Sencor SHC-XD130 DVD mechanika - alternativa

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
shugoss
Příspěvky: 54
Registrován: 06 led 2011, 01:00
Bydliště: Heart of Yurop!

Sencor SHC-XD130 DVD mechanika - alternativa

#1 Příspěvek od shugoss »

Zdravim, mam problem s kinem Sencor SHC-XD130 - pri pokusu o overeni mechaniky se na displayi objevi open, ale mechanika se neotevre. Predpokladam, ze je v kelu nejake servo ci co. Jelikoz nejsem zadny expert na to, abych si ho vymenil - prepajel, ptam se jestli nekdo z vas nevi jestli se podobne mechaniky davaji i do jinych prehravacu. Je to nejaky slim - zkousel jsem tam napasovat slim sony mechaniku z Thomson DTH255E, ale je to uplne neco jineho - neuspel jsem. Nebo muzete mi apon rict, jestli ostatni Sencor produkty pouzivaji podobnou mechaniku jako tento nebo se to dramaticky lisi kus od kusu? http://www.ebastlirna.cz/modules/Forums ... 82_177.jpg
Dekuji, ze tu nebudete psat posty typu zahod to sencor je na pyczu a tak podobne. Vim, ze sencor neni zadna extra trida, ale aktualne je to to, na co mi finance stacili a ten zvuk je docela slusny - adekvatni cene - nejsem zadny kvalitkar, takze jeste jednou dekuji za vynechani ustepacnych poznamek...

Uživatelský avatar
proel64
Příspěvky: 464
Registrován: 28 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od proel64 »

Nenapisal si,ci si nieco skusal s tym robit.mnoho modelov sencoru ma problem s otvaranim mechaniky hlavne preto,lebo maju zamasteny prevod na otvaranie dvierok.Riesil som tiez podobny pripad,prejavoval sa tak isto-na display open a motorcek na otvaranie tocil a tocil a nic...

Uživatelský avatar
shugoss
Příspěvky: 54
Registrován: 06 led 2011, 01:00
Bydliště: Heart of Yurop!

#3 Příspěvek od shugoss »

No nezkousel jsem nic, ale v pripade, ze je mozne neco zkusit, tak to udelam :D protoze to stejne nejede.... Laser se vzadu pohybuje, ale ani jeden z motorku se netoci. Na co se mam teda poddivat a co mam zkusit "odmastit"?

Uživatelský avatar
shugoss
Příspěvky: 54
Registrován: 06 led 2011, 01:00
Bydliště: Heart of Yurop!

hmmm

#4 Příspěvek od shugoss »

takze jsem zjistil, ze z jinych kusu klasickych DVD sencor prehravacu se mechaniky nedaji pouzit - sachta je rozmernejsi i sroubovaci uchyty jsou dal od sebe - ja potrebuju mechaniku, co ma sirku vyjizdejici slim mechaniky 13cm a roztec mezi sroubkama na jedne strane 10 cm - klasicka mechanika ma tyto rozmery vetsi

Uživatelský avatar
shugoss
Příspěvky: 54
Registrován: 06 led 2011, 01:00
Bydliště: Heart of Yurop!

2 kabliky

#5 Příspěvek od shugoss »

jo jeste jsem zapomnel, ze jsou tam dva mensi kabliky do desky na napajeni jednotlivych motorku (ted vyjma tistaku, co se pripojuje k laseru) na tech neslimovych je pouze jeden
Přílohy
sencor_XD130.jpg
sencor mechanika
(184.47 KiB) Staženo 91 x

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#6 Příspěvek od Philip_Fry »

No já myslím, že hledáš závadu tam, kde není. Snaž se v první řadě zjistit důvod, proč ti tray nevyjíždí - kontrola motorku, řídícího serva... Podobně se taky někdy projevuje poškozený flex atd...

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#7 Příspěvek od KUBO »

Začal by som od zdroja či je OK,hlavne elyty a potom napajanim riadiaceho IO pre motory.Môže to spôsobovat jeden vadny motor,ktory blokuje ten riadiaci IO a taktiež optika/skus odpojit flex od optiky od zakladnej dosky a tak zapni ci ti pôjde/. ak ti to blokuje niektory z motorov tak sa bude ten riadiaci IO motorov rychlo zahrievat.Motory vyskusas pripojenim na externy zdroj a zmeraj odber.taktiez to môže spôsobovat niektory zo spínačov na mechanike.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Miri
Příspěvky: 196
Registrován: 28 črc 2006, 02:00
Bydliště: Nový Jicin

#8 Příspěvek od Miri »

Podíval bych se taky do zdroje a to na Filtrační elyty v primáru. Je to stará bolest těchhle strojů......
Miri

Uživatelský avatar
shugoss
Příspěvky: 54
Registrován: 06 led 2011, 01:00
Bydliště: Heart of Yurop!

#9 Příspěvek od shugoss »

Takze nakonec stacilo jenom mechaniku parkrat mechanicky rozjet nasucho tam a zpatky a uz funguje jak ma - tomu rikam oprava... jinak jsem zjistil, ze stejna mechanika je v DVTB sencor 8810

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#10 Příspěvek od mirosne »

Miri píše:Podíval bych se taky do zdroje a to na Filtrační elyty v primáru. Je to stará bolest těchhle strojů......
V primári?A to ten zdroj by aj išiel,keby bola zlá filtrácia? 8O
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#11 Příspěvek od Philip_Fry »

mirosne : U Sencora je možné všechno. Dělal jsem před rokem telku téhle značky a ta se často samovolně vypínala při jasnějších scénách. A nakonec to byl vadný filtrační elyt v primáru, měl jen zlomek deklarované kapacity a houpalo se na něm napětí.

Uživatelský avatar
Miri
Příspěvky: 196
Registrován: 28 črc 2006, 02:00
Bydliště: Nový Jicin

#12 Příspěvek od Miri »

mirosne: Zdroj jako takový funguje, akorát se sem tam nedá zapnout DVD - jednou nejde zapnout ovladačem, jednou spínačem na panelu, mechanika dělá psí kusy - například špatné zasouvání a vysouvání podavače. Setkal jsem se s tím už párkrát, takže asi tak
Miri

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#13 Příspěvek od mirosne »

Je to také zvláštne 8O .

No ,OK. :oops:
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
STEPCO
Příspěvky: 85
Registrován: 19 pro 2010, 01:00

MECHANIKA

#14 Příspěvek od STEPCO »

Jednoznačne je tam vadný LOAD motorček. Mám s tým dlhoročné skúsenosti zo záručného servisu SENCOR. To je dosť rozšírená závada. Motorčeky mám aj skladom. Môžem poslať.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “