BM 566 problem s paprskem

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jumboCB
Příspěvky: 3
Registrován: 23 úno 2011, 01:00

BM 566 problem s paprskem

#1 Příspěvek od jumboCB »

Zdravim panove,odbornici.Obracim se na vas s prosbou o pomoc.Dostal se mi do ruky BM 566 a pri prepinani cas.zakl. od 0,5 mikrosek. do 0,05 se ztraci z leve strany na stinitku jas paprsku (viz obr.).Kdyz pridam potenciometrem jas,signal se vykresli cely.Dela to i bez signalu na vstupu.Moc se mi to nezda,tak se ptam,jestli je to 'normalni' jev nebo zavada.Pripadne v cem by mohla byt chyba.Dekuji za odpovedi.Jirka.
Přílohy
0,05 us.JPG
(128.61 KiB) Staženo 105 x
0,1 us.JPG
(136.95 KiB) Staženo 101 x
0,2 us.JPG
(135.83 KiB) Staženo 97 x
0,5 us.JPG
(123.88 KiB) Staženo 94 x

Uživatelský avatar
radekrd
Příspěvky: 642
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Moravský Krumlov
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od radekrd »

Pravděpodobně zesilovač Z. Vypadá to na malou strmost náběžné hrany. Možná vadný jeden z koncových tranzistorů nebo rozdrbané korekce.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#3 Příspěvek od fredis »

Nebude to jen nevhodným nastavením ovládacích prvků?! Zkus připojit kalibrační signál podle návodu a uvidíš jak to bude vypadat!

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od pajosek2 »

No,já bych to viděl na poruchu v obvodech zhášení zbětného běhu. J emožné,že to zhasíná i v části běhu činného.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
jumboCB
Příspěvky: 3
Registrován: 23 úno 2011, 01:00

#5 Příspěvek od jumboCB »

Pánove,moc děkuji za rady.Vypadá to na malou strmost náběžné hrany,jak psal Radekrd.Na druhém osciloskopu jsem si ji prohlédl a není tak ostrá,jak by asi mela byt.Takže ještě jednou moc děkuji.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“