vodovodní baterie - náhrada

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

vodovodní baterie - náhrada

#1 Příspěvek od Jirka »

Dostal jsem takovou malou bojovku. Pro starší lidi bych potřeboval najít nějakou náhradu vysloužilé vodovodní baterie do kuchyně, co je na přiloženém snímku. Problémem je, že přívod vody je ze zpodu, z pracovní desky. Rozteč 100mm. Prodává se ještě vůbec něco takového?



Chtěli by se vyhnout výměně pracovní desky nebo přetahování trubek pro vodu.
Přílohy
vodovodni-baterie.jpg
vodovodní baterie
(11.15 KiB) Staženo 41 x
*****

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#2 Příspěvek od Andrea »

Možná by šly použít dvě nerez kolínka a nějaká nástěnná baterie, těch je hodně. Třeba http://www.kralovstvikoupelen.cz/vodovo ... kem-100-mm

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#3 Příspěvek od frantajetel11 »

A co tam nabastlit nějakou takovouhle (že by byla na stojato) http://shop.heckl.cz/index.php?id=KHM1000101
Akorát by se muselo dát ramínko typu "U"

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#4 Příspěvek od stasek »

Proč by měla být ta baterie vysloužilá, vyměň vnitřky a určitě jim poslouží až do smrti. Na takové baterii můžou dosloužit maximálně vnitřky. Já to tak dělám s úspěchem už 40 roků. Dost možná, že stačí jen vyměnit O kroužky a těsnění.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já bych to taky zkusil opravit.

Pokud tam dáš nějakou levnou náhradu, můžeš si tam zařídit přechodnej pobyt. Je neuvěřitelný, jakej šrot se dneska prodává. Já mám naštěstí všude RAFky, ale to, co mě dali před pár lety do sklepa, to začne časem kapat, i když se to použije 5x do roka.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#6 Příspěvek od keemo »

Tie pakove tam moc sediet nebudu,ak tam vobec pojdu.Vyvody su totiz prilis blisko zdi. A tie telieska ventilov sa bezne predavaju. Obycajna myjava. Pokial si niekto pamata ake mali vnutra ventily na pracku na studenu vodu na stenu tak toto ma vnutro to same.Babka ma podobnu bateriu na chalupe akurat ze sprchovu a vzdy sa v najhorsom len vymenili telieska ventilov a funguje dalej....
Přílohy
IMG_20110503_123015.jpg
Ventil myjava.
(67.51 KiB) Staženo 37 x

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#7 Příspěvek od BOBOBO »

Jo , vnitřky se dělají dvojí , 3/8" a 1/2" , a jinak si dej pozor na ukončení hřídelky - čtyřhran , tisícihran . Hlavně nefrezovat zbytečně sedla , pokud jsou pochromovaná , tak je vše OK , když ale opravovec strhne frezami chrom , potom už tu mosaz vezme ssebou teplá voda jako mýdlo .

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Jirka »

Opravovat si to bude sám, měl jsem najít jen náhradu na internetu. Nové těsnění v té baterii vydrží jen pár dní a je asi stržený závit, protože při dotažení větší silou to přeskočí.
Jestli se dají sehnat nové vnitřky, tak by to mohlo stačit. Nebo jak píše Andrea, to by mohlo taky jít.
*****

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od ZdenekHQ »

Co si vzpomínám z "mládí", tak na nový těsnění se muselo s citem, ne to utahovat jak kolo od bagru. Pak skutečně vydrželo jen pár dní.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#10 Příspěvek od BOBOBO »

To , že těsnění "vydrží" jen pár dní by mohlo být těmi prosekanými sedly . Pokud jsou prožrána , vyměnit baterii .

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od hafca »

Podívej se po takovémhle těsnění Vydrží daleko víc a i při malé síle utažení dobře těsní. Ani sedla nemusí být v úplně špičkovém stavu. Než jsem dal pákové baterie měl jsem je všude.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#12 Příspěvek od keemo »

A jo,čočky...tiež sme ich dávali ako náhradu tých plochých..

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od pajosek2 »

Tak tam dej pákovku s roztečí 100mm.Je to docela běžná rozteš. Určitě seženeš i stejný typ v novém provedení,ale i já bych to nejdříve zkusil opravit.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
jano1154
Příspěvky: 184
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: SK - Piešťany

Bateria

#14 Příspěvek od jano1154 »

Keramický zvršok bi si tam nedostal ?.....vydrží oveľa viac !
--------------------------------------------------
Dym ukáže kde bola chyba.......

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Jirka »

Tak jsem si zahrál na taxi a povedlo se sehnat nový vnitřek. Vypadá o dost jinak, ale pasuje tam. Jen není čtyřhran, tak je i jiná rukojeť. Když to bude fungovat alespoň 14 dní, vymění se i druhý, aby byly stejný.

Když nebude, přijde na řadu výměna celé baterie, a to buď s těma kolínkama nebo kbyby ještě někdo věděl, kde koupit přímou náhradu, tak jsem hoďte odkaz. V tomto nemám žádný přehled, abych mohl někomu radit ...

Zatím díky za vaše rady
Přílohy
zavit.jpg
Tohle tam bylo asi hodně dlouho. Závit je KO. V záplavě činskýho zboží bych ani neřekl, že tam bude místo toho něco pasovat.
(14.32 KiB) Staženo 39 x
*****

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“