Jachting trieda Vaurien 2011

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

Jachting trieda Vaurien 2011

#1 Příspěvek od bastliar »

:arrow: http://vaurieninternational.blogspot.com/
Bratia Miroslav a Maroš Baranovci z Yacht clubu Martin získali v nemeckom Lembruchu titul majstrov sveta v jachtingu v triede Vaurien.
Na šampionáte, ktorý sa konal v termíne 30. júla - 5. augusta na jazere Dümmer See v Nemecku, štartovalo celkove 67 lodí z desiatich krajín.
Trieda Vaurien je klasickou lodnou triedou, ktorá pripravuje jachtárov na náročné olympijské triedy. V minulom roku už boli bratia Baranovci vicemajstrami sveta, ale vytúžený titul získali až tu v Lembruchu,"
Gratulujeme chlapci :agree:
Přílohy
baranovci.jpg
(39.71 KiB) Staženo 65 x

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#2 Příspěvek od stasek »

Tak to je opravdu skvělý výsledek, jen bych podotkl, že třída Vaurien je pro svoji nenáročnost vhodnější spíš pro důchodce, jak pro mladé jachtaře.

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#3 Příspěvek od bastliar »

Hmmm venuješ alebo venoval si sa tomu v ich Veku a v Podmienkach aké majú. Stali sa čo by suchozemci majstrami spomedzi 67 posádok z celého sveta. To čo dosiahli, dosiahli zaslúžene a ak nezaspia na vavrínoch ( čo ich otec, ako bývalý reprezentant nedopustí ) tak ich čaká svetlá budúcnosť vo vyšších triedach.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#4 Příspěvek od stasek »

Milý příteli, nikterak jsem nechtěl snižovat určitě vynikající výsledek hochů od vás, naopak. Vítězství v takové mezinárodní konkurenci je o to cennější. Reagoval jsem pouze na tvoje sdělení, že třída Vaurien je klasickou lodní třídou připravující jachtaře na třídy olympijské, což pravda není. Okruhovému jachtingu jsem se věnoval cca 10 roků právě ve třídě Vaurien. Jak už jsem napsal, je to méně náročná třída a není vhodná zrovna pro mladé jachtaře. Podmínky, za kterých jsme tehdy jachting za totality provozovali, byly rozhodně horší, jak mají jachtaři dnes. Takže o tom něco vím. Vaurieny jsem postavil 2, jednoho na kopytě a jednoho na helingu. Kování jsme si vyráběli sami, náročné díly jako odsávací klapky jsme kupovali v NDR. Něco málo se dalo koupit v NOE Neratovice. Plachty tehdy šil Jarda Dřevo z Brna ze syntetiky Uljana. Lepší dakronové plachty šila firma Fatran v Ružomberku, tedy u vás. Já na ně čekal 1,5 roku. To jen krátce na tvoji repliku o "podmínkách" jaké ti hoši měli. Věř, že my ty podmínky měli daleko, daleko horší . :wink:

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“