TP link WR543G a pripojeni na AP nejde

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

TP link WR543G a pripojeni na AP nejde

#1 Příspěvek od robo »

Vlastnim tento zarizeni TPLink WR543G. A nemohu se zaboha pripojit na jednu sit. Od site jsem dostal key. Jak je zabezpecena jsem zjistil z pripojeni pres usb Edimax. Pres tento adapter to funguje. Ja bych ale radeji jel pres TPlink
TPlink dostane pridelenou adresu od APecka, key je taky ok. Ping na defaul adresu taky nereaguje. Uz nevim co kde nastavit. Zkousel jsem tu sit i na tel. s Androidem. Zadal jsem key a tim to zkoncilo veskere nastavovani. A net na tel. funguje. Nebo mi prosim poradte zarizeni. Kde nemusim zadavat typ zabezpeceni a dalsi udaje okolo teto polozky. Ani je neznam. Jen zadat key a hotovo.

Jeste doplnim ze v zarizeni asi problem nebude. Jednak ma najeto tak dva mesice. A na jine siti funguje. Sit je free, nezabezpecena.
Přílohy
Wifi3.jpg
(34.25 KiB) Staženo 31 x
Wifi 2.jpg
(38.12 KiB) Staženo 34 x
WIFI 1.jpg
(30.23 KiB) Staženo 36 x

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#2 Příspěvek od vladodyno »

Ten natvrdo nastavený 'channel 8' sa mi nepáči, daj Auto. Ale či to problém vyrieši neviem 8O

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#3 Příspěvek od Andrea »

Máš to nastavené do režimu client?

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#4 Příspěvek od Standa99 »

Pokud by ses připojoval přes WiFi k poskytovateli, tak bys měl mít zapnutý režim "AP Client Router" (co jsem vyčetl z manuálu viz. níže) a toto připojení dále šířit přes LAN.

http://www.alfacomp.cz/ezbozi/1/21319/tl-wr5~1.pdf

Z těch útržků cos tady poskytnul je patrno, že máš připojený kabel do WAN a dále to šíříš přes WiFi jako klasické AP. Tohle by neměla být tvá popsaná varianta.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od robo »

TpLink jede v rezimu klient. Cili se pripojuji na jinou wifi sit. Mam nastaveno AP klient router. Najdu si poskytovatele netu, dam connect, zvolim zpusob sifrovani, zadam key a save. Vratim se na uvod obr. WIFI1. Tady vidim ze po chvilce je mi pridelena IP adresa a ten zbytek WAN. Ale data netecou. Pokud pouziji EDIMAX Wifi USB tak tam zadam zpusob sifrovani, key a tod vse. U toho TP linku je to slozitejsi. Zpusob sifrovani jsem prevzal z toho Edimaxu. Kdyz mi jeho zarizeni, neznam model, prideli ip adresu tak by to melo fungovat. Poskytovatel ma nastaveno DHCP, protoze jak v tom Edimaxu tak i v telefonu stacilo zadat jen key. Nic vic. Ze strany poskytovatele neni zadne blokovani mac adresy ani zadne jine. Hned jak mi zdelil key jsem se pred nim pripojil na sit se svym telefonem. Kvuli overeni spravnosti hesla. A jelo to a jede stale. A protoze mi ten TP Link nechce jet, tak jsem si prinesl jeste ten Edimax.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#6 Příspěvek od Andrea »

Tak to asi bude chtít nastavit ještě LAN.

Uživatelský avatar
dj_rizek
Příspěvky: 711
Registrován: 07 dub 2005, 02:00
Bydliště: blízko Třeboně

#7 Příspěvek od dj_rizek »

Pises ze je sit free a nezabezpecena-tak proc zadavas WEP?
Co ty xxx v IP adresach tos je tak prepsal nebo co to je?
Jak pise Andrea vubec si nenapsal jak mas nastavenej LAN a pak zalezi jak nas nastaveny routovani LAN-WLAN.
WAN neni WLAN!!!!!!!!!!!!!

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od robo »

Ta free sit je je sit cislo 1. A zminil jsem se oni jen proto abych rekl ze TPLink by mel behat. Ale nemel jsem na tom zarizeni otestovane sifrovane pripojeni. Protoze je pripojena jen na free sit.
Me jde o pripojeni na sifrovanou sit. Tedy sit cislo2. Ty xxx jsem tam napsal ja. 2*x na konci jsou dve cisla, 3*x jsou tri cisla.
Lan je 10.0.0.xxx. maska 255.255.255.0. Pres tuto ip pristupuji do tp linku. A nastaveni DHCP. V sitich a pripojovani se k siti nejsem moc kovany. Pokud bude potreba nejakych udaju napisi je sem
Asi jsem zkousel kokotinu ale napsal jsem do DHCP do Default Gateway ip co jsem si precetl z uvodniho okna TPLinku. A stejne to neslo. Zkusel jsem i po nastaveni reboot. pro jistotu. A nic. Dekuji
Přílohy
Wifi4.jpg
(24.86 KiB) Staženo 34 x

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#9 Příspěvek od Hill »

Jestli čekáš, že ti TP-link bude zvládat současně bezdrátové připojení k AP a ještě se na něj připojíš wifinou, tak to opravdu nejde. Doma jedině po kabelu.
Buď bude wifina komunikovat jako klient s venkovním AP a domácí počítače jdou k TP-linku připojit jen ethernetovými kabely, nebo se k providerovi připojíš eternetovým kabelem a doma ti pojede wifina v módu wifi routeru. Když se do routeru připojíš, máš to vpravo v nápovědě k volbě režimu, hele:

AP Client Router: In this mode, the device enables multiusers to share Internet from WISP. All LAN ports share the same IP from WISP through Wireless port. While connecting to WISP, the Wireless port works as a WAN port at AP Client mode. The ethernet WAN port is automatically disabled.

AP Router: In this mode, the device enables multiusers to share Internet via ADSL/Cable Modem. All LAN ports and the wireless port share the same IP to ISP through ethernet WAN port. The Wireless port acts the same as a LAN port while at AP mode.


A v návodu to máš i nakreslené.
Naposledy upravil(a) Hill dne 19 zář 2011, 21:05, celkem upraveno 1 x.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#10 Příspěvek od Andrea »

Já tam vidím několik podivností, jednak stejnou síťovou adresu na LAN i WAN straně a navíc na LAN straně (u DHCP) to pravděpodobně není stejná síť, do jaké patří samotný router (předpokládam default adresu 192.168.1.1). Takže to asi chce změnit ten rozsah adres u DHCP na 192.168.1.2 až 192.168.1.199 a default gateway na 192.168.1.1.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od robo »

Jak jsem napsal mam rezim AP client router. Tento rezim slouzi k pripojini k poskytovateli bezdratoveho pripojeni. A Lan kabelem mi to jde do sitove karty. A tak to chci a pouzivam. Jineho poskytovatele nez pres WIFI nemam. Tu vlastni ip adresu 10.0.0.xxx a nastaveni DHCP je zamerne. Protoze ted jsem na free siti a ta ma v radu stejnou ip jako je default tp linku. A zpetnym inzenyrstvim bych mel vedet ze pokud je pridelena ip adresa 10.0.0.xx tak nemuze byt ve stejnem radu DHCP i default ip zarizeni. Ha ze by to bylo ono. Hned to jdu zkusit.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#12 Příspěvek od robo »

Dekuji vsem. Andrea na to kapla. Zmenil jsem pristupovou ip adresu na 192.168.1.1 DHCP se prenastavilo samo do rozsahu defaultni ip. A stale to neslo. Jeste jsem udelal restart TP linku a hura uz to jede :aplause:
Ted jsem si vsimnul ze start ip DHCP zacina koncovym cislem stejne jako je default ip adresa. Cili jednickou. Ale jede to tak to necham tak. Nebo to muse byt nejaky problem

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“