Charakteristika ističov Jikov J1K a J7K

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

Charakteristika ističov Jikov J1K a J7K

#1 Příspěvek od keemo »

V akych charakteristikach sa vyrabali tieto istice? Zaujima ma to z toho dovodu ze mame jeden z nich ako hlavny domovy istic pred elmerom a viem ze distributor pozaduje B-ckovy istic pred elmerom ale je mozne po zdovodneni a odsuhlaseni osadit aj char. C (to je mozno aj tento pripad).
Vdaka za kazde info...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Dokud ho nemusíš měnit, nech ho tam. Jestli má hodnotu v desetinách, např. 24,7A, má obvykle charakteristiku M, která odpovídá asi tak céčku a půl.
Protože tam byl dřív, než vyšel předpis o jednotné řadě jmenovitých proudů a začali požadovat charakteristiku B, prostě ho povedou jako 25A 3/B a sazbu ti budou jako takovou počítat.
Jak ho vyměníš, už musíš mít hodně dobrý důvod a natrefit úředníka v dobrém rozmaru, že ti to céčko povolí.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#3 Příspěvek od keemo »

jasne:) menit sa ho nechystam,dokad funguje tak naco:) Ano,je to 24,7 A-takze motorovy... On pan s rodinou co tu byval bol kovac takze nejaky ten zvaraci agregat a podobne veci urcite mal. pamatam si dokonca obrovsku stojanovu vrtacku na 3F,bo sa nas pytali ze ci to maju odviezt...
Este 2 istice mame v "bytovom rozvadzaci"-jeden je 10A a isti dielnu (v nej je dalsi "podruzny" rozvadzac ktory to deli na zasuvky a svetlo a 3F zasuvku "papulu") a dalsi istic je 21A do garaze-tam je jedna 1F zasuvka a jedna 3F zasuvka 4-pol nova...akurat mi hlava neberie-ked je dielna istena 10A motorovym,preco ma 3F "papula" v dielni 12A ITM istic (3nas. bakelit)...nemalo to byt naopak??

Uživatelský avatar
jefo250
Příspěvky: 57
Registrován: 16 čer 2007, 02:00

#4 Příspěvek od jefo250 »

Pokial su v tom bytovom rozvádzači vadne tak tie si môžete nechat vymenit elektrikárom jak je libo :D ale na ten pred elektromerom 24,7A by som nešahal :!: kedže majú dobre posunutú charakteristiku medzi C až D je to veľmi dobrý istič ktorý rád znesie prúdové nárazy čo vám B25/3 vybaví už dávno.

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“