Telefon pres RJ45 pres UTP kabel

Sem patří samozřejmě i přístroje s "utrženým sluchátkem"- bezdrátové, ale vždy dále s okolním světem komunikující po vedení, a to nejen ve veřejných sítích.
Pro telefony GSM a podobné máme samostatnou sekci.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zslaby219
Příspěvky: 5
Registrován: 26 lis 2010, 01:00

Telefon pres RJ45 pres UTP kabel

#1 Příspěvek od zslaby219 »

Mám dotaz potřebuji propojit telefony ve firmě kde jsou rozvedeny kabely UTP jdou do sitove karty v PC RJ45

Tak aby se dalo telefonovat z kanceláře do kanceláře že by každá kancelář měla svoje telefoní číslo, a nebylo to vázaný přes O2.
je tu něaká možnost to něak propojit jde mi o 60 kanceláří mezi sebou. předem děkuji za pomoc.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Podej si přihlášku na Střední průmyslovou školu dopravy a spojů - telefonní pobočkové ústředny se tam vyučují ve druhém ročníku.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#3 Příspěvek od rezis »

Buď využit dva vodiče a mít vlastní analogovou ústřednu.
Nebo VOIP přímo po ethernetu. S vlastní či virtuální ústřednou.
V práci máme virtuální a pohodka. Vemeš telefon domů a nikdo nepozná že nejsi v práci :lol:
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Dratak
Příspěvky: 837
Registrován: 03 zář 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Dratak »

Pokud by bylo málo zásuvek a pobočková ústředna, dá se použít i jeden společný UTP kabel pro telefon (je jedno jestli linku O2 či pobočku) a ethernet. Podmínkou je že to není gigabitový ethernet, ten používá všechny čtyři páry. Klasický 100MBit jede dvoupárově, jeden pár jsou piny 1-2 a druhý 3-6 na konektoru. 4-5 je rezervováno právě pro telefon a 7-8 pro jiné účely (např. dálkové napájení apod.). Takže si buď uděláš příslušnou šňůru, nebo si koupíš dvě redukce, které posílají právě telefon i ethernet společným kabelem. Otázka však je zda v dnešní době VoIPu ještě vůbec kupovat pobočkovou ústřednu.

Uživatelský avatar
stolek
Příspěvky: 23
Registrován: 20 srp 2010, 02:00
Bydliště: BR

Telefon pres RJ45 pres UTP kabel

#5 Příspěvek od stolek »

Jak zde uvedl kol. Dratak, pokud neni požadován gigapřenos, lze použít volné vodiče v UTP kabelu. Existují rozdvojky ( cca á 120.- Káčé ), které umožňují po jednom UTP kabelu vésti např.:
- 1 x PC a 1 x telefonní linku, jedná se o krátký, cca 10 cm dlouhý kablík, ukončený na jedné straně konektorem RJ 45, na druhé straně kostičkou se zásuvkami pro 1 PC a 1telefon
- nebo podobnou rozdvojkou pro 2 PC
- nebo podobnou "rozčtverkou pro 4 telefony,
takže zapojení je velmi jednoduché, na každé straně je potřeba jedna rozdvojka ( rozčtverka )
Po takto získaném metalickém vedení lze vést 2-drátovou telefonní linku, např. ze standartní pobočkové ústředny, nebo s úpravou i linku, která potřebuje 4 dráty.
Dodává ( nejsem agentem ) např.:
www.shift.cz
Samozřejmě je možné i nasazení VoIP ústředny, i když zde vše není tak růžové, jak nabízejí především obchodníci. V oblasti VoIP ústředen je totiž dosti velmi závažných, dosud nevyjasněných oblastí a bohužel velmi nešťastných uživatelů, ke kterým se pak nikdo nehlásí.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#6 Příspěvek od tomasjedno »

A do té doby, než to vyřešíte, si můžete mezi sebou třeba skypovat :-)

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#7 Příspěvek od Zmije »

Doporučuji nakoupit několik voličů a postavit z nich Pepinu.
http://aukro.cz/item1410967307_krokovy_ ... redny.html

Uživatelský avatar
OK2STO
Příspěvky: 426
Registrován: 19 zář 2008, 02:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od OK2STO »

No jo , ale k Pepině si musí postavit i akumulátorovnu. :lol:

Uživatelský avatar
Dratak
Příspěvky: 837
Registrován: 03 zář 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Dratak »

No mě omejou! Mám ve sklepě čtyři tyto voliče-první skupináře z ústředny P51. Sice jeté, ale za to mají ještě poctivou mosaznou rohatku, žádný plast jako tenhle náhradní díl. Jednou to snad stoupne na ceně, ale 1000Kč už teď? Ani omylem.

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#10 Příspěvek od Zmije »

OK2STO píše:No jo , ale k Pepině si musí postavit i akumulátorovnu. :lol:
Že by to svářečka neutáhla?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#11 Příspěvek od EKKAR »

Pánové, nechci strašit - ale můj dojem je ten, že se nám Zdeneček Slaboučkej z Hradce přeorientoval z kur.vení televizí na kur.vení LAN/Ethernet aplikací!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#12 Příspěvek od bu2520 »

nejen tam :twisted:

Uživatelský avatar
zslaby219
Příspěvky: 5
Registrován: 26 lis 2010, 01:00

#13 Příspěvek od zslaby219 »

EKKAR píše:Pánové, nechci strašit - ale můj dojem je ten, že se nám Zdeneček Slaboučkej z Hradce přeorientoval z kur.vení televizí na kur.vení LAN/Ethernet aplikací!
Opravuji televize dále, a počítače a programuji aplikace, také lan sití,

BU2520: jsem registrovaný jako opravář a prodejce sat techniky evpropské databance to je škok pro tebe.
:stupid:

http://www.edb.cz/Firmy-ESC664_PG2_SN0- ... ni-systemy

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#14 Příspěvek od EKKAR »

zslaby219 píše:...
BU2520: jsem registrovaný jako opravář a prodejce sat techniky evpropské databance to je škok pro tebe.
:stupid:

http://www.edb.cz/Firmy-ESC664_PG2_SN0- ... ni-systemy
Asi doporučím Evropské Databance vytvořit novou speciální kategorii - šarlatáni. Budeš prvním členem.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Linkové telefony, faxy, tel. ústředny včetně domácích“