Universální IR přijímač

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Luccaso777
Příspěvky: 7
Registrován: 19 bře 2011, 01:00

Universální IR přijímač

#1 Příspěvek od Luccaso777 »

Dobrý den bastlíři,
už nějakou dobu hledám schéma universálního IR přijímače a nemohu najít nic co by mi vyhovovalo. V podstatě mi jde o to, abych měl modul, který bude umět přijímat signál z jakéhokoliv IR dálkového ovládání. Stačilo by, kdyby byl přijímač jednokanálový

Inspiraci jsem chytil v jednom nákupním centru, kde jsem viděl bílou krabičku za cca 1100,- kč, která slouží k dálkovému ovládání a regulaci osvětlení doma. Chtěl bych něco podobného zbastlit doma s minimálními náklady a z toho co dům dá. Jestli s tím má někdo zkušenosti, budu rád když se o ně podělí. -> Díky za příspěvky... :)

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#2 Příspěvek od procesor »

Dostať kúpiť za babku. Trojpinová súčiastka. Sú triedené do pár pásiem (podľa nosnej frekvencie), ale selektivita nie je taká aby sa susedné nosné nedali prijímať. Ak by bol problém z rozsahom, dva od kraja paralelne by pokryli celé pásmo.

Uživatelský avatar
Luccaso777
Příspěvky: 7
Registrován: 19 bře 2011, 01:00

#3 Příspěvek od Luccaso777 »

NO mě jde hlavně o schéma přijímače, který přijme signál z jakéhokoliv Dálkového ovládání..

Uživatelský avatar
ok1xgi
Příspěvky: 956
Registrován: 15 úno 2009, 01:00
Bydliště: Soběslav

#4 Příspěvek od ok1xgi »

Poslední slova před smrtí - Tam není víc jak 12 voltů.

Uživatelský avatar
ACDC
Příspěvky: 503
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Bukovec okr.Frýdek Místek

#5 Příspěvek od ACDC »


Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#6 Příspěvek od procesor »

Tak to je lepšie potom na "potlesl", keď boli deti malé vianočný stromček sa rozsvietil a zhasol na potlesk (ale aj hvizd).

Uživatelský avatar
Luccaso777
Příspěvky: 7
Registrován: 19 bře 2011, 01:00

#7 Příspěvek od Luccaso777 »

potřeboval bych to ovládat ovladačema co mám k domácím spotřebičům. To znamená podle popisu, že bych měl mít vysílač s prac. f 36-38 kHz?

Uživatelský avatar
Luccaso777
Příspěvky: 7
Registrován: 19 bře 2011, 01:00

#8 Příspěvek od Luccaso777 »

Podle schéma to asi nepujde regulovat...

Uživatelský avatar
Luccaso777
Příspěvky: 7
Registrován: 19 bře 2011, 01:00

#9 Příspěvek od Luccaso777 »

ten modul co jsem viděl, měl regulaci jakýmkoliv ovladačem i dotykem, ale neměl jsem možnost to poznat bliže a udělat schéma.

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#10 Příspěvek od procesor »

Buď som čosi prehliadol, ale čo chceš regulovať? No, asi výkon. Tak to bude treba siahnuť hlbšie najmä do mozgových závitov, lebo prijímač (univerzálny), ako sa ho tu dožaduješ je len nepodstatnou časťou takého zariadenia. Keďže to chceš stavať zo šuplíka, musel by si sa zastaviť u mňa (v mojich šuplíkoch) po 30 rokoch mikroprocesoro-mánie sa tam nájde plejáda vhodných a vhodnejších obvodov na takú realizáciu. Tých 1100Kč je zanedbateľné, čo všetko k tomu treba, aby to aj fungovalo ( nemyslím tým na materiál).
Držím palce.
Naposledy upravil(a) procesor dne 19 bře 2011, 20:53, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Luccaso777
Příspěvky: 7
Registrován: 19 bře 2011, 01:00

#11 Příspěvek od Luccaso777 »

Měl jsem na mysli intenzitu osvětlení, např. tlačítkem na ovládání hlasitosti.....ale asi zůstanu jen u toho zapínání a vypínání....

Uživatelský avatar
Luccaso777
Příspěvky: 7
Registrován: 19 bře 2011, 01:00

#12 Příspěvek od Luccaso777 »

Dejme tomu že to bude bez regulace výkonu, stejně si myslím že cena přijímače nemůže být vyšší než 250kč, z toho počítám že 3/4 součástek na stavbu budu mít doma...

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“