Výběr sekačky na trávu

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

Výběr sekačky na trávu

#1 Příspěvek od Honza_dy »

Po dlouhém čase jsem se rozhodl, že koupím benzinovou sekačku na trávu. Nabídka veliká, informace žádné. Máte někdo zkušenosti se značkami Al-ko, MTD, PARTNER apod? Zajímá mě hlavně kvalita a dostupnost servisu.
Mám za barákem cca 1200m2 nevyužívaného pole, které se zatravnilo a sekání křoviňákem není to pravé ořechové.
Zatím mám jako favorita Viking ovšem za ty prachy dostanu jinde 2x větší sekačku s vyšší výbavou.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#2 Příspěvek od BOBOBO »

Pozor na povolený náklon sekačky ! Jestli máš nějaký svah vybrat podle toho .

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#3 Příspěvek od Atlan »

Už neviem kde ale niekde bola diskusia o ložiskach kluky na takychto strojoch ..ono totiš v niektorych vobec niesu len nejake puzdra.... a to je potom problem....

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Jirka »

Viking je sice drahý, ale je to úplně jiná liga, než ty ostatní super hyper sekačky, co jsi vyjmenoval. Včetně servisu. Bál bych se akorát toho záběru. 43cm na 1200 m2 není moc. Jestli budeš sekat častěji a není to úplně rovné, to už chce solidní stroj.

A jsem zvědavý na názory ostatních. Brzy mě asi taky čeká koupě nové sekačky.
*****

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#5 Příspěvek od fero7 »

Jirka píše:Viking je sice drahý, ale je to úplně jiná liga, než ty ostatní super hyper sekačky, co jsi vyjmenoval. Včetně servisu. Bál bych se akorát toho záběru. 43cm na 1200 m2 není moc. Jestli budeš sekat častěji a není to úplně rovné, to už chce solidní stroj.
Dobre píšeš.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

Re: Výběr sekačky na trávu

#6 Příspěvek od kejki »

Honza_dy píše:Po dlouhém čase jsem se rozhodl, že koupím benzinovou sekačku na trávu. Nabídka veliká, informace žádné. Máte někdo zkušenosti se značkami Al-ko, MTD, PARTNER apod? Zajímá mě hlavně kvalita a dostupnost servisu.
Mám za barákem cca 1200m2 nevyužívaného pole, které se zatravnilo a sekání křoviňákem není to pravé ořechové.
Zatím mám jako favorita Viking ovšem za ty prachy dostanu jinde 2x větší sekačku s vyšší výbavou.
Mám al-ko, původní cena 12000,- a servis na nic, nejlepší rady jsou od známých a na netu. Klasická rotační sekačka je na krátkou trávu, tzn. sekat čtvrt roku každý týden, při téhle ploše pár hodin. Volil bych něco, s čím můžeš sekat i vyšší trávu.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#7 Příspěvek od mtajovsky »

1200 m2 člověk neseká každou něděli, že. Tráva naroste delší. To by chtělo něco s lištou nebo s
bubny.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#8 Příspěvek od bu2520 »

kamarád pracoval v anglii a tam tahal rotační sekačku za Jeepem :-)

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#9 Příspěvek od Honza_dy »

jirka: Právě proto se ptám na zkušenosti. Al-ko už prý nejsou stroje co bývaly, MTD, Partner neznám a nikde jsem nenašel ani servisní organizaci - tedy myslím opravdový servis ne jen sběrny. Na Vikinga mám dobré reference od známých a jestli je to opravdu kvalita STIHL tak snad není co řešit. Křoviňák STIHL jsem koupil taky za velké peníze, ale odměnil se mi 14letým bezproblémovým provozem, Za tu dobu jen jedna závada když praskla pružina ve spojce (oprava 150,-Kč)
Vím, že Viking je malý, ale těch 16kKč je tak asi strop. Koukal jsem i na bubnové sekačky ovšem pro mě je to moc jednoúčelový stroj a cenově jsou na tom podobně. Mám doma ještě Mountfielda MS 16, na toho stojí bubnová sekačka 13kKč a starší kousek na inzerát neseženeš. Z toho vyplývá že normální sekačka je nejlepší volba navíc mi pomalu umírá na stáří elektrická sekačka co jsem používal kolem domu doteďka.

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#10 Příspěvek od bastliar »


Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#11 Příspěvek od Eleman »

:rofl: :rofl: :rofl:

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Jirka »

Značka Partner by nyní měla být součást koncernu Husqvarna. Ale před pár lety ještě vystupovala samostatně. Mívali třeba i svůj stánek na Zahradě Čech. Dnes jsou v hypermarketech...

U Vikinga bys neměl mít problém ani s případným servisem, mají (jestli se to už nezměnilo) velký sklad náhradních dílů někde u Brna, odkud si servisáci objednávají díly, takže by je měli mít rychle k dispozici.

Jinak si myslím, že dobře vybíráš sekačku se změnou rychlosti pojezdu. To se u velké plochy hodí. Mám 3-rychlostní sekačku (jinou značku) a v případě nouze (déšt víkendu, v týdnu to nestíhám) se to na nižší rychlost pojezdu dobře poseká i za 14 dní. A když naopak vůbec neprší, tak i za 3 týdny. Vím, o čem mluvím. :)
*****

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#13 Příspěvek od rezis »

1200m není zas taková plocha. Záleží v jakém je to terénu, jak moc jsi pohodlný, zda to chceš sekat do koše. Co se kvality týče je to vše na jedno brdo. Měli jsme doma Husquarnu se superodolným šasi s nějakého plastu. no po dvo letech se motor z plastu vyklepal a vypadl - je tam motor brigs a je na něm jen hezký plastík nahoře. Pak jsme měli no name z Hornbachu. Dva roky si odsloužila a pak zdechla - no za ty peníze nikdo ani tolik nečekal. Teď máme Alko celkem se drží, jen upadávají kraviny jako nastavení sklonu řidítek a podobně. nechápu jak to někdo může udělt z plastu. Pojezd je fajn v mírných svazích. po rovině mě naopak brzdí a sekačka má na tlačení větší hmotnost. Zas pokud jedu s plným košem je to zase dobrý.
Internet - metla lidstva

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od AmarokCZ »

Dva roky používáme AL-KO Silver 520 BRV na 1370 m^2 (pouze sběr, sekání každý týden), celkem 3400m^2 (včetně mulčování - dvakrát do měsíce).
Pojedz je na maximální rychlost "akorát", ale občas by mohl být rychlejší (pod kopec jede ale skoro sama), jede poměrně dobře i do strmých svahů (cca 1:4), kola jsou velká - do "terénu" dobrá, automatické napínání klínového řemenu potěší a ušetří trochu času, motor B&S se zdá být zatím OK, sekačka je celkově strašně těžká ale díky velkým kolům není problém ji tlačit (do kopce je to ale nevhodné), aerodynamika koše nic moc (především málo otvorů vzhledem k ploše koše), startování bezproblémové, servis sekačka nezná, takže těžko posoudit.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#15 Příspěvek od Honza_dy »

No já se po "studijním víkendu" už rohodl pro Vikinga. Teď ještě váhám mezi MB 545 V a MB 650 V. Bohužel, vidina kvalitního servisu je pro mě přednější. Když mi u Al-Ka odejde variátor tak ho můžu vyhodit. Z motorů B&S strach nemám, dávají je dnes skoro do všeho.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“