Problem-Adware

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Anonymni

Problem-Adware

#1 Příspěvek od Anonymni »

Pardon ze musim sem pisat takuto temu ktora sa elektrotechniky moc netyka. PC mi napadol adware oznaceny ako look2me a nemozem ho zmazat. skusal som antiviry NOD32 a Awast , ale ani jeden mi ho nezmazal. sformatoval som vsetky HDD , predtym skontroloval zalohu z nich a po opatovnom nainstalovani XP sa mi objavil zase .
Aj Ad-aware a Spy - remover som skusal a nasli mi ho aj tie antiviry ,ale zmazat ani nahodou. Neviete co s tym ?

Bacha nanho je to ku*va jak mraky!!!!

A este raz sorry ze pisem sem tuto temu

Uživatelský avatar
zyggurat
Příspěvky: 83
Registrován: 06 led 2005, 01:00

#2 Příspěvek od zyggurat »

Ja som mal podobny virus-da sa to odstranit rucne ale to je na dlhe pisanie,ak mas icq tak by sme to mohli vyriesit

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Mourek »

podíve j se na následující odkaz tam to je
http://www.viry.cz/forum/viewtopic.php?t=7963
Jinak na tom foru viry.cz najdešě dost návodů ,můžeš si stáhnout program hijackthis.exe aposlat jim lpg a někdo poradí. Jinak na tuhle potvoru je návod výše včetně programů na deratizaci PC

Uživatelský avatar
Raptor181
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1194
Registrován: 01 led 2004, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#4 Příspěvek od Raptor181 »

A uz ked sme pri tom tak aspon si daj nejake meno ANONYM ANONYMNY...
Èo neubrzdíš, to neukecáš..:pc:
:aplause::)
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpeèovacie a kamerové systémy

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#5 Příspěvek od mety »

Použi profesionalny program od web root Spy Sweeper :)

Uživatelský avatar
Neutron
Příspěvky: 131
Registrován: 08 dub 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Neutron »

Tak toto som poslal z dalsieho PC ktory mal ten adware nie z tohto a tam som nemal ulozene tie hesla(ani na bastlirnu ani na schranku zoznamu ani na schranku od telecomu okrem hesla pre pristup do siete, a tento PC som mal na intraku takze som sa pripojil ako anonym) No z toho PC som ho odstranil tym nnl2km + hijackthis.exe takze zabralo to. Dufam ze som cosi nepreniesol na tento server ale tak pokial nedam cosi na upload(predpokladam ze to mate chranene firewallom , antivirom alebo tak) tak je to system client - server tak z toho dufam nic nebude. Na tom PC som mal len SP 1 nie SP 2 a tam bol ten problem - firewall tam nebol a najprv ze si ho stiahnem z windows update. Ale stacilo ked som pripojil na cca 10 s do siete a uz som tie svine mal PC zase. Som si zohnal CD s SP 2 a je to v pohode.


A inak ktory antivirak je podla vas lepsi avast alebo NOD ? Jeden je ta home verzia , za ktoru som neplatil nic-okrem ceny za prenesene data(stiahol som a zaregistroval) a druhy je plateny.

Uživatelský avatar
Raptor181
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1194
Registrován: 01 led 2004, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#7 Příspěvek od Raptor181 »

Mam NOD32 a firewall KERIO a no problem :wink:

Firewall vo WIN XP stoji za velky prd... :evil:
Èo neubrzdíš, to neukecáš..:pc:
:aplause::)
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpeèovacie a kamerové systémy

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Jirka »

Ja mam Avast a Zone Alarm a taky bez problemu - uz nekolik let. Jen je potreba je obcas aktualizovat ..... A preventivne nekdy proskenovat nejakym anti adware softem.
*****

Uživatelský avatar
mafa
Příspěvky: 1
Registrován: 19 kvě 2006, 02:00

Jak se zbavit Look2Me...

#9 Příspěvek od mafa »

nebo i jinych bezicich parazitu, napr. VX2 Battleinternet apod.) * Predesilam, ze ja jsem to chytil VEDOME - potreboval jsem se dostat do archivu s dulezitym souborem a potvrdil pristup k infikaci. Dale predesilam, ze vykladat co vsechno uzivate pro prevenci je zbytecne - otazkou je jak se parazita zbavit, kdyz uz buji. # Dle meho je dobre reseni vzit inst. CD WinME, nabootovat do DOSu, pomoci cd windows/system32... naskakat kam je treba a pomoci del k8pm0i71e8.dll (napr.) podezrelou knihovnu smazat. Pak uz normalne bootnout do Safe mode v XP a dovycistit beznou cestou - Ad-awarem, Spybotem spod. # M

Odpovědět

Zpět na „Software“