Sháním: převíjení motorů Ostravsko

Jestliže poptáváte nebo hledáte osobu(y) k vyřešení nějakého problému, popř. nabízíte SERIÓZNÍ zaměstnání související s elektronikou.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
varok
Příspěvky: 642
Registrován: 23 pro 2007, 01:00

Sháním: převíjení motorů Ostravsko

#1 Příspěvek od varok »

Nevíte prosím někdo o nějaké firmě na ostravsku, která převíjí i menší komutátorové motory?

Uživatelský avatar
usporka
Příspěvky: 87
Registrován: 29 lis 2010, 01:00

#2 Příspěvek od usporka »

Velice dobré zkušenosti mám s Elvinem.
http://www.elvin.cz/stredisko-elektronavijeni/

Uživatelský avatar
varok
Příspěvky: 642
Registrován: 23 pro 2007, 01:00

#3 Příspěvek od varok »

Děkuji, zkusím se tam zeptat. Nevíte prosím, jaké tam mají zhruba ceny? A převíjejí i menší motorky nebo jen velké asynchronní?

Uživatelský avatar
usporka
Příspěvky: 87
Registrován: 29 lis 2010, 01:00

#4 Příspěvek od usporka »

Ceny se furt mění, takže těžko říct, často si od nich kupuju lakovaný drát na transformátory, jestli ses díval na tu stránku tak tam píšou že převíjí statory a rotory všech druhů. Ale velice dobře si rozmysli jestli se oprava motoru vyplatí a nebude lepší koupit rovnou celý motor nebo spotřebič.

Uživatelský avatar
varok
Příspěvky: 642
Registrován: 23 pro 2007, 01:00

#5 Příspěvek od varok »

Právě řeším na foru autoleštičku a motor je nějaký na hovínko. Zkusím se v té firmě poptat a kdyžtak koupím přímo leštičku. Děkuji za typ.

Uživatelský avatar
usporka
Příspěvky: 87
Registrován: 29 lis 2010, 01:00

#6 Příspěvek od usporka »

Tak to jsem si vůbec neuvědomil že si to ty s tou leštičkou, obával jsem se toho, oprava bude na stejné nebo vyšší ceně než za kterou jsi kupoval celou leštičku. Něco podobného jsem řešil s fričkou ze supermaketu, nejdřiv se na statoru přepálil jeden pol-pár, pak druhy a pak to jelo jak lavina, tyto malé komutátorové motory byvají většinou poddimenzováne(někde jsem četl že dokonce záměrně). Odborně se tomu říká kurvítko, trik spočívá v tom že nejpozději týden po skončení 2leté záruky se přístroj zaručeně pokazí, a proto je lepší přístroj týden před skončením záruky rozebrat, ušetří se tím mnoho nadávek :D

Uživatelský avatar
varok
Příspěvky: 642
Registrován: 23 pro 2007, 01:00

#7 Příspěvek od varok »

Já vím, že v dnešní době se všechno dost oj..á. Není to jen s motory ale i s třeba transformátory ve svářečkách a nabíječkách. Nedávno jsem se o tomto bavil s jedním chlápkem. Třeba v těch svářečkách se dnes používají trafa velikosti, které se kdysy dávaly do větších nabíječek. Motory v různých elektrospotřebičích to samé. Kdysy to bývaly docela velké kousky, dnes jenom takové maličké skoro jako pro modeláře. Kdysy to ale taky něco vydrželo, dnes v podstatě jak jste psal, do konce záruky a prd. Týden po záruce se to rozsype.

Odpovědět

Zpět na „Poptávka služeb, nabídky zaměstnání“