Notebook Lenovo - problém s USB

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

Notebook Lenovo - problém s USB

#1 Příspěvek od Artaban001 »

Rok starý notebook Lenovo s operačním systémem WIN7 home edition. při zapojení čehokoliv do USB vyhodí hlášku, že instalace zařízení se nezdařila. Ve správci zařízení se objeví název zařízení - Třebas GPRS modem od O2 - se 2X objeví HAUWAI a u toho otazník. To samý flash paměť . Ovladače to nenajde ani na netu (přes wi-fi).

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od AmarokCZ »

Předpokládám, že tě to napadlo, ale zkoušej jsi restart?

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#3 Příspěvek od Artaban001 »

to několikrát..

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od AmarokCZ »

A předcházelo tomu něco o čem víš? Jistá možnost by byla stáhnou třeba LINUX LIVE a zkusit nabootovat z USB, pak je jistota, že HW je OK.

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Mourek »

Jaký máš winy 32b nebo 64b? A napiš typ modemu? Už to někdy chodilo? Stalo se mi u flešky že na jednom Lenovu a na stolním PC chodí a na druhým Lenovu s W7 nic. Asi nějak nekomunikuje. S modemy je občas problém.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#6 Příspěvek od Artaban001 »

přesně typ zatím nevím. problém je, že cokoliv zapojím do USB se není schopný nainstalovat..

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#7 Příspěvek od Artaban001 »

1. stáhl jsem ISO Ubuntu.
2. rozbalil jsem ho 7-zipem a obsah složky jsem zkopíroval na flash kartu.
3. v BIOS notebooku jsem dal první možnost boot z USB.
4 restart ze zastrčenou flash vyhodil hlášku "media failed" a pak už nic..
takže si myslím, že USB není v pořádku po HW stránce..

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

To, že nanabootuješ s USB, tak to nic neznamená. Obětuj jedno CD a vypal ISO na něj a nabootuj z CD.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Artaban001: Takym sposobom sa bootovatelny USB disk neda vytvorit!

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#10 Příspěvek od MaTTo »

kadejake bootovatelne ISO len tak rozbalit na USB nestaci aby to bootovalo treba najprv specialne upravit USBkluc atd. ale to je zbytocne komplikovane, ja by som ti odporucil asi najjednoduchsiu vec, stiahni si ISO "hirens" je nanom bootovatelne Xpcko mini bez potreby instalacie a v tom vyskusaj nejaky USB kluc .To ISO samozrejme vypalit na CD ako obraz disku nie ako data ani nic podobne - ale tak predpokladam ze toto mas zmaknute uz 8-) .
Ja si osobne myslim ze HW je uplne v poriadku, keby to bol HW problem tak ti WIN pise "USB Device is not recognized" a nie ze sa neda nainstalovat - toto bude bordel v registroch, spyware, virusy a kadejake svinstvo v compe .Ale ako vravim HW problem = USB Device is not recognized, tebe notebook bez jedineho problemu zariadenie rozpozna a to ze SW nevie co stym ma dalej robit ako v tvojom pripade neni chyba notesu .

Robim v servise a narovinu ti poviem ze to ze Windows nedokaze pracovat ani s USB klucom je pomerne casta vec, niekedy pomoze oprava a vycistenie registrov, niekedy odstranenie virusov a niekedy(uz ked na to nemam nervy a cas hladat chybu) len reinstalacia hold windows ...
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#11 Příspěvek od bu2520 »

obdobnou závadu mi udělala nová aktualizace JAVY asi před třemi nedělemi. Teda u XP po obnovení systému na datum z předchozího dne bylo vše v pořádku. Vzhledem k tomu že nic jiného jsem neaktualizoval ani neinstaloval, předpokládám, že to bylo no ,ale cesty widlí jsou nevyspitatelné :-)

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od AmarokCZ »

Pokud chceš bootovat z USB a napíše MEDIA FAILED, tak to podle mě neznamená, že není médium bootovatelné, já bych to taky viděl na HW i když od woken se dá očekávat cokoliv...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

"anglictinu" v BIOSoch pisu v Cine, tak to treba brat s velkou rezervou...

Na overenie staci pripojit USB klavesnicu a skusit nou ovladat BIOS.

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#14 Příspěvek od MaTTo »

AmarokCZ píše:Pokud chceš bootovat z USB a napíše MEDIA FAILED, tak to podle mě neznamená, že není médium bootovatelné, já bych to taky viděl na HW i když od woken se dá očekávat cokoliv...
Cize mi chces povedat ze ked si rozbalim ISO image na hocijaky USBkluc tak to bude bootovat ze ?A preco by mal byt HW problem s USBckami ked to dokonca vie rozpoznat typ pripojeneho zariadenia, on nech si len preinstaluje windows a bude mat pokoj .

Este taky detail - keby boli HW vadne USBcka zeby to teda nevedelo rozoznat ani pripojene zariadenie tak windows by pisal device is not recognized a HLAVNE v BIOSe by ani nemal moznost bootovat z toho USB zariadenia a k ziadnej hlaske ako Media failed a pod. by sa nikdy nedostal takze to len potvrdzuje sw chybu .
Jednoducho ked BIOS nerozpozna pripojene zariadenie k USBportu uz z dôvodu akehokolvek tak sa z neho nikdy nebude anilen pokusat bootovat ale jemu to zjavne z USB klucu bootovalo ajked skoncil na chybe lebo SW na kluci bol chybne vytvoreny ale pokus o boot bol takze USB je v pohode .
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od AmarokCZ »

MaTTo:
1) Nepsal jsem, že rozbalením ISO na USB disk uděláš bootovací USB, to je jen tvoje iluze způsobená tím, že nečteš pořádně.
2) I kdyby to byla vada HW, tak by stále byla možnost nastavit boot v BIOSu.
3) Media failed nemá nic společného s tím, že disk není bootovací, ale očividně je problém v "čínské angličtině", takže to asi bude v SW. Přeinstalování Windows je pěkně blbá rada (zato ale velmi účinná).
Jen pro tvoji informaci - na starém PC jsem měl nezjištěnou závadu USB, která se projevovala tak, že zařízení ve windowsu to našlo, ale už s ním dál nedokázalo pracovat (nepomohl restart, reinstall windows, linux live, takže HW).

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“