ATxMEGA programátor

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
apam
Příspěvky: 111
Registrován: 17 bře 2007, 01:00

ATxMEGA programátor

#1 Příspěvek od apam »

Jak se dá naprogramovat atxmega16d4, můžete doporučit vhodný programator, nejlepe něco co se dá postavit doma.
Diky

Uživatelský avatar
majsi
Příspěvky: 51
Registrován: 23 led 2010, 01:00

#2 Příspěvek od majsi »

Ja pouzivam AVR JTAGICE mkII. Je super len je drahy. Su vraj aj nejake klony len neviem ci najdes nejake jednoduche zapojenie.

Uživatelský avatar
majsi
Příspěvky: 51
Registrován: 23 led 2010, 01:00

#3 Příspěvek od majsi »

Co som cital tak sa da vyborne pouzit aj AVR Dragon alebo AVR ONE. AVR ONE na farnell.com stoji 28 euro. To je asi najlacnejsie co som nasiel. Co som pozera zopar schem tak suciastky na ine programatory stoja okolo 20 euro. Takze by som nic neskaladal ale prihodil 8 euro a kupil AVR ONE.

Uživatelský avatar
apam
Příspěvky: 111
Registrován: 17 bře 2007, 01:00

#4 Příspěvek od apam »

nejak nemuzu najit nic s cenou okolo 28E muzes napsat primej odkaz?

Uživatelský avatar
majsi
Příspěvky: 51
Registrován: 23 led 2010, 01:00

#5 Příspěvek od majsi »

No tak som to zasa akosi po... Som si zle precital nazov. Ono ja som na farnelly nasiel ATAVRONE a ako tak pozeram tak to nieje to iste ako AVRONE. Inak vobec netusim naco ten ATAVRONE je :?: :?: :?:

No ale pozeral som na ebay a tam sa daju najst tie klony co som uz pisal no len s tymi som este nemal docinenia.

Uživatelský avatar
apam
Příspěvky: 111
Registrován: 17 bře 2007, 01:00

#6 Příspěvek od apam »

tak jsem sehnal od PKdesign za 7kil, umí ISP, PDI, JTAG, zatím funguje skvěle, sice podpora ze strany atxmega je zatím jen pro pár obvodů. Ale jinak vyhovuje... Teď zkouším atxmega128A1, nyní řeším problém s adc, nejde mi zprovoznit, možná je to špatnou verzí bascomu mám 1.11.9.8 Neví někdo, kde se dá stáhnou novější verze?

Uživatelský avatar
jnd
Příspěvky: 53
Registrován: 21 úno 2010, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od jnd »

Za sebe můžu doporučit programátor USBTiny MkII, který zvládá jak klasické ISP tak i PDI pro xMega (včetně požadovaného xmega16d4) a TPI pro Tiny10 apod. Autoři HW i SW jsou k zastižení na IRC kanálu #avr na Freenode. Je k mání v různých verzích od $28 + $5 poštovné http://tom-itx.dyndns.org:81/~webpage/c ... _index.php

Výhoda je, že funguje jak přes AVRStudio tak přes avrdude pod Linuxem. Firmware používá framework LUFA, který je open source, takže si můžete hrát. Mimochodem jeho autor byl nedávno na praxi u Atmelu :)

Uživatelský avatar
barbucha1
Příspěvky: 42
Registrován: 09 říj 2008, 02:00

#8 Příspěvek od barbucha1 »

apam píše:tak jsem sehnal od PKdesign za 7kil, umí ISP, PDI, JTAG, zatím funguje skvěle, sice podpora ze strany atxmega je zatím jen pro pár obvodů. Ale jinak vyhovuje... Teď zkouším atxmega128A1, nyní řeším problém s adc, nejde mi zprovoznit, možná je to špatnou verzí bascomu mám 1.11.9.8 Neví někdo, kde se dá stáhnou novější verze?
mám pocit, že zatím novější ani není, naposledy jsem viděl nějakou 2,16, ale ta byla tuším na 8051 tak jsem jí ani nezkoušel.

Uživatelský avatar
apam
Příspěvky: 111
Registrován: 17 bře 2007, 01:00

#9 Příspěvek od apam »

http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=3566159
odtud jsem stáhl torrent na 2.0.5.0 je tam i cracknutý spouštěcí soubor + návod. stáhl jsem to bez problemu. ma to cca 24MB

Uživatelský avatar
barbucha1
Příspěvky: 42
Registrován: 09 říj 2008, 02:00

#10 Příspěvek od barbucha1 »

apam píše:http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=3566159
odtud jsem stáhl torrent na 2.0.5.0 je tam i cracknutý spouštěcí soubor + návod. stáhl jsem to bez problemu. ma to cca 24MB
:parmen: :beer:

je tam i EAGLE 5.6

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“