UPC+Chello rozvody, rozbocovace

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Xfire
Příspěvky: 18
Registrován: 12 led 2010, 01:00

UPC+Chello rozvody, rozbocovace

#1 Příspěvek od Xfire »

zdravim, mam otazocku. chcel by som kupit rozbocovace na upc/chello internet.. neviem ktory typ potrebujem... tu je diagram ako by som chcel zapojit rozvody

Obrázek ...

viete mi odporucit jaky rozbocovac na to treba? jedna sa o digital tv + internet 100mbit + analog tv... niektore rozbocovace maju utlm.. neviem naco to je.. viete mi to vysvetlit? cim viac db tym lepsi signal? ci opacne? bo mam teraz este stare rozvody a mam setobox HD od upc... a ked si kuknem signal tak sa pohybuje okolo 62%.. zo steny co mi ide rozvod mam takuto krabicku:
Obrázek ...
potom sa mi to rozdvojuje na jednu stranu domu kde mam len na vedeni tv, a na druhej vetve mam internet s digital tv... a na tejto veTve net/digital tv mam tuto krabicku tratec PMS-02/FL 5-1000MHZ 2x OUT- 3.8dB 1x In ... viete mi poradit tak na tento rozvod ktore rozbocovace pozuit?

nasiel som tento.. ale nema pisany utlm... hmm http://www.abcom.sk/produkt/rozbocovac-f-1-2-30.html ci tento nema? doporucujete kupit s utlmem ci bez hmm? dakujem!!!!

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »

ta krabička co máš v příspěvku je odbočovač, průchozí útlum cca -2,2dB a odbočení -6dB.
ten co je v odkazu je rozbočovač a má útlum do obou větví cca -4dB.

směrem k modemu bych použil odbočovače . . .

také bude nutné připočítat útlumy kabelů !
Přílohy
avs9zq-u.jpg
(36.18 KiB) Staženo 77 x

Uživatelský avatar
makino
Příspěvky: 254
Registrován: 20 dub 2008, 02:00

#3 Příspěvek od makino »

Ja to mám poriešené rozbočovačom s viac výstupmi útlm na výstupoch -6dB, bez problémov
Přílohy
avs9zq.jpg
(28.24 KiB) Staženo 76 x

Uživatelský avatar
Xfire
Příspěvky: 18
Registrován: 12 led 2010, 01:00

#4 Příspěvek od Xfire »

a kebyze pouzijem toto? vraj to to troska ine rozbocovace... cital som jedno forum co typek to ma takto a ze mu to ide a nema problemi.. zaujima ma vas nazor... on ma zapojenie tuto .. ale nic viac nevidim na tom obr... http://i56.tinypic.com/6j0enl.jpg

Obrázek

zapojenie: takto

Obrázek


popr.. ak je toto blbost... ako najdem anglicky nazov toho odbocovaca? ci ked pojdem priamo do UPS strediska pomozu mi tam? bo maju tam predajnu na taketo gebuziny..


popr mi napiste co by ste presne pouzili jaky odbocovac a tak bo je viac typov 6dB 11dB atd... jaky typ jaky rozbocovac.. musi byt 4db? ci mozem 3dB rozbocovac pouzit

bo nasiel som odbocovac: http://www.dipol.sk/1-cestny_tv_-_fm_od ... 602106.htm

a rozbocovac by som mohol ten vyssie? ci?

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#5 Příspěvek od ok1hga »

pravděpodobně ti to bude fungovat i takto,
ale velmi záleží také na délkách kabelů
a také na úrovni vstupních signálů . . .
ono je to vlastně skoro jedno, všechny zde popsané varianty můžou fungovat,
zkus to a uvidíš . . .

Uživatelský avatar
Xfire
Příspěvky: 18
Registrován: 12 led 2010, 01:00

#6 Příspěvek od Xfire »

dlzka kablov je na obydvoch vetvach tak 2x 8m ... uroven signalu neviem.. nemeral som... preto hladam najidealnejsie riesenie... kto co poradi.

a hlavne ma zajima napr to ze ten rozbocovac co je tento

Obrázek

tak v ma taky zaujimavy popis.. ze vela funkcii atd.. napr kebyze ho porovnam stymto.. ci je to to iste... alebo je lepsi ten vyssie

http://www.dipol.sk/2-cestny_tv-fm_rozb ... 60102.html



ps: na druhom fore uzivatel mi pisal toto: Protoze budes chtit na obou vetvich mit digitalni televizi, bude zrejme nutne umistit rozbocovac na zacatek rozvodu a zvlast tahat net, a zvlast tv, protoze jinak by ti zpetny kanal modemu rusil digitalni vysilani.

je v tom pravda daco?

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#7 Příspěvek od ok1hga »

v tom odkazu je rozbočovač s menším útlumem, ale je otázka zda je to co píšou pravda . . . .

teorie říká, že rozbočovač je vlastně transformátor který rozdělí vstupní signál, polovina do jednoho výstupu a druhá polovina do druhého
- to je -3dB !

Praxe je taková, že je nutné připočítat průchozí útlum přes konektory a impedanční nepříspůsobení propojů uvnitř rozbočovače
- to je zpravidla cca 0,5dB na konektor !

Z výše uvedeného vyplývá, že dobře udělaný rozbočovač může mít útlum cca -3,5 až -4dB !
Tato hodnota je také kmitočtově závislá, na VHF to může být cca -3,2dB a na konci UHF pásma i -4dB a záleží na výrobci co si tam napíše,
aby se to dobře prodávalo . . .

a ten kabel co použiješ může taky mít různý útlum, obyčejně bývá od 0,5dB do 1dB na metr.

Uživatelský avatar
Xfire
Příspěvky: 18
Registrován: 12 led 2010, 01:00

#8 Příspěvek od Xfire »

no cakal som nieco jednoduchsie ale tak aspon budem mudrejsi :)


teraz je na tom ze co by bolo lespie pouzit


na hlavnu vetvu pripojit:

http://www.dipol.sk/1-cestny_tv_-_fm_od ... 602106.htm

1. vetva: na tv čast dat rozbocovat napr ten vyssie.. a na 2 vetva: dat dalsi odbocovac a z neho pojde kabel do modemu a drhy pojde do SETBOXU HD UPC... tak jak to kolega vyssie popisal: http://www.ebastlirna.cz/modules/Forums ... -u_696.jpg


alebo druha varianta ze vsade pouzit rozbocovace... ktore by ste z toho uprednostnovali? a co si myslite o tom co som uz pisal " zpetny kanal modemu rusil digitalni vysilani" preto to neodporucaju davat na 1 vetvu.. hmm nikdy som sa stym nestretol zeby to rusilo...

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#9 Příspěvek od ok1hga »

Xfire píše:no cakal som nieco jednoduchsie ale tak aspon budem mudrejsi :) teraz je na tom ze co by bolo lespie pouzit na hlavnu vetvu pripojit :)
jestli jsi teď chytřejší nevím, ale tady to je také jasně popsáno !

Napsat dotaz ještě někam jinam není nejšťastnější řešení a moudřejší z toho určitě nejsi . . .
odpovědi jsou v podstatě stejné . . .

a na závěr, k modemu nejkratší cestou (s co nejmenším útlumem) !!!
tady je také něco k tématu . . .

Uživatelský avatar
Xfire
Příspěvky: 18
Registrován: 12 led 2010, 01:00

#10 Příspěvek od Xfire »

mno takto to uz by mohlo byt? len neviem kolko maju cca utlm tie filtre...

Obrázek

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#11 Příspěvek od ok1hga »

ano, tohle by mohlo chodit

Uživatelský avatar
Xfire
Příspěvky: 18
Registrován: 12 led 2010, 01:00

#12 Příspěvek od Xfire »

este mi ponukol predajca v obhcode filter na 230mhz a este Oddelovac zeme... oplati sa to dat do toho zapojenia este nieo z toho ci ani ne.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#13 Příspěvek od ok1hga »

Xfire píše:filter na 230mhz a este Oddelovac zeme
to už bude asi zbytečné . . .

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#14 Příspěvek od Hill »

Ten oddělovač země se může hodit v případě, že mezi připojenými zařízeními máš aspoň jedno s třížilovou síťovou šňůrou, což asi máš.
Vyrovnávací proud pláštěm koaxiálu mezi "zemí UPC" a "zemí počítače" dokáže totálně zrušit digitál pro televize a ty budeš hledat chybu v rozbočovačích, které za to nemůžou.
Přinejmenším mezi zásuvkou UPC a prvním odbočovačem se oddělovač země uživí.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#15 Příspěvek od tomasjedno »

Xfire píše:...jedna sa o digital tv + internet 100mbit + analog tv... ...
Na jakých nosných je downstream a upstream internetu?

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“