OLYMPUS

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bastlir40
Příspěvky: 463
Registrován: 27 srp 2010, 02:00
Bydliště: Příbram

OLYMPUS

#1 Příspěvek od bastlir40 »

Zdravím. Soused má fotoaparát OLYMPUS a začal dělat špatné fotky.Co se týká videa tak je stále kvalitní ale u fotek se začalo projevovat jakési mřížkování přes fotky a ztráta barev. Přikládám fotografie pro porovnání před a po poruše. Předem mockrát děkuji za každou radu a pomoc.
Přílohy
2.JPG
(100.23 KiB) Staženo 180 x
1.JPG
(74.11 KiB) Staženo 170 x
Zdraví vás Mirek

www.mojeelektro.xf.cz

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Buď je v háji samotný čip snímače, nebo nepracuje osvitová automatika regulující expozici podle změřeného aktuálního množství světla. Myslím že vzhledem ke koncentraci zákaznických čipů v této technice je to zralé na servis - nebo na výměnu desky z jiného aparátu.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
nokijec
Příspěvky: 287
Registrován: 01 úno 2011, 01:00

#3 Příspěvek od nokijec »

Měl jsem úplně stejnou závadu na Samsungu.http://aukro.cz/phorum/read.php?f=367&i=2395&t=2395

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Crifodo »

Když je video OK, tak to asi čipem nebude, spíš obrazový procesor nějak prasí data. Ten obrázek vypadá spíš jako převrácený do negativu. Ty proužky nejdou přes celou šířku, ale v závislosti na expozici.
Když to převrátím, je to taky podivné.
Pro trochu objektivní porovnání by to chtělo porovnávat tématicky podobné obrázky!
Přílohy
Clipboard01.jpg
(72.31 KiB) Staženo 170 x

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od AmarokCZ »

bastlir40: udělej fotku s dlouhým expozičním časem (alespoň 0.5s + clona a ISO tak, aby to nebyla prasečina) a napiš, jestli taková fotka vypadá OK, nebo je problém stále stejný.

Uživatelský avatar
bastlir40
Příspěvky: 463
Registrován: 27 srp 2010, 02:00
Bydliště: Příbram

#6 Příspěvek od bastlir40 »

AmarokCZ píše:bastlir40: udělej fotku s dlouhým expozičním časem (alespoň 0.5s + clona a ISO tak, aby to nebyla prasečina) a napiš, jestli taková fotka vypadá OK, nebo je problém stále stejný.
Zde je výsledek,první fotka hned po zapnutí aparátu a druhá asi po minutě provozu.
Přílohy
1a.JPG
(115.7 KiB) Staženo 162 x
1b.JPG
(81.89 KiB) Staženo 157 x
Zdraví vás Mirek

www.mojeelektro.xf.cz

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#7 Příspěvek od ok1hga »

co to je za typ ?

měl jsem podobně se chovající olympus C-120 a závada byla v zaseklé závěrce.
Po pádu na zem se závěrka dostala mimo packu elektromagnetu a při expozici to necvakalo. Video šlo normálně.
Rozebral jsem to, závěrku jsem nasadil zpátky do packy elmagnetu a od té doby zase normálně fotím.
foťák je asi 9 let starý a tato porucha se stala asi po dvou letech provozu . . .
takže od opravy je to už 7 let . . .

Uživatelský avatar
bastlir40
Příspěvky: 463
Registrován: 27 srp 2010, 02:00
Bydliště: Příbram

#8 Příspěvek od bastlir40 »

OLYMPUS FE340
Zdraví vás Mirek

www.mojeelektro.xf.cz

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od AmarokCZ »

bastlir40: nevím, jestli jsi mě pochopil, já jsem myslel, aby jsi udělal fotku s dlouhým časem závěrky. Ale pokud je to FE340, tak ten to stejně neumí. V tom případě zkus hned po zapnutí udělat fotku někde v relativní tmě a bez blesku.

ok1hga: mechanická závada závěrky mě právě taky napadla, protože jsem se s ní už u Olympu 2x setkal.

Uživatelský avatar
bastlir40
Příspěvky: 463
Registrován: 27 srp 2010, 02:00
Bydliště: Příbram

#10 Příspěvek od bastlir40 »

Jak se majitel vrátí domů,hned to otestujeme.Zatím díky moc za rady.
Zdraví vás Mirek

www.mojeelektro.xf.cz

Uživatelský avatar
bastlir40
Příspěvky: 463
Registrován: 27 srp 2010, 02:00
Bydliště: Příbram

#11 Příspěvek od bastlir40 »

AmarokCZ píše:bastlir40: nevím, jestli jsi mě pochopil, já jsem myslel, aby jsi udělal fotku s dlouhým časem závěrky. Ale pokud je to FE340, tak ten to stejně neumí. V tom případě zkus hned po zapnutí udělat fotku někde v relativní tmě a bez blesku.

ok1hga: mechanická závada závěrky mě právě taky napadla, protože jsem se s ní už u Olympu 2x setkal.
AmarokCZ udělali jsme foto jak jsi napsal a posílám výsledek.Fotka B je bez osvětlení jen s bleskem.
Chci tě nebo ok1hqa poprosit,jestli máte některý z vás skušenosti s rozebráním tohoto aparátu,jestli mi můžete popsat jak ho rozebrat.
předem moc děkuju.
Přílohy
A.JPG
(88.74 KiB) Staženo 163 x
B.JPG
(94.67 KiB) Staženo 161 x
Zdraví vás Mirek

www.mojeelektro.xf.cz

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od AmarokCZ »

bastlir40: rozebíral jsem jen starší modely (C-7xx a C3xx), takže ti v tom asi moc neporadím.
Podle těch fotek, co jsi zatím poslal to vypadá opravdu na mechanickou závadu závěrky ...

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“