Revize elektroměrového rozvaděče

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Arnal
Příspěvky: 25
Registrován: 29 zář 2009, 02:00

Revize elektroměrového rozvaděče

#1 Příspěvek od Arnal »

Nemá tu někdo revizi elektroměrového rozvaděče pro připojení k síti, chtěl by jsem se podívat jak má vypadat.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

A to stačí, mít revizi jen na rozvaděč s měřením?
Především se požaduje výchozí revize na celé odběrné zařízení, čili na vše, co je za měřením.
Něco jiného je staveništní (prozatímní) přípojka, kde se revize týká staveništního rozvaděče a, co na něm bude připojené, už distributora tak dalece nezajímá.
Leda by mi uniklo, že se už dnes něco nemusí....

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#3 Příspěvek od RadekB »

No nevim, ale me pripojili barak jen po predlozeni revize elm.rozvadece. Revizi baraku jsem delal az po skoro roce a nikdo ji uz nechtel.

Uživatelský avatar
Paja250
Příspěvky: 196
Registrován: 29 říj 2007, 01:00
Bydliště: českobudějovicko

#4 Příspěvek od Paja250 »

Stejná zkušenost jako RadekB. EON zajímala jenom revize elměr. rozvaděče, to co bylo dál, jim bylo fuk. Mimochodem, bylo nutno měření přesunout na hranici pozemku. Je to tak rok a půl zpátky.
...A máte to zapojené v zásuvce?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#5 Příspěvek od Hill »

Jestli šlo jen o přesun elektroměrového rozvaděče na hranici pozemku, pak ano.
Pokud za ním není ještě nic připojeno, ale po dohodě s distributorem se zřídí normální domovní přípojka (místo staveništní), pak bych tomu rozuměl.
Ale nejde to dohromady s tím, že ČEZ požaduje kompletní revizi na byt i v případě, že byl jen sundaný elektroměr. Bez ohledu na to, jestli měsíc (tedy příkon je stále rezervovaný po minulém odběrateli) nebo déle, než dva roky - postup se liší jen v tom, že pak už se platí připojovací poplatek za ampéry.

Uživatelský avatar
Paja250
Příspěvky: 196
Registrován: 29 říj 2007, 01:00
Bydliště: českobudějovicko

#6 Příspěvek od Paja250 »

Upřesnění: V mém případě šlo o navýšení příkonu - hlavní jistič původní 16A, nový 25A. EON to podmínil přesunem měření na hranici pozemku.
...A máte to zapojené v zásuvce?

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#7 Příspěvek od RadekB »

V mem pripade slo o novostavbu

Uživatelský avatar
Hanizek
Příspěvky: 364
Registrován: 01 dub 2009, 02:00
Bydliště: Uganda

#8 Příspěvek od Hanizek »

Hill:
Přitelkyně bere proud od ČEZu. Když ji dělali nový rozvaděč, sundali taky hodiny (na pár dnů). Když bylo hotovo, tak se zavolalo na ČEZ a přijel technik, který hodiny zapojil. Žádnou revizní zprávu bytu vidět nechtěl.

Ale bylo to asi dva roky zpátky.
Síla bez rozumu se vlastní vahou hroutí (Horatius)

Uživatelský avatar
kuto
Příspěvky: 62
Registrován: 14 led 2009, 01:00

#9 Příspěvek od kuto »

Ono zalezi kde to je. Technici CEZu maj v kazdym kraji ponekud jiny pozadavky. Na pripojeni k siti u nas staci revize elektromerovyho rozvadece. Co je za tim je nezajima. Revize rozvodu domu je potreba pri kolaudaci. Pri rekonstrukci starych rozvodu to pak taky nikoho nezajima. Tam mozna zas bude prudit stavebni urad s povolenim :)

Uživatelský avatar
Arnal
Příspěvky: 25
Registrován: 29 zář 2009, 02:00

#10 Příspěvek od Arnal »

RadekB píše:No nevim, ale me pripojili barak jen po predlozeni revize elm.rozvadece. Revizi baraku jsem delal az po skoro roce a nikdo ji uz nechtel.
Jedná se o novou přípojku straší hájenky, měl jsem od známích iformaci, že chtějí revizi elektroměrové přípojky a celkem jsem se tomu divil. Dneska jsem volal na EON a nic jiného je nezajímá, revize objektu je prý čistě věc majitele.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#11 Příspěvek od tomasjedno »

Hill píše:A to stačí, mít revizi jen na rozvaděč s měřením?
Především se požaduje výchozí revize na celé odběrné zařízení, čili na vše, co je za měřením.
...
Leda by mi uniklo, že se už dnes něco nemusí....
Doplním, jak je to u PRE:
RT na formuláři PRE potvrdí "Podepsaná osoba potvrzuje, že elektrické zařízení odpovídá Technickým podmínkám připojení, část A – obchodní měření PREdistribuce, a. s. Dále potvrzuje, že odběrné zařízení je v souladu s technickými normami a právními předpisy na úseku bezpečnosti práce. Neměřené části jsou chráněny zaplombováním před neoprávněnou manipulací. Zařízení je schopno bezpečného provozu."
Za jakých okolností je RT ochoten takové prohlášení podepsat, je už na jeho zodpovědnosti.
Já, být revizákem, to bez dokumentace a důkladné revize celé elektroinstalace nepodepíšu. Jsou ale jinší kabrňáci.

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Oldradio »

Známý si nechal připojit elektroměr do bytu, kde nebyl 5 let odběr a jediné, co po něm PRE požadovalo, aby do a z elektroměru šel přívod Cu 10mm. Takže přišel elektrikář, od jističe, do kterého vedl hliník, připojil Cu k elektroměru a od něj další Cu do svorkovnice, ze které opět odchází hliník do bytového rozvaděče. A všichni byli spokojeni.

Uživatelský avatar
kemoskem
Příspěvky: 134
Registrován: 16 lis 2009, 01:00

#13 Příspěvek od kemoskem »

Jedná se o novou přípojku straší hájenky, měl jsem od známích iformaci, že chtějí revizi elektroměrové přípojky a celkem jsem se tomu divil. Dneska jsem volal na EON a nic jiného je nezajímá, revize objektu je prý čistě věc majitele.
Otázkou zůstává proč potřebujete novou přípojku. Pokud to není v havarijním stavu tak práci a veškerý materiál budete muset zaplatit vy. Tuto přípojku montuje váš distributor.

Vedení od HDS k elektroměrovému rozvaděči je ve vaší kompetenci. To platíte a zařizujete vy,včetně revize.

To co je za elektroměrem je nezajímá.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#14 Příspěvek od Hill »

Asi tedy záleží na distributorovi - VČE také až do konce roku 2010 nepožadovala revizi kvůli pověšení elektroměru na odběrném místě, kde ještě rezervuje příkon. Od Nového roku už ji chce (možná, že se to netýká odběratelů, kteří jsou také vlastníky odběrného zařízení, že existuje jiný metr pro nájemní byty, to už nezkoumám).

Uživatelský avatar
Lenicka1313
Příspěvky: 3
Registrován: 16 led 2011, 01:00

#15 Příspěvek od Lenicka1313 »

Dobrý den, já jsem nedávno měla drobný problém s rozvody u mě v autě a ptala jsme se přátel na nahého elektrikáře v Praze a doporučili mi tohoto zde byl komerční odkaz.
Zavolala jsem se, domluvila a během několika hodin bylo vše hotovo. Naprostá spokojenost, mohu jen vřele doporučit!


Bez ohledu na to, co znamená v Praze "nahý elektrikář", jde zjevně o pokus o komerční reklamu, protože autoelektrika souvisí jen velmi volně a vzdáleně s pevnou přípojkou na rozvodnou síť...
Hill

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“