Připojeni pristroje na 220,ochrana pred zkratem

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

Připojeni pristroje na 220,ochrana pred zkratem

#1 Příspěvek od robo »

Opravuji nejakou elektroniku. Vse je promerene, zavada opravena a zda se ze by zarizeni mohlo fungovat. Napajeni je 220V. U nekterych pristroju napajene ze spinaneho zdroje, mam obavu ze zkousky funkcnosti. Parkrat jsem vydel zablesk a pokazde kdyz pristroj se spin. zdrojem pripojuji do site si rikam: opravdu jsem vse zkontroloval?. Pokud jsem se dopustil chyby, nasleduje nekdy vetsi, nekdy mensi ohnostroj. A v baraku tma. Obcas se stane ze to vezme pojistky i ty, co jsou venku, na baraku. Chtel bych ochranit a zabranit pripadne destrukci pripojovaneho zarizeni a omezit zkrat na siti. Jak to resite vy zkusenejsi. Podelte se prosim o napady. Dekuji

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Krabice s E14 a E27 objímkou paralelně, k tomu šňůra, 2 pólový vypínač a na krabici zásuvka. Podle potřeby se mění žárovky o různé wattáži v sérii se spotřebičem. Do té samé zásuvky mám zapojené rádio, takže když něco zapnu pod napětí, musím rádio vytáhnout a mám tak ticho, když se musím opravdu soustředit.
Michal

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#3 Příspěvek od BOBOBO »

Tat , tak , nač vymýšlet vymyšlené , zvláště tam naprat kilo elektroniky s uPC a pak se ptát bude ton dobře ? Ještě si mnoho let slibuju , že ještě na tu škatuli přidělám cívky s 10ti a stem závitů pro klešťák , ale nejsou lidi .

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#4 Příspěvek od ohryzek36 »

Mám to podobné - krabici s přepínačem, kde je do série buď zárovka, nebo ampérmetr (MP80 - tak do 15A, ale přežije i víc), celé vypínatelné dvoupólovým vypínačem + 10A jističem, jako bonus se dá žárovka zapojit na zdířky jako zátěž (při přepnutí na A-metr je vypojená z obvodu, tak se dá zároveň i měřit) 8-) .

Edit: Ale teď nastává otázka, kde ty "neekolické" žárovky shánět, když je "někdo" zakázal :?:

Uživatelský avatar
Lukar
Příspěvky: 411
Registrován: 18 čer 2009, 02:00
Bydliště: Karviná

#5 Příspěvek od Lukar »

Robo máš SZ

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od robo »

Lukar: Nic neprislo.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“