Jak na podvodníka z Aukra?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Jak na podvodníka z Aukra?

#1 Příspěvek od hafca »

Objednal jsem si a zaplatil na Aukru dvě mini kamery celkem za 640,-Kč. I přes dlouhou dodací lhůtu nic nedorazilo. Několikrát jsem s prodejcem mluvil telefonem a pokaždé buď výmluva nebo sliby. Nejsem sám, je tam zatím 9 podobně postižených a určitě bude ještě spousta dalších lidí, kteří se zatím neozvali.
Podle IČO to navíc vypadá, že takhle podniká na IČO někoho jiného. Sice na stejné adrese, ale podle jména už je to asi někdo jiný.
Má smysl upozornit třeba ČOI, Živnostenský úřad nebo třeba i Finanční úřad na jeho podivné podnikání? Nebo je ještě nějaké jiné řešení?
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
mirku
Příspěvky: 198
Registrován: 15 čer 2006, 02:00

#2 Příspěvek od mirku »

... začni stížností přímo na Aukru, pokud se ohání cizím IČO, tak i na ty ostatní instituce ...

Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#3 Příspěvek od Olchor »

Taky by jsi mohl zveřejnit jeho nick a IČO jak tady, tak i na jiných forech, aby si lidi dali pozor...

Uživatelský avatar
ok1xgi
Příspěvky: 956
Registrován: 15 úno 2009, 01:00
Bydliště: Soběslav

#4 Příspěvek od ok1xgi »

Přes aukro, řeš to přes aukro... a nebo dojet k němu o rozbít mu tlamu
Poslední slova před smrtí - Tam není víc jak 12 voltů.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od hafca »

Aukro ho zablokovalo už 21.2 a přes ten jejich POK to asi nepůjde. Mají tam max. měsíc od konce aukce. To je ale šibeniční termín, když v dodání mají tihle prodejci až 25 pracovních dní. I bych si ten výlet k němu udělal, ale nemám na to figuru ani žádnou hromovou hůl na podporu svého požadavku. :cry:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od ZdenekHQ »

Běžnej "prodejce" - rozjede aukci, posbírá 10-20 objednávek, objedná v honkongu, počká a rozešle. Proto ten měsíc na dodání.

Automaticky se tomuhle vyhýbat !

Navíc jsou tam špatný LioNy (pokud je to na aku), každej druhej kus je na reklamaci (a ten první má 50procent kapacity) , už jsem toho viděl dost a všechno bylo šrot.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od hafca »

Blbý je, že ty kamery za tu cenu nikdo jiný než aukráci nenabízí. A dávat za stejnou tisíce se mi nechce. I když, tahle zkušenost taky nebyla zadarmou. :cry: Jiná baterka by se tam snad dala nějaká napasovat. Modeláři mají různě velké nebo spíš malé.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Jirka »

ZdenekHQ píše:Běžnej .. objedná v honkongu, počká a rozešle.
Nebo jen objedná přímo s dodáním na adresu kupujícího?? Tuším, že tam ve fóru řešili u prodejců mobilů.

Tipnu si, že vypadala takhle: http://www.dealextreme.com/p/300k-pixel ... slot-32022
*****

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#9 Příspěvek od mety »

Mal si to objednať rovno cez ebay z honkongu , počkal by si mesiac a maš to doma .....
Osobne z aukrom mam podobne skusenosti.
Tiež som natrafil na jedného podvodníka.
A oni s tym neurobili vôbec nič.
Poslali mi akurat odpoveď že dotyčnému zablokovali účet a že tymto už ich praca konči.
Vraj si to mam vyriešiť sám.
Aukro sa mi hnusi a keď človek pozrie na to naše slovenske , najde tam buď elektro odpad , alebo veci naobjednavane cez ebay.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od hafca »

Problém je v tom, že nemám kartu na takové placení. Se zbytkem musím jen souhlasit.
Dnes už nebere ani telefon.
Kdyby někdo náhodou narazil na jeho další aukci pod jiným nickem, dejte sem prosím vědět.

--------------------------------------

Edit
Po pohrůžkou ČOI a F.úřadem se mi dotyčný ozval a vrátil peníze. Proto jsem jeho IČO odstranil.
Naposledy upravil(a) hafca dne 28 úno 2011, 13:58, celkem upraveno 1 x.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#11 Příspěvek od EKKAR »

Tohle vyhodil Živnostenský rejstřík:

1. nalezený odkaz: Blanka Fulková
Typ podnikatele: Fyzická osoba
Místo podnikání: Frýdlantská 210/12, 460 01, Liberec - Liberec I-Staré Město
Identifikační číslo: 72686022

Pokud tedy prodávajícím byl chlap, je možné, že to je rodinný příslušník atp. O chování daného živnostníka doporučuju informovat jemu příslušný Živnostenský úřad - na takovéhle ptáčky si dovedou posvítit.

Živnostenský rejstřík najdete na http://zivnostensky-rejstrik.i-online.cz/ , stejné vyhledávání v podnikovém rejstříku je na http://obchodni-rejstrik.i-online.cz/ .
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od hafca »

To jsem našel, proto jsem psal, že podniká na divné IČO. Teď jsem mu poslal ještě SMS s upozorněním že zítra posílám podnět na ČOI, f.úřad a živnostenský úřad aby si na ně posvítili. Není to sice žádná horetní suma, ale za vola se mi být nechce.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#13 Příspěvek od Sendyx »

Aukro má přece jakési pojištění obchodů, ale nezkoumal jsem, jak to funguje - myslím mu musíš napařit negativ a prokázat se papírem o podaném trestním oznámení - což v případě více poškozených se dá asi podat, i pokud součet celkové částky přeleze 5000.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od hafca »

To pojištění sice mají, ale jak jsem psal, musíš to podat do 30ti dnů od zkončení aukce. A když tam má až 25 pracovních dní na dodání, tak máš prakticky smůlu, nestihneš to. A už vidím, jak se policie snaží kvůli 640,-Kč. Oni neřeší ani opakované krádeže v obchodech za víc peněz, natož tohle. Jedině spojit všechny podvedené aby to dalo víc jak 5000,-Kč, ale řekni mi, kolik lidí kvůli třem stovkám do něčeho takového půjde? A přesně na tohle tihle vychcánkové hřeší. Já to zítra pošlu na ty úřady, ty to bude nejspíš zajímat daleko víc než policii.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#15 Příspěvek od p32 »

Než na policii, tak na státní zastupitelství. Tam se to prej neztratí :wink:

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“