Skener - EPSON perfection 3490 -

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Skener - EPSON perfection 3490 -

#1 Příspěvek od CZJKP1 »

Zdravím

Šel sem okolo konťasu, byla tam mikrovlnka, ze které sem chtěl magnetron a MOT ale díky houmlesu sem tam nehrabal, takže za tmy sem tam šel, až mi bylo jasné, že bude už v háji, samozřejmě mi to rozčóroval :-!, parchant jeden. Ale našel jsem tam uvedený scener, bez zdroje/napáječe/, má tam být 24V 1.4A, mám 24V 1A, a ZYXEL 21V 900mA, použil jsem ten slabší, neboť dával ten silnější bez zátěže přes 30V a hřály se mě tam dost nějáké odpory v SMD nebo doví co to je :D. Kupodivu se to vůbec něják nezahřívá, tj. shořet by nemusel. Dokonce skenuje, a pěkně, problém je, že má prdlý sklo, respektive malý kousíček, ale zasahuje to do skenovací plochy, asi tak 0.5 cm, málo ale vadí mě to. myslíte, že můžu to sklo vymlátit a dát jiné sklo z okenní tabulky či plexi, někdo cosi říkal že je speciální, tak kdyžtak jestli by šlo použít alespoň z jiného sceneru, nebo nějáké kopírky...

Dokonce má lepší parametry než ten můj mustek 1200UB + co sem našel před pár lety.

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#2 Příspěvek od MaTTo »

Sklo az take specialne nieje mozno len jeho specificka hrubka, rozmery atd., podlamna ak bude nieco vhodne zo starej kopirky ci skenera tak to bude OK .
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

Okenní sklo nemusí být tak rovné, aby ti nedeformovalo obraz nebo o něj nezadrhávala čtecí hlava. Nejlepší je skutečně z jiného skeneru nebo kopírky.

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Mourek »

Okenní sklo určitě ne, nejlíp ze staré kopírky, obyčejné sklo dělalo i barevné fleky. řezat jde to sklo normálně pokud to umíš. Tyhle Epsony skenovaly dobře,předpokládám že majitel to nahradil nějakou "kvalitní" multifunkcí. Jo a zdroj si sežeň stabilizovanej aby nedával větší napětí, mohl by odejít invertor nebo trubice.

Uživatelský avatar
anelopa
Příspěvky: 16
Registrován: 25 črc 2008, 02:00

#5 Příspěvek od anelopa »

Nechci zakládat nové vlákno,ale mám dotaz.Dostal jsem ScanJet HP4100C,bez zdroje.Nikde jsem nenašel info jaký zdroj bych mohl použít.Vím,že se napájení u scanerů od různých výrobců liší.Je to už ze 3ruky,takže veškeré informace jsou nulové.Na netu jsem se ničeho nedopátral,kromě info,že se jedná ČB scaner.Jestli někdo ví a nebo vlastní tento přístroj,byl bych rád kdyby podal informaci o napětí a proudu.Předem děkuji.Hobza

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

ScanJet 4100C je samozrejme farebny scanner. Napajanie by malo byt 30V/400mA (klasicky zdroj C2176A ako k starym DeskJetom).

Uživatelský avatar
anelopa
Příspěvky: 16
Registrován: 25 črc 2008, 02:00

#7 Příspěvek od anelopa »

Děkuji za odpověď na parametry toho zdroje.Že je to černobílý,jsem se dozvěděl od známého,kterému kdosi scaner dal a on jej nechtěl.Jinak děkuji za info.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

A jak ten tvůj známej poznal, že je černobílej ? Protože ho zvenku nikdo nenatřel barvou nebo že kouká jen na černobílý monitor ?

A vůbec, dělal se někdy černobilý skener na USB a jaký by to mělo smysl ?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Ciernobiele scannery sa prestali robit davno pred vznikom USB.

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Mourek »

to je samostatný skener nebo multifunkce??

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »


Uživatelský avatar
Jiri_REZEK
Příspěvky: 165
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava-Výškovice
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Jiri_REZEK »

Pokud někdo tady shání sklo do Scaneru,mám tady dva kousky ,ale už nevím z jakého Scaneru jsou a nebo rovnou celej Scaner.Nic za to nechci,ale bylo Mě to blbé vyhodit,(klasika) !
Ale posílat to prostřednictvím České Pošty...Hmmm nevím ?!
A k tomu zdroji pro to HP:
Možná ted kecnu blbost,ale mám zkušenost,že specielně HP na svých zařízeních používají pro externí zdroj ,kde je navíc obrácená polarita,ale nemusí to platit u všeho. A to nemluvě o nestandartních atypických napájecích napětích !
EXA

Uživatelský avatar
pigeonit
Příspěvky: 320
Registrován: 18 črc 2009, 02:00
Bydliště: Pha Smíchov

#13 Příspěvek od pigeonit »

Kdyžtak mám taky nějaká ta skla ze skenerů. A jsem z Prahy. Tak kdyby náhodou.......

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“