Jarmara

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

Jarmara

#1 Příspěvek od ZdenekHQ »

Už jste si vyzkoušeli TEST?

Já jsem dopadl v 1. kole jako skoroznalec, takže nic moc. Ale hlavně mám strach, že to zas někteří z druhýho konce světa nepochopí - viz názor některých američanů, že Češi či Moraváci nemají žádné významné osobnosti, takže si je musí vymýšlet.

P.S. Malé "a" ve slově američanů je použito záměrně na zdůraznění jejich duševní malosti.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Taky jsem se dostal mezi skoroznalce.
Když zítra zbude čas rád bych se podíval na výstavu vynálezů, kterými naši obohatili svět. I bez JC.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od ZdenekHQ »

Myslím, že se nemáme za co stydět. Ať už to byl Václav Divíšek či Wichterle (takový hezký český jméno)...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#4 Příspěvek od ok1hga »

ten test nemá chybu . . .
Přílohy
vseznalec.jpg
(120.99 KiB) Staženo 71 x

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jestli jsi to dal z hlavy a nelovil na Google, tak seš dobrej.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#6 Příspěvek od ok1hga »

znám skoro všechny texty zpaměti . . .

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#7 Příspěvek od jirkati »

Nějak se mi nezdá fér odsuzovat američany. To jako bychom odsuzovali asiaty, evropany či australany. Na obou amerických subkontinentech lze nalézt špičkové odborníky v Kanadě, Mexiku či Uruguai. Jenom USA jsou slepencem, ve kterém prakticky neexistuje národní cítění, protože obyvatelstvo je složeno prakticky výhradně z přistěhovalců. Tato země nemá historii, z toho pramení jejich sebestřednost a totální neznalost světa. Nedávno jsem četl povídání jednoho cestovatele, kterého se recepční v hotelu při pohledu na bydliště Praha, ČR zeptal po které dálnici se tam jede a jak dlouho to trvá.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#8 Příspěvek od ok1hga »

hádejte kde jsem byl na výletě . . .
Přílohy
P8077546.JPG
(151.63 KiB) Staženo 71 x
P8077543.JPG
(122.25 KiB) Staženo 87 x
P8077537.JPG
(142.47 KiB) Staženo 78 x

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

jirkati píše:Jenom USA jsou slepencem, ve kterém prakticky neexistuje národní cítìní, protože obyvatelstvo je složeno prakticky výhradnì z pøistìhovalcù. Tato zemì nemá historii, z toho pramení jejich sebestøednost a totální neznalost svìta. Nedávno jsem èetl povídání jednoho cestovatele, kterého se recepèní v hotelu pøi pohledu na bydlištì Praha, ÈR zeptal po které dálnici se tam jede a jak dlouho to trvá.
A ty vies, kde je napriklad Utah a ake je jeho hlavne mesto? Ked som bol v USA, tak kazdy, ktory sa pytal, odkial som, poznal "Slovakia" alebo aspon "Czechoslovakia".
"Narodne citenie" tam naozaj nema miesto (jedine u nejakych extremistickych skupin), ale existuje tam hrdost byt obcanom USA.

Uživatelský avatar
rimi
Příspěvky: 288
Registrován: 26 čer 2011, 02:00
Bydliště: Pribor

#10 Příspěvek od rimi »

pise o to hezky rus, co tam nejakou dobu byl:
Pro většinu Američanů je to norma chování, protože jsou tak učeni téměř od kolébky. Lidé, kteří na školách učili dvacet i třicet let mi tedy porozprávěli, jak se úroveň amerického vzdělání začala rychle zhoršovat, jakmile se v jedné škole nacházely děti různých ras. Příčina byla v tom, pokud nebereme v úvahu případy mentální retardace, ke kterým dochází u dětí všech ras, že bílým dětem bylo třeba nový materiál opakovat 1 – 2x, Číňanům 3 – 4x, Mexičanům 5 – 6x a černošským dětem 10 – 12x! A učitel by měl jeden a tentýž materiál opakovat tak dlouho, dokud si ho neosvojí všechny děti! Zajímavé také bylo, že na většině škol se učí děti rodilých Američanů, ale tam, kde se objevily děti emigrantů ze zemí Evropy, nehledě na to, že se ocitly v pro ně neznámém jazykovém prostředí, se velmi rychle stávaly nejlepšími studenty. Když jsem to od amerických učitelů uslyšel, má první otázka na ně byla, v jakém jazyce svůj předmět přednášeli? „Kupodivu“ se ukázalo, že v angličtině. Načež jsem se zeptal, zda byly během vysvětlování nového materiálu všechny děti v jedné místnosti. Ukázalo se, že ano! Pak jsem se zeptal, proč musí učitel opakovat jeden a tentýž materiál 10 – 12x, pokud je pro všechny angličtina rodný jazyk a všichni se nachází ve stejné třídě? Odpověď mě ohromila ze všeho nejvíc! Učitelé, různí lidé různých národností, mě v různých dobách jako jeden hlas poučili o tom, že v případě, že by tentýž materiál neopakovali 10 – 12x, obvinili by je z rasové diskriminace a přišli by o práci!

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#11 Příspěvek od Hejnicek »

Rovnez Skoroznalec :D

Nedavno jsem se neskutecne opet bavil Zaskokem v podani mistra Sveraka.
Clovek ma hned lepsi naladu.

Skoda, ze stara garda divadla proridla. Nedaji se se nahradit.

Uživatelský avatar
Hanizek
Příspěvky: 364
Registrován: 01 dub 2009, 02:00
Bydliště: Uganda

#12 Příspěvek od Hanizek »

Jsem všeznalec 8-) Kam se hrabe Bitner...
Síla bez rozumu se vlastní vahou hroutí (Horatius)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od ZdenekHQ »

jirkati píše:Nějak se mi nezdá fér odsuzovat američany
Neodsuzuji Američany jako národ, odsuzuju některé američany, kterým naprosto chybí smysl pro humor a recesi - zřejmě už ta část mozku, která to má na starosti, byla nahrazena hamburgerem. Ten zmíněný případ se opravdu stal.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“