Program na zálohování a balení

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PC01
Příspěvky: 290
Registrován: 18 dub 2011, 02:00

Program na zálohování a balení

#1 Příspěvek od PC01 »

Ahoj všem, poradí mi někdo?
Znáte nějáké dobré programy na zálohování?
Nemyslím nic extra, nepotřebuju automatické zálohování ani nic takového,
spíš hledám jestli by nějaký program uměl jednu funkci:
Když mám velkou složku, s hodně podsložkama a souborama, tak bych tuhle složku potřeboval sbalit do archivu, třeba .RAR, ale zároveň bych potřeboval, aby ten archív se rozdělil na několik dílů, které bych potom nahrál na různá média.
Tohle umím WinRAR ale už neumí udělat to, aby ty jednotlivé díly měly různou velikost. Abych si třeba zadal, že chci sbalit složku která má 10 GB, a chci udělat balíky o velikostech: 600 MB, 800 MB, 1,1 GB, 2,5 GB, 5 GB, 5 GB.
A nejlíp aby ty balíky šly potom použít, i kdyby se některý z nich ztratil. Aby se neztratilo tím všechno, ale jen data která byla v tom jednom balíku.
Existuje nějáký program který by tohle uměl?

Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Příspěvky: 488
Registrován: 09 led 2010, 01:00

#2 Příspěvek od Gringo_Joe »

neni nejjednodussi slozku A s podslozkami zalohovat tak, ze na prvnim mediu bude A1, na druhem A2, A3, atd?

Tvuj dotaz se da prelozit jako: Da se neco spojit a pak zase rozdelit a to tak, aby pak kazdy jeden dil byl nezavisly na druhych?

Odpoved je snadna, jde to tim, ze to rovnou nebudes spojovat;-)

Uživatelský avatar
Modemo
Příspěvky: 90
Registrován: 13 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Brno, Pov. Bystrica

#3 Příspěvek od Modemo »

Co tak Cobian Backup? http://www.cobiansoft.com/cobianbackup.htm
Ja ho sam pouzivam, ma strasne vela nastaveni a mohol by to zvladnut. Je free a tusim aj CZ :)

Uživatelský avatar
PC01
Příspěvky: 290
Registrován: 18 dub 2011, 02:00

#4 Příspěvek od PC01 »

Gringo_Joe
No jo, jenže to ručně jde dost blbě (složitě). Představ si že máš třeba složku Fotky která má 10 GB. V ní mám třeba 10 podsložek a 1 z nich má 8 giga. Ta má zase pár podsložek a jedna z nich má 6 giga.
Přitom na zálohování téhle celé složky chci použít harddisky které mají kapacity od 640 MB po 3 GB. A chci aby se co nejlíp využila jejich kapacita, tzn. aby byly plné.

Modemo
Díky to neznám, tak to vyzkouším.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#5 Příspěvek od Duvsan »

Dúfam, že máš tie disky aspoň skontrolované na chybné sektory. Ale i tak by som sa s tým nepaplal a kúpil nový USB. Podobné špekulácie mám za sebou.
Ak sú tie fotky v JPG, tak asi komprimáciou neušetríš. Totiž JPG už je "komprimát", aspoň čo ja viem..

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#6 Příspěvek od Hejnicek »

Soft na promenou velikost casti archivu neznam.Ve free verzi doporucuji Cobian (nic jineho se mi lepe neosvedcilo). V placene soft firmy Acronis - ten je mozne vyzkouset jako demo. Plny souhlas s Duvsanem, porid si externi HDD odpovidajici velikosti, usetris spoustu casu laborovanim co se na co vejde.

Uživatelský avatar
PC01
Příspěvky: 290
Registrován: 18 dub 2011, 02:00

#7 Příspěvek od PC01 »

No jo já už jeden velký disk mám, ale mám na něm filmy a už je způlky plnej... a nechce se mi hned kupovat další.. A navíc naco jinýho by se pak využily ty menší disky? Na zálohování je to nejlepší.

Já vím fotky zrovna komprimovat nebudu, ale šlo mi o to abych ty složky nemusel ručně dělit a odpočítávat kolik se na který disk ještě vejde.

Představoval sem si to takhle: Tomu programu zadám, že chci zálohovat tu a tu složku. A zadám kam ji chci zálohovat, třeba na disk na řadiči IDE0. Složka má 10 GB, na řadiči IDE0 je disk 1 GB, tak ho to naplní, napíše to - Vložte další disk, já vypnu PC, dám další prázdný disk který bude mít třeba 2GB, po zapnutí na něj program automaticky začne kopírovat tam kde skončil, pak zase až ho naplní tak napíše - vyměňte disk.. a tak to bude dělat dokud nebude celá složka zálohovaná.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#8 Příspěvek od Andrea »

A co ty disky připojovat přes USB bez vypínání počítače, pak by to ten rar mohl zvládnout.

Uživatelský avatar
PC01
Příspěvky: 290
Registrován: 18 dub 2011, 02:00

#9 Příspěvek od PC01 »

myslíš? ale zjistí on si pokaždý velikost toho disku? To asi nebude umět

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#10 Příspěvek od Philip_Fry »

Vzhledem k tomu, že budeš zálohovat na staré (opotřebované a potencionálně nespolehlivé) disky, tak bych se vy*ral na nějakou kompresi a data bych tam nahrával v nějakém souborovém manažeru do plné velikosti disku. Důvodem je to, že v případě vadného sektoru na disku nepřijdeš o celý zkomprimovaný soubor o velikosti třeba 2GB, ale pouze o jeden soubor, jehož část je v daném sektoru uložená.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#11 Příspěvek od Andrea »

PC01 píše:myslíš? ale zjistí on si pokaždý velikost toho disku? To asi nebude umět
Jasně že to umí. Dáš velikost volume Autodetect a on na každý disk nacpe, co se tam vejde. A nezapomeň na recovery record, ten umožní rozbalit i poškozený archiv.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#12 Příspěvek od Yarda1 »

Já jsem vymyslel postup. Mám W XP, při zálohování dám "najdi všechny soubory .DOC (pak .DWG a další se kterými pracuji) vytvořené nebo změněné od (data poslední zálohy) do (aktuálního data), pak z nich vytvořím zkomprimovaný archív a ten uložím na externí HD - ještě na dost záloh na něm je místo. Tak mám alespoň představu, že při případném problému s počítačem mohu soubory někde najít a nemám tam zbytečně duplicitní soubory, se kterými se dlouho nic nedělo. Zatím jsem tu zálohu nepotřeboval.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#13 Příspěvek od mtajovsky »

Yarda1 << dělám to podobně, ale namísto ručního vyhledávání změn používám CVS. Mám tak k dispozici všechny verze od počátku historie souboru a navíc pomocí otagování mám přehled, které verze patří k sobě.

Uživatelský avatar
pigeonit
Příspěvky: 320
Registrován: 18 črc 2009, 02:00
Bydliště: Pha Smíchov

#14 Příspěvek od pigeonit »

Jestli chceš, tak ti klidně nějaký disk větší než 10G věnuju :wink:
Než se s tím takhle patlat.....

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“