Ochrana DPS

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rkozeluh
Příspěvky: 261
Registrován: 17 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec

Ochrana DPS

#1 Příspěvek od rkozeluh »

Dobrý den.

Chtěl bych se zeptat, čím natíráte DPS po vyleptání před pájením? Chtěl jsem to natřít roztokem kalafuny v ?, ale nedařilo se mi to rozpustit.

Kalafunu jsem koupil v drogerii na sundávání štětin z čuníků, ale nejsem si jistý jestli je to opravdu kalafuna nebo nějaká náhražka

Rozpouštěl jsem to v lihu, tech. benzinu, acetonu, nitroředidle, toluenu , ale v ničem se to nechtělo rozpustit.

Tak se chci zeptat někoho, kdo ví jak na to.

Dík

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#2 Příspěvek od Andrea »

Tak si kup kalafunu v nějakým obchodě se součástkama. Opravdová kalafuna jde rozpustit v lihu i acetonu. Já používam líh, nesmrdí tolik, ale je to pak potřeba lépe vysušit, třeba fénem. A samozřejmě rozpouštět roztlučenou na prach, když tam hodíš velkej šutr, tak se rozpouští dlouho.

Uživatelský avatar
Zolda
Příspěvky: 54
Registrován: 31 říj 2005, 01:00

#3 Příspěvek od Zolda »

Ono v té mleté na prase je skoro polovina nějakého mletého vápence, nebo čeho. Ten se nikdy nerozpustí. Co se nerozpustí vyhodit. Já ten pytel opatrně rozehřeju a sleju jen kalafunu na kus plechu a rozlámu a mám hromadu čisté, nebo rozpouštět a potom zase slejt jen to rozpuštěné. Ale dlouho se ten kal usazuje, protože je to fakt hodne jemně mleté.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

Už vidíš na barvě , když kupuješ . Kupuj jen světle žlutou-medovou . Prodává se přes tmavě hnědou až k nazelenalému fuj . A jak je výše , není rozpuštěno hned . Dej do lahve a nech tomu dva tři dny bez další akce . Já používám metanol .

Uživatelský avatar
Racius
Příspěvky: 189
Registrován: 29 srp 2009, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Racius »

Tých asi 150kč nestojí za tú námahu aby som si nekúpil Flux :wink:

Je to rýchle a hlavne estetickejšie.

http://www.gme.cz/cz/flux-sk-10-200-ml-p741-011.html

Odpovědět

Zpět na „Poradna“