Compaq ... ANO nebo NE

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

Compaq ... ANO nebo NE

#1 Příspěvek od jave »

Zdravím fórum a hlavně zdravím každého kdo napíše svůj názor na to zda si pořídit počítač typu COMPAQ? Zajímají mě hlavně taková kritéria jako možnost upgrade, popř. pokud odejde třeba MB nebo jiný komponent, tak jaká je jeho dostupnost a to nejen cenová. Prostě KOUPIT nebo NEKOUPIT. Děkuji za každé vyjádření. JARDA

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#2 Příspěvek od Nagant »

Nepíšeš zda starší nebo nový, ale asi máš na mysli starší stolní PC, protože značka Compaq byla nahrazena značkou HP.

Takže starší PC:
Má to své desky, své zdroje, své krabice, tedy nedáš do toho MB či zdroj jiného výrobce, stejně jako tyto díly nedáš do jiného PC.
Zaměnitelné díly s jinými PC - procesor, klávesnice, myš, monitor, u pamětí si nejsem jist, ale Compaq je na jejich výběr háklivější.
Speciální zacházení s OS (servisní partišna, vstup do BIOSu z CD, nekompatibilita některých PCI karet). Po schramstnutí Compaqu HPčkem horší podpora starších výrobků.

Kupovat tehdy, pokud Ti stačí na tvé potřeby, nepočítat s nějakou upgradovatelností. Zase to byly vcelku spolehlivé PC. V porovnání s neznačkovými PC málo konfigurovatelné, míň výkonné, ale stabilní s Intel čipsety.

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#3 Příspěvek od jave »

Ano šlo mi o stařší a v podstatě jsem si jen chtěl ověřit co jsem si sám myslel. Děkuji za reakci.

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#4 Příspěvek od Nagant »

Pokud Ti jde o rozšiřitelnost, na to dle mého nemá smysl dnes příliš koukat (já na ni vždy koukal :D ), protože než to budeš chtít rozšířit, dávno na to nic nebude ani z druhé ruky a když, tak to bude drahé jakožto velká vzácnost, bude Tě to stát peníze, čas a možná i nervy. Takže spíš posoudit své potřeby s nějakým nepříliš dlouhým výhledem, nároky současných OS jsou již poměrně notoricky známé.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#5 Příspěvek od rezis »

Dokonce i procak ma sve seriove cislo a jiny ti deska neveme. Dostanes se do biosu a dal ti napise ze nemas kompatibilni cpu. Ty stroje jsou dobre dokud jedou ale pak jsou na vyhozeni
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Oldradio »

Pokud se spokojíš s tím, jak to bylo uděláno výrobcem a nebudeš chtít dělat změny, pak bude fungovat OK. HP i Compaq mívají dost často u PC problémy se zdrojema, většinou se to ale vychytalo ještě v záruční době.

Uživatelský avatar
Lepo
Příspěvky: 243
Registrován: 01 dub 2006, 02:00

#7 Příspěvek od Lepo »

Naprosto souhlasím se vším co bylo napsáno v předchozích příspěvcích. Jsou to PC spíše pro úřady a kanceláře. Pro domácí užití bych ho já nikdy nechtěl a nepořídil. Spoustu lidí možná uchvátí malá velikost a někdy i tichý chod, ale ne vždy je to ta pravá výhoda. Jak již zaznělo, nějaká vada a KONEC. No a pokud investuješ nějaký malinko větší peníz do PC, tak docílíš stejného hluku (tichý zdroj, kvalitnější ventilátor). Prostě Compaq podle mě nebrat.

Uživatelský avatar
Sejny
Příspěvky: 239
Registrován: 29 zář 2005, 02:00

#8 Příspěvek od Sejny »

mám doma startý Compaq deskPro s celeronem 300 a je tam normální ATX zdroj velmi kvalitní a zcela jinak udělaný...jsou tam dva IO DNA1001 a DNA1002 jeden je na primární a druhý na sekundární straně a sou provázány třemi optočleny a i deska celkově bych řek odpovídá ATX standartu....měnit tam jde cokoli a šlape to :wink: ale zas měl jsem doma Dell OptiPlex200+ a ten má zdroj s ATX konektorem ale ATX to není....nemá vůbec 3,3V větev a zapíná se jiným způsobem než klasika

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Jirka »

Compaq je fakt jen do kacelare, vsechno vetsinou integrovany a ma to docela maly vykon - vetsinou je to na chipsetech SiS, tedy alespon ty nizsi rady. A nekaky upgrade byl problem, kdyz se porouchali, brali se dily ze starsich Comapaqu, prave kvuli svemu provedeni (nektere meli napriklad grafiku ze nizkou, ze do normalni bedny to neslo, melo to malou montazni vysku zaslepky, atd).
*****

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“