Nechcené prebudenie PC z Hibernácie

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

Nechcené prebudenie PC z Hibernácie

#1 Příspěvek od MaTTo »

Je tomu 10 dní čo som si kúpil nový notebook (Pavilion dv7-6110ec) a keď večer dám notebook do hibernácie tak sa mi prebúdza náhodne v čase 4-6hod AM .
K notebooku nieje pripojené žiadne zariadenie cez USB, AC adaptér je odpojený, nieje pripojená LAN, WiFi pred vypnutím notebooku bola SW vypnutá v OS, Windows Update som zakázal, HP Support assistent som zakázal, všetky možné aplikácie a procesy som poukončoval a stále sa zapína .Keď sa takto zapne a pozriem sa v príkazovom riadku na výpis powercfg – lastwake tak tam nieje žiadne zariadenie uvedené žeby ho prebudilo, ak si pozriem powercfg –devicequery wake_armed tak je tam jedine USB HID Device coz je Logitech nano receiver ale mám ho zapojený v USB3 cez radic Renesas a ten je v hibernácii bez napájania takze to nic, taktiez sa mi zapol aj ked som tam ten logitech nemal strcený a vlastne PC sa cez ten logitech nano receiver prebudit z hibernácie nedá ani keby som sa velmi snazil dokonca ani ked na desktope mám napájané USBcka v hibernácii a nastavím v správcovi zariadení tomu logitechu "povolit prebudenie PC týmto zariadením" tak ajtak to nefunguje a keby to spôsoboval nejaký HW tak by to na 100% bolo vo výpise powercfg – lastwake .
V systémovom denníku taktiež nieje nič nezvyčajné napr. dnes len záznam Power Troubleshooter o 04:51:36 - systém obnovil svoju činnosť po prechode z režimu spánku .

Myslíte že by to dokázal robiť Windows 7 príp. nejaká aplikácia alebo je to HW chyba mainboardu ?
Iný disk s WIN7 som neskúšal žeby som vňom dal hibernovať lebo mám problém s inštaláciou WIN7 nakoľko žiaden image čo mám sa nevie nainštalovať na tom notebooku - po inštalácii vypíše už po vyplnení mena usera atď. hlášku proces interaktívneho prihlásenia zlyhal - resetne sa a viac ten OS nenabootuje, a recovery na disk menší ako 750GB neviem obnoviť pretože vypíše hlášku že nieje recovery kompatibilné s danou konfiguráciou zariadenia .

Máte nejaký nápad čo by bolo schopné prebrať NTB z hibernácie samovolne ? V BIOSe okrem boot priority a dátumu s časom nieje samozrejme nič - klasika .

Ešte si to samovolné zapnutie prezrem túto noc ale potom ma napadá už len že tam dám nový mainboard a budem dúfať že už sa nebude zapínať ale nakoľko pri klasickom vypnutí sa samovolne nezapne tak neviem či má zmysel keď tam vymením dosku . Ešte som sa s takýmto problémom nikdy nestretol a keď som sa aj stretol tak to spôsobovala sieťovka LAN a po vytiahnutí kábla alebo vypnutí wake on lan sa to vyriešilo len tu sieťový kábel nemám zapojený .
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Přítelkyně má tento NB a zapíná se z hibernace také, řeší to tím, že hibernaci nepoužívá, zběžně jsem na to před časem koukal a nic nevykoukal. Kdybys našel řešení, zajímalo by mě to :-)
Michal

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#3 Příspěvek od MaTTo »

No parada teda ... tak dnes v noci to este pozrem - mam taky budicek, necham pustenu MP3 a vnoci mi to zacne hrat vedla hlavy tak to prezrem poriadne co to mohlo spôsobit, ak na nic nepridem tak zajtra objednam dosku, vymenim a uvidime co dalej - takto sa fungovat neda .
Ajtak pochybujem ze vymena dosky nieco zmeni ...
Naposledy upravil(a) MaTTo dne 17 říj 2011, 20:44, celkem upraveno 1 x.
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#4 Příspěvek od kevin_mitnick »

Tohle mi dela stolni komp presne o pulnoci. Taky uz rok marne hledam PROC??

Uživatelský avatar
fifiju
Příspěvky: 400
Registrován: 05 zář 2010, 02:00
Bydliště: u Kyjova

#5 Příspěvek od fifiju »

mě to samý dělal antivir. a taky mě trvalo než sem na to přišel.

Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Příspěvky: 488
Registrován: 09 led 2010, 01:00

#6 Příspěvek od Gringo_Joe »

v tom stolnim kompu a presne o pulnoci - to bych videl na nastaveni BIOSu

u toho notesu bych pak zkusil posunout cas (tak aby 4 hodiny AM byly v nejakou normalni dobu).. pak by se to dalo zkoumat dal

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#7 Příspěvek od mikollar »

Kamos mal nieco podobne ale na inom booku a bol to problem drivera pre GK

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#8 Příspěvek od kevin_mitnick »

Gringo_Joe píše:v tom stolnim kompu a presne o pulnoci - to bych videl na nastaveni BIOSu

u toho notesu bych pak zkusil posunout cas (tak aby 4 hodiny AM byly v nejakou normalni dobu).. pak by se to dalo zkoumat dal
BIOS jsem kontroloval, at uz primo, nebo tweakovaci utilitou asi 10 krat. vysledek - vsechny moznosti probuzeni vypnuty.

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#9 Příspěvek od czatlantis »

v nastavení powermanagementu woken je něco jako povolit časovače probuzení - tak to zakázat. Ikdyž defaultně by to tak mělo být A pak taky prohlídnout všechny možný zařízení a odklikat u nich, že zařízení může probouzet počítač. Co z režimu spánku (suspend to RAM), dělá to taky?

Uživatelský avatar
ace_ventura
Příspěvky: 267
Registrován: 25 led 2005, 01:00
Bydliště: Praga mater urbium

#10 Příspěvek od ace_ventura »

Přesně jak píše czatlantis: Možnosti napájení - Změnit nast. schématu - Změnit pokročilé nast. - Režim spánku - časovače.

Pak se ještě podívej do Služeb, jestli neběží něco co má PC probudit. Nebo jestli není nějaká služba naplánovaná. U mě to dělal Media Center.

Spusť z Ovl. panelů - Poradce při potížích - Systém a zabezp. - Vylepšit využ. ener. - mě to odhalil.

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#11 Příspěvek od Davidus »

mě to dělaly aktualizace

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“