OTAVA 5523

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

OTAVA 5523

#1 Příspěvek od daton »

Pánové chtěl jsem se zeptat zda někdo náhodou neměl u tohoto TV závadu která se projevuje tak, že pulsní zdroj je totálně utlumen a dává místo 135v jen 12V. Na 5V zdroji je tudíž jen asi 2V a to samé na42 a potažmo na 34 vývodu procesoru a tím je zdroj blokován do stavu standby. Pakliže 34 vývod odsaju TV normálně najede a jde bez problémů.
Jen dodám že televize byla zalita vodou, - začínám si myslet že je to v poslední době nějaká moda -. :?

Uživatelský avatar
ZELKA
Příspěvky: 39
Registrován: 30 říj 2005, 02:00

#2 Příspěvek od ZELKA »

Já měl taky telku do který zákazníkovi nakapala voda ze střešního okna.Moc pěkná závada!Součástky uhnilé a tišťáky zoxidované.Já všechno očistil a součástky povyměňoval a telka jede.Jenom se modlím aby se mi nevrátila na reklamaci.Jestli máš nateklou vodu pod integráčema tak potěž pánbu,všude budou svody a proto Ti to nejede.Doporučuji telku pořádně vysušit a co uvidíš očistit nebo vyměnit.Tohle není žádná standartní závada a budeš se s tím muset porvat.Přeji Ti hodně štěstí....

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#3 Příspěvek od daton »

Problém vyřešen. Jednak jsem musel odletovat mikroprocesor a očisti pod ním zelené oxidy mědi ale hlavní problém byl zvětšená hodnota odporu r814. Ted už to běhá a snad to i vydrží. :D

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“