Automaticke vypínanie videa

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Automaticke vypínanie videa

#1 Příspěvek od durkovic »

Prosim Vas aku suciastku treba pridať alebo vybrat s videomagnetofonu Tesla AVEX VM6465 aby sa po piatich minutach automaticky nedal do STAN-BY.

Prosim Vas ešte ake sučiastky mam pridať do desky prijímacej časti aby som mohol prijímať celú kablovku.(aby som mal hyperband)


Dakujem za rady a odpovede
Naposledy upravil(a) durkovic dne 12 bře 2006, 09:21, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

. :D určitě ti to sem někdo hodí dřív než já to proto že už je to dost dlouho co jsem to dělal a teď si nevzpomenu ale přerušuje se jeden pin u procíku, dokce se to dalo mazaně přeškrábnout spodem větrcí mžížkou. Tak když se to tu neobjeví tak se v pondělí podívám v práci do dokumentace a dám ti to sem.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Hifista
Příspěvky: 745
Registrován: 15 kvě 2005, 02:00
Bydliště: U Ostravy

#3 Příspěvek od Hifista »

Mám to zrovna při ruce, takže: u řídícího mikropočítače MAB 8461P (IO501) na základní desce se přeruší plošný spoj vedoucí na vývod č. 7 tohoto IO. Pokud to nechceš škrábat, sleduj cestu od tohoto vývodu až najdeš první drátovou propojku a tu vyjmi.
Jak píše kolega, je možnost odpočítat vývody přes děrované dno, proškrábnout a tím si ušetřit pracnou demontáž základní desky.
Co z toho zvolíš, je už na tobě.

Uživatelský avatar
milne
Příspěvky: 24
Registrován: 06 říj 2006, 02:00

#4 Příspěvek od milne »

Jak to mám zespodu poznat?

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od durkovic »

všimni si kde je začiatok teda pin 1 toho mikropočítača prevrat video a odpočitaj si piny až po pin 7, sleduj cestu a zachvilu si na drat prepojke, kontrolne si to prepiska zo strany spojov a zo strany sučiatok či je to ta spravna prepojka na ktoru sa divaš , potom ju precvakni štipačkami, hotovo. ale musim sa priznat velky prakticky vyznam to nema, video sa aj tak vypne ale tuner zostane pracovat ale programi nejdu prepnut, musi sa video opäť zapnut a tak sa prepnu predvoľby. podla mna je v dnešnej dobe si nechať avexa v plne neporušenom stave. je to pamiatka na dobu ked kazeta stala 300kč na barandově :D

Uživatelský avatar
milne
Příspěvky: 24
Registrován: 06 říj 2006, 02:00

#6 Příspěvek od milne »

Mám ještě jednoho. Potřebuju přes to posílat signál signál z set-top-boxu do staré Tesly bez SCARTu. Ale stále nevím, kde začít. Nic označeného jak píše kolega výš tam není... :( Mám asi 6 videí, z toho 3 mají jen CINCHe a další jsou Avexy nebo Philips, který se taky vypíná.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Zozen si set-top box s modulatorom.

Uživatelský avatar
milne
Příspěvky: 24
Registrován: 06 říj 2006, 02:00

#8 Příspěvek od milne »

Mám 6465 a 6570. Jeden z nich prý nevypíná, je to tak?

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#9 Příspěvek od keemo »

Nevypina sa 6570

Uživatelský avatar
milne
Příspěvky: 24
Registrován: 06 říj 2006, 02:00

#10 Příspěvek od milne »

Je to tak - nevypíná. Teď jsem sehnal PHILIPS VR171 a ten vypíná taky, krám jeden. Nevíte, jak to odstranit?

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od durkovic »

philipsy ktore už mali OSD menu tak by mali mat tam v menu položku auto OFF alebo niečo podobné. treba to deaktivovať.

VM6570 - nevypína bolo to nasledne vo výrobe odstranené, neviem presne či už umožnuje VM6570 prijímať hyperband teda pasmo kablovky ale ak ano tak odstranenie vypinania bol v tej dobe krok dopredu lebo TV vtedajšej produkcie mali len máááloktoré tuner s hyperbandom, potom sa video použilo ako tuner s prepojením na TV pomocou koaxu alebo scartu.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#12 Příspěvek od keemo »

Co sa tyka hyperbandu neviem ale mne na tom chodilo krasne cele pasmo UPC-cka...

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od durkovic »

tak potom má hyperband.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “