Špatné zapínání monitoru LCD

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
varok
Příspěvky: 642
Registrován: 23 pro 2007, 01:00

Špatné zapínání monitoru LCD

#1 Příspěvek od varok »

Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu. Máme doma monitor LCD zn. BENQ a poslední asi měsíc nám blbne. Předtím jsme zmáčkli tlačítko na zapnutí, rozsvítila se LED dioda a rozsvítil se monitor, tedy obrazovka. Teď asi měsíc zmáčkneme tlačítko na zapnutí, LED dioda buď bliká nebo nesvítí vůbec a monitor se nerozsvítí. Rozsvítí se až za nějakou dobu, třeba 3-5minut. Potom už běží normálně. Zkoušel jsem vyměnit přívodní šňůru, ale nepomohlo to. Nevíte prosím, co s tím je? Na jiném foru mi napsali, že je asi pokažený zdroj monitoru. Nevíte prosím, co konkrétně by mohlo být špatné? Nejaký střelený kondík? Monitor už není v záruce a v servisu chtějí balík. Tak to zkusím opravit sám, jestli se nepovede, koupíme nový monitor.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#2 Příspěvek od Eleman »

Prohledej starší vlákna, už se to tady vícekrát řešilo.
Pak i tady:
http://www.electronicrepairguide.com/be ... epair.html
Neuvedl si ale konkrétní model.

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#3 Příspěvek od mirosne »

Skontroluj elyty v zdroji.Pozri,či nie je nejaký vydutý a pomeraj ich.(môžu byť vyschnuté)
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

Nahoře máš kategorii hledat na foru . Zadáš co Tě zajímá a máš na dlouho co číst . Projdi stará vlákna , ale i tak to bez praxe nebudeš mít jednoduché . Co takhle nějaký známý ?

Uživatelský avatar
varok
Příspěvky: 642
Registrován: 23 pro 2007, 01:00

#5 Příspěvek od varok »

Právě že žádného takového nemám. Kdysy opravoval elektroniku tatík, ale už není skoro rok mezi námi.
Zkusím ty starší témata, děkuji za rady.

Jo a model monitoru je: BENQ FP73G S

Uživatelský avatar
varok
Příspěvky: 642
Registrován: 23 pro 2007, 01:00

#6 Příspěvek od varok »

Tady na foru je přímo kategorie na televizory a monitory, které jsem si nevšiml, tak se omlouvám. Je tam toho plno.

Uživatelský avatar
varok
Příspěvky: 642
Registrován: 23 pro 2007, 01:00

#7 Příspěvek od varok »

Nechtělo to naskočit, tak jsem bouchnul zezadu do monitoru a trošku to pomohlo. Sice se na obrazovce monitoru objevuje při zapínání takové přeblikávání, ale naskočil napoprvé. Jak radí v jiné kategorii, tedy ty opravy Monitorů a televizí, že to nejčastěji u těchto monitorů bývají studené spoje a už vyschlé kondenzátory, tak zkusím monitor otevřít a kouknout, jestli třeba něco neuvidím.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#8 Příspěvek od Eleman »

Čím déle to budeš takhle trápit, tím náročnější bude potom oprava. :cry:

Uživatelský avatar
varok
Příspěvky: 642
Registrován: 23 pro 2007, 01:00

#9 Příspěvek od varok »

Tak jsem dnes po obědě rozebral ten monitor a byly nafouklé dva el. kondenzátory 1000 mikroF. Na té velké desce, asi zdroj monitoru. Pak je tam ještě maličká deska s SMD součástkami. navíc byl ještě dost chatrně připájený napájecí konektor 230V. Ten jsem pořádně zapájel nanovo a pořádně prohřál, kondíky vyměnil a už zase funguje jako nový. Tak všem děkuji za rady.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“