LCD televizor SHARP LC-32D44E-BK

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
milha
Příspěvky: 130
Registrován: 26 dub 2011, 02:00
Bydliště: Brno

LCD televizor SHARP LC-32D44E-BK

#1 Příspěvek od milha »

Ahoj kolegové. Mám následující závadu LCD televizoru Sharp LC-32D44E-BK. Po zapnutí síťovým tlačítkem normálně naběhne hlavní zdroj a LED na čelním panelu změní barvu z červené na zelenou. Po 4 vteřinách, kdy by se asi měly rozsvítit výbojky, televizor vypne do STBY, tj. LED zčervená, relé vypne hlavní zdroj a běží jen zdroj pomocný - STBY. Zdroje se mi zdají být v pořádku - měřil jsem všechny elyty a co jsem mohl. Taky napětí na procesorové (signálové) desce jsou všechna OK. I když odpojím ploché kabely k LCD panelu, nebo výbojky od invertorů, chová se to stále stejně - po 4 vteřinách to spadne do STBY. Už nevím, kde hledat. Poraďte mi někdo prosím. Díky předem.

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#2 Příspěvek od mirosne »

Invertory si kontroloval?
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
miro74
Příspěvky: 126
Registrován: 14 črc 2008, 02:00

#3 Příspěvek od miro74 »

tak ako piše mirosne skontroluj invertor , je tam ochrana hlavneho zdroja ... preto ti to hodi znova do STBY..

Uživatelský avatar
milha
Příspěvky: 130
Registrován: 26 dub 2011, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od milha »

V invertorech jsem měřil pouze trafa, ohmetrem. Všechny vykazují stejný odpor, tak předpokládám, že budou dobrá. Jinak nevím, co bych měl měřit. Tak mě prosím naveď. Schema nemám. Díky.

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#5 Příspěvek od mirosne »

Nestačí merat pouze trafa,treba merať všetko-kondíky,tranzistory,odpory atď.Elyty nie sú vyduté?Schéma by Ti nepomohla,lebo v SM sa nenachádza zapojenie invertorov. :cry:
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#6 Příspěvek od Carel »

milha píše:V invertorech jsem měřil pouze trafa, ohmetrem. Všechny vykazují stejný odpor, tak předpokládám, že budou dobrá. Jinak nevím, co bych měl měřit. Tak mě prosím naveď. Schema nemám. Díky.
Stačí,když bude mít zkrat jeden závit a to obyč.ohmetrem nezměříš :(

Uživatelský avatar
milha
Příspěvky: 130
Registrován: 26 dub 2011, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od milha »

No tak jak mám ta tráfka měřit? Jako indukčnost? Nebo je vyndat a měřit jejich přenos na nějakých kmitočtech?

Uživatelský avatar
ccarloss
Příspěvky: 197
Registrován: 22 kvě 2007, 02:00

#8 Příspěvek od ccarloss »

Ak by si mal chybne to trafko,tak by si mal aj k tomu nieco co ho pohana.Neviem co je to zac ci tranzistor alebo nejaky 8pin obvod.Ak je trafo v poriadku bude tam este elit.

Uživatelský avatar
milha
Příspěvky: 130
Registrován: 26 dub 2011, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od milha »

Na elyty jsem se díval hned na začátku. Jsou OK.

Uživatelský avatar
ns723
Příspěvky: 39
Registrován: 29 říj 2006, 02:00

#10 Příspěvek od ns723 »

Odcházejí tam trubice. Chce to rozebrat displej vlízt do "K" modu a podívat se která nesvítí. Pak vyresetovat Lamp error v SM

Uživatelský avatar
milha
Příspěvky: 130
Registrován: 26 dub 2011, 02:00
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od milha »

Nesvítí žádná! Tak jak se mám podívat, která nesvítí? Televizor 4 sekundy po zapnutí padá do STBY. Nerozsvítí se.


Uživatelský avatar
milha
Příspěvky: 130
Registrován: 26 dub 2011, 02:00
Bydliště: Brno

#13 Příspěvek od milha »

Do této chvíle se mně to nepodařilo opravit. Už jsem to vzdal. Děkuju všem, co se mi snažili pomoct. Hodně štěstí! Miloš

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#14 Příspěvek od masar »

milha píše:Nesvítí žádná! Tak jak se mám podívat, která nesvítí? Televizor 4 sekundy po zapnutí padá do STBY. Nerozsvítí se.
Právě proto ti ccarlos dal sem ty odkazy, které podobný případ řeší. Je v nich popsán postup, jak se dostat do servisního režimu, ve kterém lze donutit podsvícení k činnosti (při současném zkratování C7558) a určit tak nesvítící trubice. V nich nebo v jejich okolí pak je třeba hledat závadu (vzájemnou záměnou).
Takže pokud jsi to vzdal před vyzkoušením tohoto postupu, neděláš dobře. :wink:

Uživatelský avatar
milha
Příspěvky: 130
Registrován: 26 dub 2011, 02:00
Bydliště: Brno

#15 Příspěvek od milha »

No, já bych to tak brzo nevzdal, jenže zákazník na to spěchal, tak jsem mu to raději vrátil, aby to mohl zkusit jinde. Každopádně děkuju. Miloš

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“