LCD TV LG 32LH2000 a DVB-T

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Dike
Příspěvky: 20
Registrován: 13 čer 2006, 02:00

LCD TV LG 32LH2000 a DVB-T

#1 Příspěvek od Dike »

Ahojte,
prosím skúsených o radu. Mám tento TV so zabudovaným DVB-T príjmačom.
No keď do neho pichnem anténu, nenájde nič, iba analógové TV. Keď tú istú anténu pichnem do DVB-T príjmača, programy riadne nascanuje a signál je takmer plný.
Keď vojdem do menu a dám ručné ladenie, v menu neviem nikde nájsť DVB-T položku, ani položku DTV. Viete mi poradiť kde robím chybu?
Ďakujem, David

Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Příspěvky: 488
Registrován: 09 led 2010, 01:00

#2 Příspěvek od Gringo_Joe »

mas k ni manual? Mozna mas jen spatne prepnuto, ze hledas digi signal kabelovky, nebo neco takoveho. Zkus stahnout manual a najit v nem, jak ladit pouze DVB-T

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od durkovic »

zdravím,

je to problem firmwaru, ak maš zvolenu krajinu "SLOVENSKO" tak pre tuto krajinu ešte firmware nedovoluje vyhladavať aj v režime DTV. prepini si krajnu na " Česká Republika" a už ti to najde aj DTV stanice. nasledne ti ich uloží do poradia aj spolu s analogovými stanicami. pri prepinaní predvolieb ti bude pisat či ide o DTV alebo ANALOG. šak uvidiš aj na kvalite obrazu :-)

Najskôr to bude takto... aaach čo som sa ja natrapil s novou TV LG42LE5300 kým som vyskušal aj tuto možnosť a BINGO. začalo vyhladavať aj pre DTV "pásmo" .

veľa zdaru.

jo a ani technicka podpora LG na toto nevie odpoveď a na môj TV napisala že novší firmware ešte nieje, no proste nevedeli prečo to nehľadá DTV....

Uživatelský avatar
Dike
Příspěvky: 20
Registrován: 13 čer 2006, 02:00

#4 Příspěvek od Dike »

Ďakujem ti veľmi pekne.
Hneď zajtra to vyskúšam. TV je u otca.
Ale musí v tom byť niečo podobné lebo mi tam ukazuje iba režim TV. DTV tam chýba.

Pre Cringo:
Veď to je problém, že v návode režim DTV je. A reálne ho nevieš prepnúť. Nieje možnosť zmeny.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od durkovic »

Dike píše:Ďakujem ti veľmi pekne.
Hneď zajtra to vyskúšam. TV je u otca.
Ale musí v tom byť niečo podobné lebo mi tam ukazuje iba režim TV. DTV tam chýba.
OK nieje zač, potom daj vedieť či to bol ten prípad ktorý som ti popísal. Ak nie tak neviem, jj presne aj ja pokial som mal krajinu Slovensko tak som v menu videl položku DTV ale nevedel som sa na nu dostat bola zašednuta čili nebol dovolený pristup, k sprave a editovaniu DTV, po zmene krajiny na česku republiku vše OK.

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#6 Příspěvek od vladodyno »

Autor sa nejako neozýva.

Tak z vlastnej skúsenosti potvrdzujem. Pravdu má p. Durkovič chyba vo firmware resp. sa tam výrobca pokušal napchať niečo čo evidentne nestíha aktualizovať. He a ešte ma napadol výpredaj starých modelov na Slovensku.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#7 Příspěvek od Duvsan »

Kamarát má starší 100Hz širokouhlý PHILIPS (inak hrozný to stroj). Model musím zistiť. Tvrdí, že jednou z podmienok kúpy bola schopnosť spracovať DTV. Prekutal som to, i manuál, neviem o tom nič nájsť. Myslíte, že to môže byť podobný prípad? Ale že som to nenašiel ani v manuáli... žeby ho podviedli?

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od durkovic »

Duvsan:

zisti si model tej TV PHILIPS a ked bude písať tech. data že to ma DVB-T/C tak potom treba vojst do MENu a skus vykonať presne takuto zmenu krajiny. možno pomôže, takisto je treba skontrolovať prijmove podmienky pre DTV.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“