Meranie DVB-T analagovym merakom

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

Meranie DVB-T analagovym merakom

#1 Příspěvek od mikollar »

Zdravim
Potrebujem merat uroven DVB-T signalu v rozvode, analogovy merak mam. Ak nim meriam DVB-T signal (samozrejme na stred pasma preladeny), tak to ukaze nejaku uroven dBuV, ale neviem nakolko je spravna.
Ak som si to skusil porovnat s kartou DVB-T, ktora ma na vystupe davat 85dBuV , tak merak ukazuje cca 75dBuV, problem je ze neviem ci ta karta dava 85dBuV alebo je tam viac/menej.

Nema niekto skusenosti o kolko sa lisi hodnota signalu pri merani digitalu analogovym merakom? Merak je Gargos GR6 ak dobre pamatam. Samozrejme taketo meranie je len docasne pokial sa nekupi original DVB-T merak s MER, BER,....

Dakujem

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#2 Příspěvek od jopo166 »

vieš skusil by som či me ten merak presne ukazuje uroven porovnať s profi pristrojom pripadne z nejakym boxom čo ukazuje hrubu intenzitu presne napr technisat aby si sa mohol zorientovať inač ti pomocť neviem digital sa neda merať len tak hocičim aj kvoli chybovosti signalu a velmy silne pochybujem že ti ten merak ukazuuje dobre tu uroven

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#3 Příspěvek od mikollar »

prave ze nemam ako porovnat s dobrym digi, analog je kontrolovany s profi a meria presne na 0.5dB, Toto potrebujem len teraz na nastavenie urovni digitalu aby som neprebudil zosilnovace na trasach, s kupou digi meraku sa planuje kedze sa bude rozsirovat pocet digi kanalov.

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#4 Příspěvek od jopo166 »

porovnaj to z STB pri nižšich urovnach signalu ešte tie STB dosť presne ukazuju uroven čiže silu signalu.Ciatočne by sa dala odhadnuť sila signalu či neni ten signal priliš velky vyvedenim napetia AVG z tunera STB

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“