Nastaveni TL linku WA501G

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Nastaveni TL linku WA501G

#1 Příspěvek od Celeron »

Poridil jsem domu tuhle vecicku na vytvoreni AP cka. Hned po pripojeni kabelu z ADSL routeru wifina naskocila, notas ji nasel a internet makal. Jenze nezabezpecena sit. Chci pochopitelne zabezpecenou. Pres MAC to nechci resit, duvod k tomu mam. WPA sice slo na AP nastavit, ale v notasu se mi to nepodarilo zlomit, stale jen hledani adresy. Tak jsem zacal se 128 bit WEP a zase nic. Pak jsem zkusil 64 bit WEP a konecne uspech.
Tak bych se chtel zeptat, je to problem hw wifiny v notasu, nebo to je problem XP profi SP2. Ten notas je 5 let stary Premio od AT compu. Je v nem Wlan 802.11 a+b+g.
Diky predem za radu :)
Jirka

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

V dnesnej dobe WEP sifrovanie=takmer ziadne sifrovanie. Aktualizuj ovladac od wifi karty ak sa da a OS dopraj SP3. Potom skus pouzit WPA.

Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Příspěvky: 488
Registrován: 09 led 2010, 01:00

#3 Příspěvek od Gringo_Joe »

i starsi HW by mel umet WPA(1). Na WPA2 si kazdy netroufne, ale zase pokud nemas doma data o rozmisteni jadernych hlavic, tak by ti i jednicka mela stacit. Jak psal keemo, aktualizuj widle a ovladac od sitovky, jak to nepujde, tak jedine novou wifinu do USB/PCMCIA (nebo i miniPCi, zalezi co tam mas) a hotove. WEP je sice lepsi nez nic, ale prolomit se da relativne jednoduse a aby ti soused lezl do banky bys asi nechtel.

Uživatelský avatar
pigeonit
Příspěvky: 320
Registrován: 18 črc 2009, 02:00
Bydliště: Pha Smíchov

#4 Příspěvek od pigeonit »

Nejste přecijen trochu paranoidní :)
WEP s MAC filtrem na 99% lidí stačí. K tomu vypínat AP, když ho nepoužívám, to odradí další půlku lidí, protože chtěj většinou krást nějaký stabilní net.
Pak už zbudou jen vyložení fandové prolamování a ti budou zkoušet prolomit cokoli.
Sám mám doma Wifi uplně free, jen pro cizí s limitem asi na 128k a připojují se tam semtam asi dva lidi. Žádné pokusy dostat se k neomezené rychlosti jsem nepozoroval.
A že se ti dostanou do banky, to snad ani nemyslíš vážně? To už je spíš otázka vlastního zabezpečení PC, než nějaké WiFi. Zabezpečení komunikace s bankou se má odehrávat stylem klient-server, bez ohledu na to kudy data putují. To bys pak nemohl věřit internetu jako takovému, jelikož kdo čumí či nečumí do tvých dat cestou internetem taky nevíš.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Cracknut WEP je trivialna zalezitost, o zmene MAC adresy ani nehovorim. Zabezpecenie domacich PC s Windows je typicky blizke nule, takze ked uz je niekto v domacej sieti, ma pristup vsade.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#6 Příspěvek od Celeron »

keemo píše:V dnesnej dobe WEP sifrovanie=takmer ziadne sifrovanie. Aktualizuj ovladac od wifi karty ak sa da a OS dopraj SP3. Potom skus pouzit WPA.
Dobra rada, jenze ta PCIMCI Wifina ENE CB1410 ma posledni dostupnej ovladac ze 14.8.2002 ver 5.1.2600.1010. Hledal jsem vsude mozne, a nic novejsiho nikde neni. Jestli nekdo vite, kde hledat dekuji predem za info. S tema SP2 je to trochu problem. Asi pred 3 tydny jsem po kleknuti daval novej disk a vse instaloval. Bohuzel jsem zatim na disk nenahrnul vse, co jsem mel driv nainstalovano a co potrebuji. A v tom je ten problem, vim minimalne o 3 pro me potrebnejch programech, ktery nejdou pod SP3 nainstalovat, pouze spustit. Pod SP2 jdou instalovat bez problemu. Takze zatim musim pockat a dodelat instalace a pak teprv aktualizovat na SP3.
Stejne si ale myslim, ze SP3 nevyresi WPA. Bude to urcite problem ovladace ty ENE CB1410. Predpokladam, ze v roce 2002 mozna o WPA a vicebitovych WEP jeste nic nevedeli. Nojo, kdo mohl v roce 2006 kdyz jsem ji kupoval, ze to je uz 4 roky stary. Na verejnou sit to makalo a WPA a WEP jsem neresil, az ted.
K tomu prolamovani. AP cko s prutem mam doma v mistnosti. Bydlim v RD se zahradou kolem. Na hranici pozemku to uz pise slaby signal. A o 2 RD dal to sit uz ani nenajde. APcko zapinam jen asi na 2 hodiny denne. Nak si nedovedu predstavit, ze by nejaky lamac sedel v aute v noci pred mym plotem a zkoumal, co mam v PC.
No mozna koupim novou Wifinu do PCMCI ale byl jsem varovan, ze kazda v starsich masinach nejde. USB mam jen 2 a oboji obsazeny. Tahat s sebou USB HUB s dalsima spagatama je malinko zcestny. Takze Wifinu do UsB asi ne.
Jirka

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

CB1410 nie je wifi, ale radic CardBus.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#8 Příspěvek od Celeron »

rnbw píše:CB1410 nie je wifi, ale radic CardBus.
To je divny, v HW profilu se objevuje kdyz tu kartu s Wifi antenou zastrcim do PCIMCI zasuvky. Opravdu to pise CB 1410 CardBus a wifina to je.
Jirka

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

No ked myslis... Ale tazko niekomu radit, ked ani nevie, co ma v PC.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#10 Příspěvek od Celeron »

rnbw píše:No ked myslis... Ale tazko niekomu radit, ked ani nevie, co ma v PC.
Aha pan nechape, ze kdyz zastrcim do PCMCIA zasuvky tuhle vec http://www.nc.cz/wistron-cb9-ext-pcmcia ... 15372.html, tak v spravci zarizeni se objevi v adapterech PCMCIA novy zarizeni ENE CB 1410 Cardbus Controler a v ten moment nabehne bezdratovy pripojeni na internet. Hlavne ze na dalku vi, co mam v PC. :wink:
Jirka

Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Příspěvky: 488
Registrován: 09 led 2010, 01:00

#11 Příspěvek od Gringo_Joe »

Hadej co je v prekladu card bus controller? Rozhodne to neni bezdratova karta, radic se aktivuje zasunutim karty do slotu, proto se ti objevuje. Zkontroluj, jestli ti neco pribude v sitovych zarizenich.

Pokud mas pocit, ze to vis lepe, nez rnbw, bude lepsi, aby ses s hlupaky nezdrzoval.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#12 Příspěvek od masar »

Celeron píše:...K tomu prolamovani. AP cko s prutem mam doma v mistnosti. Bydlim v RD se zahradou kolem. Na hranici pozemku to uz pise slaby signal. A o 2 RD dal to sit uz ani nenajde. APcko zapinam jen asi na 2 hodiny denne. Nak si nedovedu predstavit, ze by nejaky lamac sedel v aute v noci pred mym plotem a zkoumal, co mam v PC...
Tak proč tady mermomocí chceš řešit více než 64-bit WPA? Když stávající podmínky doplníš ještě o dostupné šifrování s kombinací MAC-filtrování, tak čeho se tedy bojíš? :wink:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Ta karta ma Atheros AR5213, takze driver by mal fungovat napriklad tento:
http://www.atheros.cz/atheros-wireless- ... 7&system=1

Uživatelský avatar
pigeonit
Příspěvky: 320
Registrován: 18 črc 2009, 02:00
Bydliště: Pha Smíchov

#14 Příspěvek od pigeonit »

To předpokládám nebyl odkaz na jeho kartu, jen sem asi fouknul něco na ukázku. S touhle by opravdu potíže s WPA2 neměl, natož že by byla z roku 2002 :lol: (je to dokonce 2.4G/5G)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

Tak to potom naozaj tazko... Ked na jednej strane opravuje nejake 8-bity a na druhej strane ani nevie, aku kartu tam ma (a ze kazda karta ma nejake ID).

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“