Kvalita nafty

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

Kvalita nafty

#1 Příspěvek od Sandal »

Tak jsem se zas dneska rozčílil co do tý nafty strkaj za ingredience.
V klidu si nakládám bagrem hlínu a najednou motor chcíp.Tak jdu vyčistit skleničku která byla plná podivneho slizu.Po 10ti minutách práce opět ucpáno.Vypustil sem nádrž a to co z ní teklo za sračky to sem neviděl.Myslel jsem že je to bordel za mnoho let ale když jsem šel nalejvat z kanystrů nasyslovanou naftu tak v těch kanystrech který byli předtím zaručeně čistý byl u dna ten samej sliz.Nafta byla cca 5-6 měsíců stará.Takže už ani zásoby na horší časy nepůjdou udělat.
Kam to všechno spěje :?:
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od GeorgeB »

Že by zimní nafta hrudkovala v létě a letní v zimě? Nebo není to ekosložka? Po půl roce se to začne rozkládat a začnou tam růst lekníny :lol:

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#3 Příspěvek od Andrea »

To budou ty BIO subtraktiva.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#4 Příspěvek od rezis »

Tak jak píše Andrea. To jsou ty 🤐 biosložky. Skladovat to nejde.
Dokonce i benzín už po nějaké době nesmrdí jako benzín....
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
petr1991
Příspěvky: 301
Registrován: 29 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Záhorí (Slovensko)

#5 Příspěvek od petr1991 »

Ríkáte, že ani benzín? No ja sem sa cudoval ze proc mi moja jawa 350ka tak dýmí ked tam dam trochu starsi benzin (niekolko tyzdnu) ... :roll: :x

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od ZdenekHQ »

Musíte si začít hlídat benzinky jako my, nedá se nic dělat - a těm špatným se vyhýbat, než ty sračky ty "dobrý" zavedou taky.

Jinak klasická nafta ve stopovým množství je dobrý hnojivo. :)
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#7 Příspěvek od Sandal »

To bude nejspíš ono.Ten metylester řepkoveho oleje.To je věc teda.Podle mě to stejně nemá cenu.Jestli chtěj ušetřit ropu nebo kvůli emisím,tak je to stejně k hovnu.Zpracování toho řepkoveho oleje asi zatěžuje přírodu víc než kdyby se to tý nafty nedávalo nic.A jestli chtěj ušetřit ropu tak to je taky nanic.Stejně dojde,akorát se to možná o malinko oddálí.Až na to že tim dřív přijde hladomor kvůli řepce.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

petr1991 píše:Ríkáte, že ani benzín? No ja sem sa cudoval ze proc mi moja jawa 350ka tak dýmí ked tam dam trochu starsi benzin (niekolko tyzdnu) ... :roll: :x
Niekolko tyzdnov urcite vydrzi, mam bezne v aute benzin mesiac a mnoho ludi aj dlhsie. Neskladujes ho namiesany s olejom?

Verim, ze nie je problem u nas kupit zlu naftu (alebo aj benzin), mechanik mi ukazoval "naftu", co vyberal z jedneho auta - nechcela ani poriadne horiet v naftovych kachliach...

Sandal: To nebude kvoli ochrane prirody, urcite niekto dostava za to dotacie...

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#9 Příspěvek od rezis »

Ono se to prý i rafinérce míchá až přímo do cisterny. Takže s tím skaldováním je to jasné...
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od ZdenekHQ »

Všechno spojuje jedno slovo : dotace .

Dřív se místo tohoto slova používalo slovo podplácení, uplácení, korupce. Evropská ekonomika pokřivená dotacemi jde do pr**** stejně jako předlužená americká a není cesty zpět. Kapitalistický zákon trhu už dávno nefunguje.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
renda15
Příspěvky: 624
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Liberec

#11 Příspěvek od renda15 »

Obávám se že to není způsobeno ničím eco, ale prostě se ti do ní daly bakterie. Zní to neuvěřitelně, ale způsobí to ten sliz a nynější teplé počasí může být spouštěčem.

Uživatelský avatar
grope
Příspěvky: 132
Registrován: 29 srp 2007, 02:00
Bydliště: Nitra

#12 Příspěvek od grope »

Jeden známy mal ešte pred revolučnými rokmi nasyslené množstvo nafty, v tom čase ešte bez bio zložiek a keď zisťoval, či ju môže aj po rokoch používať v aute, z nejakého výskumáku dostal presne takú odpoveď, ako uviedol Renda15: Ak sa Vám do nej nechytili baktérie, je možné ju používať aj po niekoľkých rokoch skladovania. Tiež sa nám to zdalo neuveriteľné...
Opakujem, že to bolo ešte bez biozložiek...
Inak aditíva sa miešajú do palív až na čerpacej stanici, autocisterny majú oddelený priestor pre palivo a pre aditíva.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#13 Příspěvek od pepik9 »

Aditiva je jedna věc a biolíh je jiná věc.
Naposledy upravil(a) pepik9 dne 15 lis 2011, 10:54, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#14 Příspěvek od xmurgi »

Zahumusene paliva biozlozkami su len v koncovom predaji. V statnych hmotnych rezervach, u armady.... je palivo ciste bez blbosti. Inak krasny pripad co dokaze ten humus je tu:
http://ekonomika.idnes.cz/zemedelci-nad ... nomika_vel

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#15 Příspěvek od kevin_mitnick »

Jo, sehnat naftu bez biosvinstva je dneska skoro nemozne. I kvuli tomu jsem prodal naftovou elektrocentralu co jsem mel doma usyslenou jeste z dob vojenskych vyprodeju a koupil jsem misto ni centralu na plyn (LPG i NG). Nafta s bioslozkou je v tomhle teple nepouzitelna po mesici, v zime tak po dvou.

Kamos ma na starosti dieselagregaty pro jednu internetovou spolecnost a kdyz mi rikal kolik papiru a potvrzeni museli vybehat, aby jim prodali a dovezli naftu bez primesi, ktera v nadrzich agregatu vydrzi protocili se mi panenky...

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“