maticova USB klavesnice

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
cruzz
Příspěvky: 14
Registrován: 07 bře 2006, 01:00

maticova USB klavesnice

#1 Příspěvek od cruzz »

potrebuju vymyslet a vyrobit jednoduchou malou maticovou (4x4) klavesnici, pripojeni standar. USB
Nasel jsem schemata pro DIN nebo PS/2, ale myslim ze musi jit primo postavit i pro USB (prece se nebudu patlat s prevodnikama :) )
Kdybste vedel nekdo o nejakem jednoduchem zapojeni, tak se o nej plz podelte, dik :)

Uživatelský avatar
radiootrokovice
Příspěvky: 38
Registrován: 26 kvě 2004, 02:00

Maticovka -> USB

#2 Příspěvek od radiootrokovice »

No pøímá konstrukce asi ne. Ale myslim že firma TexasInstruments výrábìla nìjaké obvody pro usb klavesnice, a jinak by se to dalo øešit nìjakým MCU a IO serial->USB (FT232BM).

Uživatelský avatar
cruzz
Příspěvky: 14
Registrován: 07 bře 2006, 01:00

#3 Příspěvek od cruzz »

aha a jak to resi vyrobci klasickych velkych USB klavesnic? taky se pouzivaji nejake prevodniky?
Nasel jsem celkem v pohode schema pro klavesnici do serioveho portu, kdyztak mrknete sem http://www.qsl.net/pa3ckr/bascom%20and% ... index.html
jenom v tom schematu netusim k cemu jsou na te prave strane tech 6 dratu oznacenych Reset, +5V, SCK, MISO, MOSI a GND. Je to nejaky vystup do dalsiho zarizeni? a v pripade ze nic takoveho nepotrebuju, tak je asi muzu vynechat? A prevodnik USB-RS232 by sel trebas tento? http://www.folcom.cz/?page=usb nebo jaky doporucite? :)

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#4 Příspěvek od rezis »

Nevím jestli nekecám ale když jsem si kupoval USB myš tak tam byl přímo i adaptér na PS2. Nevypadalo to že by uvnitř něco bylo vždyť obojií jsou eriové porty.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Mirda
Příspěvky: 597
Registrován: 14 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Vysočina

#5 Příspěvek od Mirda »

rezis píše:Nevím jestli nekecám ale když jsem si kupoval USB myš tak tam byl přímo i adaptér na PS2. Nevypadalo to že by uvnitř něco bylo vždyť obojií jsou seriové porty.
Ale klávesnice takhle připojená nemaká. Redukce je, ale s převodníkem cca 400 Kč.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“