Spínač s magnetickým kontaktom

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
herczegh
Příspěvky: 13
Registrován: 29 pro 2005, 01:00
Bydliště: Rimavská Sobota

Spínač s magnetickým kontaktom

#1 Příspěvek od herczegh »

Potrebujem obvod ktorý by zapol relé po priložení magnetického senzoru relé by zostalo zopnuté až do opakovaného priloženia magnetu,kedy by rozopol./Na tomto princípe mám obojok pre psa/
dakujem Herczegh

Uživatelský avatar
Jindra2
Příspěvky: 758
Registrován: 09 srp 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Jindra2 »

Zdravím,
já bych udělěl děličku dvěma, třeba z klopného obvodu D, odfiltrovat na vstupu možné zákmity magnetického spínače RC členem a výstup na tranzistor s relé v kolektoru.
Jindra

Uživatelský avatar
herczegh
Příspěvky: 13
Registrován: 29 pro 2005, 01:00
Bydliště: Rimavská Sobota

spínač s magnet.

#3 Příspěvek od herczegh »

Ďakujem za odpoved,dalo by sa to konkretne navrhnuť/zapojenie/
prípadne na e mail:421907872@orangemail.sk
ešte raz díky Herczegh

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#4 Příspěvek od Artaban001 »

A co tak pouzit Hall sensor z PC ventilatoru. Jednim polem magnetu se zapina a druhym polem magnetu se vypne. Staci Ti pak jeden odpor a tranzistor, kterym sepnes to rele, nebo co chces..

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#5 Příspěvek od breta1 »

Artaban001 píše:A co tak pouzit Hall sensor z PC ventilatoru. Jednim polem magnetu se zapina a druhym polem magnetu se vypne. Staci Ti pak jeden odpor a tranzistor, kterym sepnes to rele, nebo co chces..
Dobrý nápad, ale tak jednoduše to asi nejde /opravte mě, jestli se pletu/ -mám pocit, že ten senzor funguje tak, že reaguje na mag. indukci B s hysterezí - při nárůstu indukce B na např 20mT sepne a zůstane sepnutý až do poklesu B na např. 10mT.

Uživatelský avatar
herczegh
Příspěvky: 13
Registrován: 29 pro 2005, 01:00
Bydliště: Rimavská Sobota

magneticky ovládaný spínač

#6 Příspěvek od herczegh »

dakujem všetkym.už som problem doriešil s CD 4069 herczegh

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#7 Příspěvek od Artaban001 »

Breta 1 > Rukama mi proslo velke mnozstvi Hall senzoru z ventilatoru a vsechny se musely vypinat opacnym polem magnetu, nez byly zapnuty. Chtel jsem pomoci nich vyrobit indikator polarity magnetickeho pole a to takovym zpusobem, ze bych je slepil treba oznacenim k sobe, takze by zareagoval jen senzor, ktery by byl dobre orientovan vudci magnetu. Jenze pri experimentech jsem zjistil, ze po zaniku pole nevypnou.. Vypnou jen tak, ze se musi prepolovat magneticke pole (otocit trvaly magnet, nebo prepolovat civku)

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“