Čištění vnitřku plasmové TV

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Čištění vnitřku plasmové TV

#1 Příspěvek od hafca »

Nevěděl jsem jestli ten dotaz dát do profi sekce, ale neživí mě to, tak tedy sem. Snad se nějaký profík najde a odpoví. Beru i rady a názory od neprofíků. :wink:
Mám 3 roky plasmu Panasonic 42PX70EA. Snad to nezakřiknu když napíšu, že zatím jede bez problémů. Jenže jako v každé domácnosti tak i u nás se i přes neúnavnou péči mé ženy práší. Když vidím vnitřek PC po půl roce od čištění, tak je to docela síla.
Chtěl bych vědět, jestli je dobré vnitřek takové TV taky občas preventivně vyčistit jako se to dělávalo u CRT televizí. Zatím jsem neměl tu odvahu do ní nakouknout, ale docela se bojím toho, co bych tam mohl vidět. Jestli tam pro prach bude vůbec něco vidět. :?
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#2 Příspěvek od frantajetel11 »

Myslim, že vzít to štětečkem a vysávat to, co ten štětec uvolní, nikdy nemůže uškodit :wink:

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od Zaky »

Ahoj, ta TV nemá ventilátory, takže se do ní nepráší až zas tak moc. Něco se tam ale dostane a chlazení je důležité. Takže pokud je TV po záruce, sundáním zadního krytu a opatrným vyluxováním se nic nezkazí. Zadní kryt drží na spoustě šroubků, po jejich vyšroubování jde snadno sundat a můžeš luxovat, nejlépe bez doteku čehokoliv, jen odsát případné chuchvalce prachu.
Michal

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#4 Příspěvek od Artaban001 »

Nazdar. Nejbezpečnější je ji odvézt do servisu a požadovat vyčišťění Myslím si, že to zas extra cena nebude. Pokud Ti ji během procesu "očisty" poškodí, musí Ti ji uvest do původního stavu. Pokud si ji pos..eš sám, tak jsi lidově řečeno v ha..zlu. Co v ní najdeš? - celkem nic. Viděl jsem několik modelů různých značek, kouknout dovnitř není skoro žádný problém, ono je to vzádu děravý jak řešeto, takže přinejhorším Ti k uspokojení zvědavosti postačí baterka. Co si pamatuju, byly dva moduly z velkýma chladičama, asi spínací moduly, nebo co. Jinak uživatelsky ani bastlířsky tam opravitelnýho není nic, takže bych to přenechal zkušenějším..

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od hafca »

Jako nápad dobrý, ale má to jednu vadu. Ta televize váží téměř 30kg a vozit se má jen v poloze v jaké se na ní kouká kvůli tomu aby neprasknul panel. Do osobáku jí nedostanu a už jen to stěhování v paneláku po schodech je docela riziko. Řekl bych, že větší než když jí doma otočím a opatrně jí vyfoukám a případně vysaji prach vysavačem. To nemluvím o tom, že servisy u nás znám docela dobře a o jejich úrovná nemám to nejlepší mínění. A vláčet jí někam do Prahy...
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
shleha
Příspěvky: 194
Registrován: 25 led 2011, 01:00
Bydliště: Humenné SR

#6 Příspěvek od shleha »

frantajetel11 píše:Myslim, že vzít to štětečkem a vysávat to, co ten štětec uvolní, nikdy nemůže uškodit :wink:
súhlas

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“