Nefunkční Slim CD Rom

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
argonet
Příspěvky: 21
Registrován: 25 kvě 2011, 02:00
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Nefunkční Slim CD Rom

#1 Příspěvek od argonet »

Tak jsem zničil v serveru slimovou CD Romku (skutečně pouze CDR), strčil jsem do ní omylem DVD a než mi to došlo, už nečte nic. Asi bych to moc neřešil, ale dal jsem tam DVD a server se sekne a odmítá s ní vůbec naběhnout, když je připojená na IDE. A shánět asi původní vykopávku konkrétně je to typ Samsung CD-Master 24E Model SN-124 bude asi problém. Není tu nějaký odborník, který má nějaký tip na rozchození ?
Děkuji

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

a) Ako sa da znicit CD-ROM vlozenim DVD?
b) Mas spravne nastavene MASTER/SLAVE?
c) Aky je to server?

Uživatelský avatar
argonet
Příspěvky: 21
Registrován: 25 kvě 2011, 02:00
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od argonet »

Jo to by mě taky zajímalo, jak se dá zničit. Instaloval jsem z ní kolikrát Linux, bez problému, jenže teď jsem omylem místo CD založil DVD (podle mě to nepřečte a tím to končí). Ale když mi to došlo a DVD jsem vytáhl, už nečetla ani CD, dokonce ani originál lisovaný, prostě je mrtvá, snaží se, ale už ho nenačte.
MASTER/SLAVE? To jsi mě dostal, čím to jako mám nastavit, na původní CD Rom ani na druhé DVD není nic, čím by to nastavit šlo. Dělá se to snad nějak SW ?
Server je to stařičký sun_rx50=intel_sr1200_1u

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

Vložením DVD média do CDR mechaniky tuto nikdy nezničíš. Nespíše vznikly pouze dva případy závad:
a) čekalo to na tebe a pokazilo se to už minutu předtím samo
b) mechanika je ok, ale napájení nebo datový kabel má problém

Jinak máš něco ještě na tom samém kanále ? Jako druhé zařizení na stejném datovém šráku.

Uživatelský avatar
argonet
Příspěvky: 21
Registrován: 25 kvě 2011, 02:00
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od argonet »

Jelikoz je to server, je tam Backplane, takze k tomu nemam pristup, abych tam pripojoval neco dalsiho, je to vedene pres 80pinovy hoswap konektor (lze tam misto CD + FDD do stejne pozice pripojit i SCSI HDD pres druhy konektor v pozici, ktery je pod tim CD + FDD. Taze dalsi zarizeni na slave nepripojim, neznam zapojeni konektoru.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Ked na mechanike nie su jumpery, nastavuje sa MASTER/SLAVE nejakou utilitou, pripadne je to napevno vo firmware (rovnake mechaniky sa dodavaju s roznym firmware pre roznych vyrobcov notebookov a serverov).

Ak tam nemas najnovsi BIOS, tak ho updatuj.

Uživatelský avatar
argonet
Příspěvky: 21
Registrován: 25 kvě 2011, 02:00
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od argonet »

Kde tedy najit do CD nejaky firmware ? Hledal jsem, je i dost odkazu na tohle tema, vetsina z nich vsak konci na strance Samsung, kde uz nic neni a odkazy jsou neplatne.
Dekuji

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#8 Příspěvek od pepik9 »

Nebylo by potřeba se spíš zaměřit na nastavení toho servru, aby vzal jinou mechaniku?

Uživatelský avatar
argonet
Příspěvky: 21
Registrován: 25 kvě 2011, 02:00
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od argonet »

A co v nem mam nastavit ? Vezme libovolnou mechaniku, ktera je nastavena na MASTER, jenze cokoli vytazene z notebooku je vzdy na CS, takze mi tam nejede zadna, jen ta puvodni vadna co necte, ta ma totiz nastaveno MASTER. Takze tam klidne dam jinou z te rady co tu mam, Samsung, Toshiba, Compaq, jen kdyz se mi podari aspon jednu prehodit z CS na Master. V serveru nic nastavit nejde, je tam jediny IDE vytazeny na Backplane, popis zapojeni je vyse.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Keby si nasiel Lite-On, tak sa to da zmenit utilitou: http://codeguys.rpc1.org/utilities.html

Pripadne napis presne typy mechanik, co mas.

Uživatelský avatar
argonet
Příspěvky: 21
Registrován: 25 kvě 2011, 02:00
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od argonet »

Mam tu:
Samsung CD-Master 24E Model SN-124
Compaq Model SD-C2612
HP Model GCC-4241N
Panasonic Model SR-8178-C

Podle doporuceni vyrobce serveru je nejvhodnejsi Samsung SN-124, dal jsou tam mene doporuceny Teac CD224E, SD532S, CDW54E, Samsung SC-152 a Plextor PX-40TSUW nebo DVD Toshiba SD-C2502. Podle me tam ale pojede jakakoli na Master, snad nebude problem s BIOSem MB, ten novejsi bohuzel neexistuje.

Diky

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »


Uživatelský avatar
argonet
Příspěvky: 21
Registrován: 25 kvě 2011, 02:00
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od argonet »

Na to jsem koukal, jenze na tom titermyn konektoru na CD je narazeny adapter a z nej flex kabel na Backplane, jak tam budu hledat, ktery je to vyvod, je to vsechno v milimetrove rozteci, tam se ani nevejdu pajkou.

Uživatelský avatar
Jiri_REZEK
Příspěvky: 165
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava-Výškovice
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Jiri_REZEK »

Protože přávě nyní si hraju se Slimkama a mám jich tady momentálně několik,můžu Ti sdělit,že všechny jsou vod výroby někde uvnitř nasvičované do pozice jako Slave. Pro info: existuje redukce Slim-ATA,tedy že ji pak připojíš do Compu a taktéž i uchycení do pozice 5/25". Dej popřípadě o Sobě vědět na SZ. Když bude nejhůř tak Ti helfnu, mám ten Samsung CD-Master 24E Model SN-124 zde před čumákem na stole !
EXA

Uživatelský avatar
argonet
Příspěvky: 21
Registrován: 25 kvě 2011, 02:00
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od argonet »

Bohuzel jsem tu novej, tak me jaksi nenapada co je SZ :-(

Ja si dovolim nesouhlasit, schvalne si vezmi 80 zilovej kabel, redukci a MB a po par testech zjistis, ze z vyroby jsou nastaveny snad vsechny na CS nikoli Slave. Bohuzel server nedokaze toto sam osetrit, nema 80 zilovy kabel, nema zadne dalsi zarizeni na ide a ocekava pripojenou CD na Mater. To je cely kamen urazu. Mam tu nekolik CD/DVD, viz vycet vyse, vsechny jsou CS a zadna tam nejede, jedina puvodni je MA, ale ta necte. Proto resim tento problem.
Dekuji

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“