Pøipojení pc beden k TV

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Jirikosir

Pøipojení pc beden k TV

#1 Příspěvek od Jirikosir »

Dobrý veèer. Zkoušel jsem pøipojit k televizi Samsung LE32C550 reproduktory 2.1 genius, které jsem používal u pc (docela obyèejné bedny). Bohužel pøes sluchátkový výstup je zvuk hrozný, potichý. Pøes cinch nejde vùbec. Bude nìjaký problém s malý výstupním výkonem sluchátkem nebo dekodérem? Pøípadnì jak to nejjednodušeji vyøešit? Pøipojit nìjakým zpùsobem pøes dvd nebo nìco jiného? Díky :)

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od durkovic »

zakup su redukciu SCART to CINCH kde maš samostatne vyvedený audio vystup červený a biely cinch a tam maš klasicku linkovu uvoren pre bežne AV komponenty. čili to môžeš kludne použit na krmenie tých geniusov. len bude asi trocha problem ešte dozohnať redukci z cinch na samicu jacku 3.5. ale šaqk to si snad poletuješ aj sám. stačí kusok tienenej dvojlinky. samozrejme scart u televize musí byť VSTUPNO-VÝSTUPNÝ

ať sa darí

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#3 Příspěvek od Achab »

Z toho sluchátkového výstupu by to mělo jít taky, pokud nemáš v menu u sluchátek staženou hlasitost. Aspoň u mě to jde.

Uživatelský avatar
voodoo400
Příspěvky: 144
Registrován: 23 pro 2009, 01:00

#4 Příspěvek od voodoo400 »

nedavno som riesil podobny problem na novej TV Samsung, ktoru som chcel pripojit na stereo zosik. Audio vystupy su tam tri: opticky, sluchatkovy, a scart. Opticky neprichadzal do uvahy, lebo nemam na zosiku opticky vstup a kupovat a zhanat konvertor sa mi zdalo komlikovane. Na scarte je zvukovy vystup len pri prijme z antenneho koax, pri prehravani z HDMI, USB, LAN, RGB+audio in, PC atd je scart audio vystup nemy. Takze mi ostal sluchatkovy, ktory funguje spolahlivo pri akomkolvek vstupe. Mal som obavy z kvality, sumu a brumu, ale je to v pohode, uroven hlasitosti sluchatkoveho vystupu na TV mam na 75 percent.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#5 Příspěvek od BOBOBO »

Vzhledem ke vstupní impedanci PCrepro se může stát , že je výstup na Scartu či CINCH nebude schopen vybudit . Ten sluchátkový bude nízkoimpedanční .

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#6 Příspěvek od Achab »

Scart a Cinch mívají 600 ohm - 1 Kohm, sluchátkové výstupy tak do 200 ohm, kolik má zesilovač těch reproduktorů netuším, na krabici píšou akorát napětí 230 V/2W, špičkový výkon 120 W ! (což je samozřejmě nesmysl).

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#7 Příspěvek od BOBOBO »

Nevím typ , ale u jedněch jsem naměřil 60R .

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#8 Příspěvek od Achab »

Teď jsem změřil moje - Genius SP - S120, mají 25 Kohm a jedou v pohodě ze všech výstupů. Čili zádrhel bude v impedanci. Ale sluchátkový výstup by to měl vybudit i při 60 R, když se nastaví přiměřená výst. úroveň.

Jirikosir

#9 Příspěvek od Jirikosir »

Pøes ten sluchátkový to hraje potichu asi se ten zesilovaè nevybudí, pomohl by nìjaký jednoduchý pøedzesilovaè s NE5532? :) Nebo nìjaké jiné øešení?

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#10 Příspěvek od BOBOBO »

Rozdělat tu bedýnku se zesem o kouknout , jaký odpor je na vstupu , zvětšit či jen vyhodit . Oba .

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#11 Příspěvek od Achab »

V té aktivní reprobedně je IO - dvojitý zesilovač, jistě má vyšší vstupní odpor tak se to dá upravit. Je to jednoduché zapojení. Možná u starších provedení měli ten odpor nastavený tak nízko, můj typ je starý 1 rok má těch 25 K, sluch. výstup TV - 120 R.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“