Grundig SE5592, problém s cívkou

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dannyhavlicek
Příspěvky: 27
Registrován: 18 dub 2011, 02:00
Kontaktovat uživatele:

Grundig SE5592, problém s cívkou

#1 Příspěvek od dannyhavlicek »

Mám tu snad pro někoho jednoduchý problém. Při zapnutí televizoru se zajiskří v cívce zásobující obrazovku a příslušnou lampu (bohužel neznám přesný název cívky). Pravděpodobně je v háji, teď ale nevím jestli ji mohu nahradit z jiného televizoru, stejné velikosti obrazu ale jiné značky aniž by došlo ke katastrofě. Dík za pomoc. :(

Uživatelský avatar
Kopas
Příspěvky: 72
Registrován: 03 úno 2011, 01:00
Bydliště: Poprad

#2 Příspěvek od Kopas »

o akú ide konkrétne cievku? a kde sa nachádza v akej časti? čo si myslel tým "zásobuje obrazovku" ? napísal si dosť strohé informácie, z ktorých nie celkom jasné a zrejmé identifikovať chybu...
Konajme vždy tak, ako by nebolo možné zlyhať, a budeme mať vždy úspech .... :-)

Uživatelský avatar
FRANSIMOR
Příspěvky: 643
Registrován: 06 bře 2007, 01:00
Bydliště: Teplice nad Metují
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od FRANSIMOR »

No vida.a je to tu.... :D

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#4 Příspěvek od kokun »

To neznamená, že když jsme v sekci TV - PORADNA pro amatéry a začátečníky, že tě tady někdo bude učit úplné základy - ty evidentně neovládáš ani názvosloví :cry:

Četl jsi vůbec Pravidla:
3. U tazatelů se předpokládá určitá úroveň znalostí věcí z branže. Proto než založíte nové vlákno, zamyslete se nad tím, zda splňujete tento předpoklad a jste vůbec schopni podat základní informace o vašem postupu při opravě, způsobu měření a samotné definici závady ("mrtvola", nenabíhá zdroj či VN bez zátěže, pod zátěží, nepřítomnost obrazu nebo zvuku, deformace obrazu atd.). A HLAVNĚ o naměřených hodnotách. Dotazy typu "Nejde mi televize. Prosím co mám vyměnit, šroubovák mám", končí většinou v koši (anebo jsou bez dalšího vysvětlení nenávratně smazány).
- než jsi napsal tvůj dotaz :?:

Moje rada - směr servis (zlob se na mně kolik chceš) :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
dannyhavlicek
Příspěvky: 27
Registrován: 18 dub 2011, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od dannyhavlicek »

Nechápu proč se tak rozčilujete? Podle mého se nacházím v sekci PORADNA pro amatéry a začátečníky. Musel jsem se ještě jednou podívat a ujistit se že tomu tak je. Bohužel jsem nic o profících nepřečetl, mám dojem že jste zadal špatnou URL. Nikdo vás nenutí číst či odpovídat na dotazy druhých. Děkuji za pochopení

Uživatelský avatar
dannyhavlicek
Příspěvky: 27
Registrován: 18 dub 2011, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od dannyhavlicek »

Tak mi bylo řečeno že se jedná o vysokonapěťové trafo ale že to nebude jen tím trafem. Nějakou příčinu to má proč odešlo :cry:

Uživatelský avatar
FRANSIMOR
Příspěvky: 643
Registrován: 06 bře 2007, 01:00
Bydliště: Teplice nad Metují
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od FRANSIMOR »

schema asi neni ze-to aby jsi mohl aspon presneji lokalizovat problem.napis cislo sasi.

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#8 Příspěvek od Philip_Fry »

Tak ono to klidně může být jen tím trafem. Ale je taky dost možné, že ty přeskoky VN způsobily v té telce daleko rozsáhlejší poškození. A odhalit je, to už chce o TV technice "něco" vědět...
Jinak je to CUC2103 nejspíš

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#9 Příspěvek od mirosne »

Skorej CUC2121.
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od otakarv »

Při zapnutí televizoru se zajiskří v cívce zásobující obrazovku a příslušnou lampu (bohužel neznám přesný název cívky).Tak mně zprvu napadly vychylovačky a přeskoky v báni.
Tak mi bylo řečeno že se jedná o vysokonapěťové trafo Tak zde je nakonec vysvětlení :roll: .
Ono,když někdo napíše do názvu vlákna "problém s cívkou",tak to už je velký problém :cry: .

Uživatelský avatar
dannyhavlicek
Příspěvky: 27
Registrován: 18 dub 2011, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od dannyhavlicek »

Jak je vidět tak se tady normální informace nedočkám. Hvězdiček mají jak nsrá... jen mi není jasný za co. Pokoušel jsem se vyřešit problém s pomocí těchto stránek. Bohužel marně. Škoda času, negramotů i tak běhá dost okolo, není třeba se ještě tady rozčilovat. Pro ty intelektuály: Zde se nacházíte na stránkách PORADNA pro AMATÉRY a ZAČÁTEČNÍKY pro vás bych doporučil stránky s poruchou zraku.

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

Re: Grundig SE 5592 problém s cívkou

#12 Příspěvek od Maskot »

dannyhavlicek píše:... a příslušnou lampu....
Tu musis vymenit prvni.V ni je hlavni problem.Nema odber a tak prebytecna energie odchazi mimo ni v podobe jisker.

Uživatelský avatar
dannyhavlicek
Příspěvky: 27
Registrován: 18 dub 2011, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od dannyhavlicek »

Tak to na to kašlu, stála by ta oprava víc než koupě nové telky. Škoda fungovala dobře. :D

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#14 Příspěvek od Philip_Fry »

mirosne : Těžko říct, já jsem si ten typ šasi zpětně vygooglil z označení SE5592, ale je klidně možné, že tam bude jiné šásko, to ví zatím jen autor threadu :)

dannyhavlicek : Podívej, tím, že se tady budeš do ostatních navážet a přitom evidentně víš o elektrice jen to, že kope a vyjadřuješ se jak tatar, se rady nedočkáš. Krom toho, nikdo z přítomných nedisponuje věšteckou koulí, aby ti na základě informací, které si podal, dokázal poradit, kde hledat problém. OK, vypadá to na vadné VN trafo, to samo o sobě není nijak neobvyklá a komplikovaná závada, ale jde o to, že těmi přeskoky VN se mohly zničit další součástky (jak už jsem psal) a to klidně i v obvodech, které na první pohled s KSŘ nesouvisí. Jenomže z tvého popisu absolutně není jasné, jestli opravdu nepřeskakuje VN unvitř obrazovky nebo nejsou vadné vychylovačky, jak psal otakarv. Sorry, ale s tím, co tady předvádíš, chceš pomoct od "intelektuálů" se spoustou hvězdiček? Děláš si prdel? Proč si myslíš, že hned na začátku tě kokun odkázal na pravidla? Totiž to, že je tohle sekce pro amatéry a začátečníky neznamená, že je to sekce pro každého, kdo má do prdele díru... I ten amatér (tedy ten, co se servisem neživí) nebo začátečník musí vědět, jak fungují obvody a musí taky třeba disponovat nějakým technickým vybavením. Ten, kdo tohle nemá, není amatér ani začátečník, ale LAIK. A to je sakra rozdíl.

Takže pokud si na to troufáš, popiš problém trochu konkrétněji, zjisti si označení šasi (bude to buď CUC2121 nebo 2103), stáhni si schéma a začni přemýšlet...
Naposledy upravil(a) Philip_Fry dne 01 kvě 2011, 10:08, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od otakarv »

Takové lidi "miluji" :roll:
Hvězdiček mají jak nsrá...
Ty máš zato 1* a celkem 4 příspěvky,číst pravidla je pro Tebe zbytečnost,odborné(nebo alespoň srozumitelné)vyjádřování stojí za ho*no.Oprava televize není procházka růžovým sadem,ono zásah el.proudem není nijaké pohlazení. :bordel:

To dannyhavlicek,velmi hezky Ti to popsal Philip_Fry,já jenom dodám,že číslo toho Tvého chassis najdeš nejspíš na zadní straně deklu té televize nebo přímo na plošném spoji.Hledej,popřípadě sem hoď foto štítku.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“