Jak zapojit Autorádio Sony

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Návštěvník

Jak zapojit Autorádio Sony

#1 Příspěvek od Návštěvník »

když dám hlasitost na polovinu tak mi to rádio vypne proè??? nevyužiju celej výkon rádia ?? myslíte že je špatnì zapojené ??

Uživatelský avatar
petyrekk
Příspěvky: 74
Registrován: 09 bře 2005, 01:00

#2 Příspěvek od petyrekk »

Pokud budu počítat s tím,že je autorádio v pořádku,tak už existují pouze dvě možnosti:

Add1:nevhodně připojené autorádio k napájení - slabé přívodní vodiče nebo nedostatečně dimenzované napájecí napětí.

Add2:Chybně zapojené nf výstupy k reproduktorům - třeba tažení společné země.K této závadě se přikláním i já.Pří větším vybuzení je koncový nf zesilovač nadměrně zatěžován a může,v lepším případě,dojít k vypnutí autorádia.V horším případě Ti umře.(ten zesilovač) 8O

Návštěvník

#3 Příspěvek od Návštěvník »

dobøe a poradíš mi jak by to mìlo tedy být zapojené je to Sony MP40

Uživatelský avatar
Raptor181
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1194
Registrován: 01 led 2004, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#4 Příspěvek od Raptor181 »

Malo by to byt poriadne zapojene. Mat potrebny priemer napajacieho kablu a samozrejme poriadne a kvalitne spoje a nie len zmotane dokopy.
Èo neubrzdíš, to neukecáš..:pc:
:aplause::)
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpeèovacie a kamerové systémy

Uživatelský avatar
carelectronic
Příspěvky: 9
Registrován: 07 bře 2006, 01:00
Bydliště: Teplice,North Bohemia
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zapojit Autorádio Sony

#5 Příspěvek od carelectronic »

Anonym píše:když dám hlasitost na polovinu tak mi to rádio vypne proč??? nevyužiju celej výkon rádia ?? myslíte že je špatně zapojené ??
Jako Raptor181,dále může být nižší impedance reproduktorů než 4 ohmy,případně zapojené paralelně zapojené reproduktory,změř impedanci jednotlivých repro a také proti kostře.Další možnost je,že už je nf zesilovač načatý.

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#6 Příspěvek od jave »

Viděl bych to na ty země. Země výstupů zesilovače nesmí být spojeny s mínusem. Třeba přes nějaký další zesilovač apod.

Návštěvník

#7 Příspěvek od Návštěvník »

prosím a mohl by mi nìkdo napsat jak se rádio zapojuje popsat celé zapojení --dìkuji

Uživatelský avatar
Raptor181
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1194
Registrován: 01 led 2004, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#8 Příspěvek od Raptor181 »

Na tom SONY je standart ISO. Tu v schematach ho mas popisany co sa kam zapaja. Ak si s tym nevies rady, radsej zabehni k niekomu kto sa do toho vyzna. Zbytocne si narobis viac skody.
Èo neubrzdíš, to neukecáš..:pc:
:aplause::)
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpeèovacie a kamerové systémy

Uživatelský avatar
Mirda
Příspěvky: 597
Registrován: 14 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Vysočina

#9 Příspěvek od Mirda »

Také jsem několikrát našel ukostření celého rádia jen na stínění koaxiálu antény. Vytáhneš anténu z rádia je bez napájení.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#10 Příspěvek od mi-ro »

Mirda píše:Také jsem několikrát našel ukostření celého rádia jen na stínění koaxiálu antény. Vytáhneš anténu z rádia je bez napájení.
Tak takhle ne, pokud to tak funguje tak někdo předtím napálil napájení do svorky -pol napájení a ustřelil plošňák pod ISO. On nejprve vypálil pojistku 15A a když teda prsaskla tak tam dal 30A. Už jsem to měl mockrát. A nebo to rádio bylo v kamionu s 24V rozvodem, "profík" si přitáhnul střed baterií a pak někdo při zapnutým rádiu vypnul odpojovač-stejný efekt.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
jpsartre
Příspěvky: 35
Registrován: 21 říj 2005, 02:00

#11 Příspěvek od jpsartre »

Toto byla častá vada tohoto typu. Píši, že vada, protože jsem se setkal, s tím, že jeden známý si toto radio pořídil jako nové a rok bez žádných problémů, pak se najednou radio začalo samo od sebe vypínat, tedy při vyšší hlasitosti a stále ve stejném autě. Nějak jsme to dál neřešily, ale jednou mu v tomto rádiu odešel obvod BA3918, po výměně tohoto obvodu najednou bylo radio bez problému. Zajímavé je to, že teoreticky by to nemělo mít žádný vliv, ale... Nemáte nekdo nějaké zkušenosti s tímto, docela by mě to samotného zajímalo?Dále jsem o těchto problémech pouze slyšel, ale nikdy už se k opravě nedostalo, abych si toto potvrdil nebo vyvrátil.

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“