebo krabice alebo neviem čo, tak nech sa mi ozve, postupne to budem vyhadzovať

Uživatelský avatar
matus15
Příspěvky: 336
Registrován: 13 pro 2008, 01:00
Bydliště: Prešov

#7 Příspěvek od matus15 »

Hrnous, máš pp06? :) keby o tie dosky Hrnous prestal mať záujem, vzal by som celý PC, je to škoda likvidovať...

Uživatelský avatar
Hrnous
Příspěvky: 470
Registrován: 25 pro 2005, 01:00
Bydliště: Valašské Klobouky

#8 Příspěvek od Hrnous »

záem neopadne to se neboj :lol: na pp06 jsem začínal,to jsem ještě bastlil redukci z t toho šílenýho konektoru na isa aby tam šel nasmýčit řadič a 21MB MFM disk.. jelo na tom M602!

Uživatelský avatar
matus15
Příspěvky: 336
Registrován: 13 pro 2008, 01:00
Bydliště: Prešov

#9 Příspěvek od matus15 »

a načo sú ti samotné dosky? krabicu už máš?

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od GeorgeB »

Taky jsme měli PP06 s 20MB pevným diskem a dvouma 5,25 mechanikama 360kB, operační paměť 640B a rychlost procesoru cca 4MHz. Měli jsme na tom M602, T602,C602 a Foxbase.Samozřejmostí byla ochrana PC antivirusem Tři psi :D
...to jentak z nostalgie

Uživatelský avatar
ypsi
Příspěvky: 399
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#11 Příspěvek od ypsi »

Nejaku PP06 mam aj ja, myslim ze bez zdroja a ventilatora, kdesi je aj ten CGA monitor, a mozno aj origo klavesnica... Bol by zaujem?

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#12 Příspěvek od Crifodo »

GeorgeB píše:Samozřejmostí byla ochrana PC antivirusem Tři psi :D
Cožeee??? 8O :D

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od zdenoeddie »

[OT]
Vcera ma pokec so Sendyxom rozsekal, dovolim si citovat:
"mít pp06 byl můj celoživotní sen, pak jsem zjistil, že baby mají zajímavou puklinu a seru na pp06"
:lol:
[/OT]

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od forbidden »

Ty neznáš Tři psy? :D To bylo tuším kolem roku 1992-93 Jeden z nich se myslím jmenoval Asta. Mám taky takovej dojem, že se z toho časem stal Avast, ale jistě to už nevím.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#15 Příspěvek od Crifodo »

No, neznám. V tý době mě sice pouštěli k super rychlýmu AT na 12 MHz, doma jsem snad měl 640 kB v XT, ale viry jsme neřešili, nebyl kdo by je psal, kdo by je šířil a nebylo, co by smázly :twisted:

Odpovědět

Zpět na „Součástky“