Nokia 6300, přehrání software

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
T505
Příspěvky: 63
Registrován: 18 úno 2009, 01:00
Bydliště: Brno

Nokia 6300, přehrání software

#1 Příspěvek od T505 »

Chtěl bych se zeptat jestli u Nokie 6300 se dá přehrát software aniž by se musel přístroj rozmontovat.

Uživatelský avatar
mat100
Příspěvky: 480
Registrován: 04 lis 2009, 01:00
Bydliště: Plzen-jih

#2 Příspěvek od mat100 »

Určitě dá, ale zatím nevyšly žádné aktualizace.

http://www.nokia.cz/ziskat-podporu-a-so ... fonu?6300=

Uživatelský avatar
T505
Příspěvky: 63
Registrován: 18 úno 2009, 01:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od T505 »

Asi sem se špatě vyjádřil, de mě o to že se mě ten mobil seknul a nejde s tím nic dělat, zapnu oběví se nápis NOKIA a zase se sám vypne. Rada č1 přehrát, no a já se ptám jestli se to přehrává třeba přes to USB.

Uživatelský avatar
mat100
Příspěvky: 480
Registrován: 04 lis 2009, 01:00
Bydliště: Plzen-jih

#4 Příspěvek od mat100 »

Ano, přes USB

Potřebuješ k tomu software Aktualizace softwaru Nokia, který je ke stažení na nokia.cz Ovšem pochybuju, že ti to nějaké přehrání vůbec dovolí, když nemáš origo firmware. Pokud to počítač vidí alspoň jako disk, tak to dej naformátovat, většinou to pomůže

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#5 Příspěvek od mirosne »

mat100 píše:Pokud to počítač vidí alspoň jako disk, tak to dej naformátovat, většinou to pomůže
Takto to nepôjde.Predsa MT nie je médium,že ho môžeš formátovať ako HDD,Floppy alebo iné.

Potrebuješ dátový kábel (nie na prenos fotografií) a program PHOENIX + príslušné znalosti o flashovaní MT.Skúsiť to môžeš cez NOKIA UPDATER,ale to asi nepôjde.Software si stiahneš tu:

http://www.nokia.sk/podpora-a-software/ ... re-updater

Samozrejme,že nebudeš updatovať,ale len preinštaluješ pôvodný FW.Všetko to máš tam pekne popísané.Ale určite Ti to pôjde len cez Phoenix,nakoľko Ti MT zamrzne a nevieš vlastne navoliť typ pripojenia.
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#6 Příspěvek od keemo »

S tym sw updaterom si nepomozes-pri updatovani cezen musi byt telefon ZAPNUTY,pripojeny v rezime PC Suite,navoleny profil Normal alebo Tichy a musi v nom byt simka

Bez servisneho Sw a kabla sa nepohnes

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#7 Příspěvek od mirosne »

Presne tak. :wink:
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
ok1xgi
Příspěvky: 956
Registrován: 15 úno 2009, 01:00
Bydliště: Soběslav

#8 Příspěvek od ok1xgi »

Hledej software PHOENIX
Poslední slova před smrtí - Tam není víc jak 12 voltů.

Uživatelský avatar
T505
Příspěvky: 63
Registrován: 18 úno 2009, 01:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od T505 »

Takže předpokládám že demontáž není nutná, proč sem se ptal, Telefon sem odnes raději do servisu (mobilmax) tam mě kořen řekl že to bude za hoďku hotový, přišel sem raději za dvě a prodavač hlásí ještě to není ať se stavím odpoledne, přišel sem teda až další den a prodavač "ještě to není my vám zavoláme". Dobrá tak sem došel další den protože nikdo nevolal a prodavač že prý to nejde už spravit. Telefon nereaguje na zapnutí, říkam si muže se stat nedá se nic dělat, doma se dívám a display je uplně dochmatanej jenomže zevnitř, si říkám to není možný, tak sem telefon rozmontovat a opravdu a nejen to, vnitřek od čehosi dolepenej a takový plechový krytky a podobně povohýbaný, tak sem se jich na to šel zeptat a samozřejmě vo ničem neví.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Habesan »

Řeknou, že ti upad do záchodu.
Když nepomoh SW, pokusili se hrabat v HW... nepomohlo.

Uživatelský avatar
mat100
Příspěvky: 480
Registrován: 04 lis 2009, 01:00
Bydliště: Plzen-jih

#11 Příspěvek od mat100 »

Alspoň máš problem vyřešenej. :lol:

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#12 Příspěvek od mirosne »

Hmm.Pekne Ťa vyrobili. 8O
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
rudis
Příspěvky: 101
Registrován: 28 dub 2005, 02:00

#13 Příspěvek od rudis »

Ono to také ,ale mohlo být "trošku" jinak ...
To , že se telefon úplně nezapne zdaleka nemusí být "jen" poškozený sw (i když to ve velké většině bývá) , spousta lidí si myslí , že nahráním nového sw ,se odstraní různé závady - telefon nejde po pádu , politý pivem ...

klidně to mohlo být asi takhle :
zkusili nahrát nový sw - nešlo to , nebo to nepomohlo ..
zkusili rehot procesoru ,případně flash (na to se musí sundat ty krycí plechy a používá se tavidlo - to je to " něco oblepené" ) to také nepomohlo
zavada něco jiného - vadný procesor ,flash, popraskaná deska , utržené piny pod BGA , oxidace na desce ,nebo pod BGA .....

výsledek - minimálně hodina práce a NIC .... , telefon se vrátí bez opravy
oprava nerentabilní , tento telefon se nechá použitý sehnat kolem 1.000,-

takhle nějak vznikají "zaručené" zprávy typu "vyndali mi z toho ty JAPONSKÝ SOUČÁSTKY a dali obyčejný český ....

Uživatelský avatar
xxxEDISONxxx
Příspěvky: 273
Registrován: 01 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

#14 Příspěvek od xxxEDISONxxx »

a když viděli že je to mrtví tak se ani nesnažili to vyčistit i když rozumnej servisák si nebude přidělávat práci mastnotou na skle která se blbě čistí.Znalec to rozebere tak že nepoznáš že tam byl...

jinak jak je to s těmi samosebarvícími samolepkami reagujícími na vlhkost? Několikrát se mi stalo že mi lidi přinesli mobil že jim ho v záruce odmítli spravit s tim že v něm byla voda a já jsem po rozebrání zjistil že samolepky jsou obarvené ale stopy po zaschlé kapalině tam nejsou a závada která je ,je způsobena vadou materiálu nebo... co vy na to?

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Habesan »

Nedivil bych se, kdyby se ta samolepka zbarvila od vhkosti běžně přítomné ve vzduchu.
Faktem je, že i běžná vlhkost může způsobit lecos.
Snažím se nenosit mobil v kapse, pokud vím, že se zpotím.

Na druhou stranu, fungující čtyři roky starý mobil je vzácnost. Vzácnost v hodnotě pár stovek v bazaru...

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“