Stroboskop Eurolite

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MarkoSVK
Příspěvky: 2
Registrován: 02 úno 2011, 01:00

Stroboskop Eurolite

#1 Příspěvek od MarkoSVK »

Zdravim, vlastnim stroboskop EUROLITE Action Strobe 300. Ked zapnem stroboskop a tocim potenciometrom ktorým nastavujem frekvenciu zabera az v polke a vtedy to 3 x zablika (hlucny praskot s vybojky) a vipne ho. Neviem si rady, tak Vas prosim o kazdu radu. Vybojka v je v poriadku.Je to škoda vyhodiť. Poradte prosim. Dakujem vsetkym profikom.

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#2 Příspěvek od Philip_Fry »

Eurolite... :opravar:

No ale tady máš manuál a můžeš bádat... http://www.uloz.to/7709504/00002281-pdf

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

Řekl bych, že, až to otevřeš, uvidíš to přímo na desce.

Uživatelský avatar
MarkoSVK
Příspěvky: 2
Registrován: 02 úno 2011, 01:00

#4 Příspěvek od MarkoSVK »

Hill: nie na plosaku ziadna chyba, moze byt problem v prerazenom trafe co sa nachadza na plosaku? alebo zapalovacie trafko? Ziadne studene spoje, vyliate kondy. Vobec nie chyba na plosaku.

Uživatelský avatar
Bastlfanda
Příspěvky: 301
Registrován: 11 črc 2012, 02:00
Bydliště: za Prahó

#5 Příspěvek od Bastlfanda »

Abych nezakládal nový téma, mam taky problém se strobem Eurolite Technostrobe 550. Nebyl jsem u toho, když přestal fungovat (a všichni svorně tvrděj, že bylo vše ok a "najednou přestal blikat", resp. si někdo všiml, že nebliká), každopádně se zjevně přehříval tak, že se plast držící nožičky výbojky rozpadl a roztekla se izolace nějaký cívky ("start.trafo"?) na dps s paticí (kde krom ní je už jen keramickej kondenzátor. Po výměně výbojky to někdy po zapojení do el. jednou bliklo (bez ohledu na polohu potenciometru), ale pak ať kroutim, jak kroutim, tak prostě nebliká. Bohužel jsem to nevyfotil (kdyžtak vyfotim), ale potencimetr mě samozřejmě taky napadl, ale ten je ok (oboustranně plynule od 0 do necelejch 900k - ozn.1M) Podezíram tu cívku, i když neznam její přesnou funkci ani nevim, kde sehnat náhradní. Někdo nějaký tipy? Díky
Philip_Fry: až tak špatně to vidíš s Eurolite? Netvrdim, že je to kvalita, ale výše zmíněnej strobáč je přes deset let starej a sice po tu dobu neblikal každej víkend, ale nablikáno má za ty leta dost a občas dost intenzivně (před lety jsem si po vypnutí spálil prst o to plexi, na kterym po prstu zůstal otisk a ještě pár let vesele fungoval :) )

Uživatelský avatar
Bastlfanda
Příspěvky: 301
Registrován: 11 črc 2012, 02:00
Bydliště: za Prahó

#6 Příspěvek od Bastlfanda »

Tak jsem na to ještě koukal a mnou podezřívaná součástka má asi označení FL-4 , eště je u toho na tý desce "PAN 02 KS" , to už je ale asi označení tý desky, viz.foto, co jsem našel. Má někdo nějaký bližší info o ní, příp. kde sehnat? Díky
Přílohy
_strobo_patice.JPG
(134.92 KiB) Staženo 48 x

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Vyzera to ako dve suciastky "zabalene" dokopy a zaliate.

Uživatelský avatar
pavel16
Příspěvky: 821
Registrován: 19 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litovel

#8 Příspěvek od pavel16 »

Vypadá to jako zapalovací trafo.Stejné jsem kupoval v EZK u Krčmáře.Jak vypadá trubka -jestli má černé konce,je čas ji vyměnit.

Uživatelský avatar
Bastlfanda
Příspěvky: 301
Registrován: 11 črc 2012, 02:00
Bydliště: za Prahó

#9 Příspěvek od Bastlfanda »

pavel16 - jj, to bude ono - známej řikal startovací trafo a že se to blbě shání ... díky za tip, ale nevíš pod jakym označením to hledat? Příp. parametry(cena)? Výbojka je už nová (s tou to aspoň občas bliklo, stará je KO -viz.vejš)

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#10 Příspěvek od Eleman »

Třeba toto.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Bastlfanda
Příspěvky: 301
Registrován: 11 črc 2012, 02:00
Bydliště: za Prahó

#11 Příspěvek od Bastlfanda »

Po odpájení (a "odloupnutí")jsem zjistil, že označení je L2 (bylo to trošku "zalitý") ...
Eleman: díky za link, jen ještě amatérskej dotaz: ta moje má jen 3 nožičky - to jednu nožičku(1/2) z tý cívky s míň závitama (P) šmiknu nebo jak na to?

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#12 Příspěvek od Eleman »

Ne ne nic nešmikat. Jeden vývod primáru a jeden vývod sekundáru jsou spojeny. Toto spojení potom bude připojeno na zem (-) nebo společný vodič. U té původní cívky je to spojeno uvnitř. Když tak jsem dej fotku i druhé strany té destičky.
Které vývody budou spojeny se bude muset vyzkoušet, ale typoval bych to na ty na jedné straně. Pokud by to nezapalovalo, bude potřeba vývody sekundární cívky vzájemně prohodit.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Bastlfanda
Příspěvky: 301
Registrován: 11 črc 2012, 02:00
Bydliště: za Prahó

#13 Příspěvek od Bastlfanda »

šmarjá, už vidim, jak to budu přehazovat a nějakou nožičku ulomim :? Záleží na směru obou cívek? Tj. jsou 2 nebo 4 možnosti zapojení? 8O

Sekundár (3,4) je mezi dvěma kontaktama výbojky a ten jeden vývod primáru jde od zelenýho kabelu (na tý straně zapal.trafa, kde je to spojený s modrym vodičem), viz.foto
Přílohy
_FL4.JPG
(161.9 KiB) Staženo 26 x

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#14 Příspěvek od Eleman »

Zapojení by mělo být takto:
Přílohy
t__strobo_patice_425.jpg
(26.72 KiB) Staženo 31 x
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#15 Příspěvek od Eleman »

Pokud by výbojka nezapalovala (nebo špatně), tak prohoď mezi sebou vývody 1 a 2. Tedy bude spojený 1+4 a 2 bude samostatně. (Vývod 4 zůstane ve stejném otvoru jako je na obrázku.) Jsou tedy jen 2 možnosti.
Opravdu si netroufnu s jistotou určit orientaci primární cívky, nějak jsem se do toho zamotal. Třeba to někdo s jistotou určí a pomůže, abys to nemusel event. prohazovat.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“