Měnič napětí pro MIDI hudební pedál (dovezený z USA)

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
aerth
Příspěvky: 2
Registrován: 04 bře 2011, 01:00

Měnič napětí pro MIDI hudební pedál (dovezený z USA)

#1 Příspěvek od aerth »

Dobrý den,
na úvod předesílám, že se v elektro zařízeních nevyznám a tudíž budu vděčný za jakoukoliv radu, která by mi mohla pomoct s mým problémem. Předem děkuji.

Koupil jsem si MIDI pedál na ovládání kytarových efektů z USA, přesněji tento: http://www.audiotek.cz/product-16049-behringer-fcb-1010 ale nedošlo mi, že operuje na jiném napětí a budu si muzet koupit měnič napětí.

Už jsem byl přesvědčený, že si koupím klasický měnič 230V na 110V, jenže jsem si všiml, že pedál pracuje na frekvenci 60Hz (americká síť) a zde budu potřebovat 50Hz.

Pro úplnost dodávám přesné parametry, které jsou uvedené na zadní straně a v manuálu:
Elektrické napětí: 120V 60Hz 10W
Pojistka: T 100 mA L 250 V (ta je pro USA, v manuále je napsaná pro EU T 50 mA L 250 V, takže tu bych vyměnil)

Proto (tak jak je to napsané v manuále) potřebuju převést 120V 60Hz na 230V 50Hz při zachování výkonu 10 W. Tudíž se ptám, jaký je nejjednodušší způsob, zda-li rozdíl v případě 10W v 60Hz na 50Hz tak velký, že je nemožné to převést nebo právě naopak to jde bez potíží (že problém nastává až u daleko výkonnějších zařízení atd.)

Mockrát děkuji za radu.

Uživatelský avatar
Generalsound
Příspěvky: 324
Registrován: 20 lis 2009, 01:00
Bydliště: Doma, kde asi?
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Generalsound »

Nejelegantnější řešení je, aby se někdo kdo dělá elektroniku podíval dovnitř. Tuším, že zrovna u nějakýho behringeru jsem viděl, že stačí přeletovat držák síťový pojistky a je to na 230. Mezi 5O/60 Hz neni takový rozdíl, aby to malýmu tráfku vadilo. Spínanýmu zdroji, pokud tam je už vůbec ne. I ten by měl jít snadno překonfigurovat. Většinou jsou desky univerzální a osazujou se podle země určení. Pokud máš zájem, tak napiš SZ. (Soukromá zpráva) a můžem to udělat.

Uživatelský avatar
kovka
Příspěvky: 541
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Brumovice

#3 Příspěvek od kovka »


Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#4 Příspěvek od pepik9 »

Nepomohlo by zadat do guglu Behringer FCB 1010 power a podivat se na prvni odkaz ? fcb1010 phantom power adaptor.pdf

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#5 Příspěvek od Philip_Fry »

pepik9 : Než dělat takovejhle bastl, kterej se při prvním hraní podaří zničit nebo rozšlapat, tak by snad bylo lepší investovat stovku a vyměnit trafo uvnitř toho pedálu. Nakonec ani to možná nebude potřeba, protože je pravděpodobné, že tam bude trafo s více odbočkami na primáru a bude to stačit jen přepojit - divil bych se, kdyby si výrobce nechal dělat různá trafa.

Uživatelský avatar
aerth
Příspěvky: 2
Registrován: 04 bře 2011, 01:00

#6 Příspěvek od aerth »

kovka píše:nebo pouzit trafo,napr.
¨http://www.soselectronic.cz/?str=371&artnum=49284
Přesně na něco takového jsem se díval. Ale myslel jsem, že bude vadit ten rozdíl mezi 60Hz a 50Hz. Teoreticky by stačilo koupit tohle a mělo by to fungovat v pořádku?

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#7 Příspěvek od Philip_Fry »

Fungovat to samozřejmě bude. Ale zkus ještě zvážit možnost přepojení vnitřního tráfka v tom pedalboardu, jak už tu bylo naznačeno, alespoň se zbavíš nutnosti tahat s sebou o další krám navíc.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“